Skocz do zawartości

Koronawirus a Loteria Wizowa


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 152
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Po raz kolejny przelozylam dzisiaj wizyte lekarska... powoli trace juz nadzieje ze gdziekolwiek pojedziemy :/ Myslicie ze tegoroczna loteria w ogole dojdzie do skutku? Czas leci, sytuacja w USA coraz gorsza. Jak myslicie, jak to sie skonczy (chociaz wiem ze na razie mozemy sobie gdybać)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cclaudia napisał:

 Jak myslicie, jak to sie skonczy ...?

Jakie "to"? Loteria? Kwarantanna? Recesja? 

Predzej czy pozniej granice beda otwarte i procedury tez beda wykonywane. Ale jezeli recesja bedzie tak powazna jak niektorzy przepowiadaja (30% bezrobocia) to nie wiem czy Europejczyk bez duzych pieniedzy nawet chcialby tu przyjezdzac przez nastepne 2 lata... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę gdybania. Dam ci trochę wglądu.
Moje korpo nakazało wycofać się z sponsoringu wszelkich konferencji, które są zaplanowane w roku 2020 i które nadal mają plany aby być w reżimie niewirtualnym. Jedna z deweloperskich konferencji potwierdziła, że odbedzie się w sierpniu w formie niewirtualnej. Dostaliśmy nakaz wycofania się z niej w trybie natychmiastowym.
Z drugiej strony słychać że administracja federalna bardzo pnie ku rychłemu otwarciu gospodarki. PDT powołał specjalny komitet, który ma to implementować (z własnym zięciem i córką na czele). PDT chyba rozważa wprowadzenie jakiś dekretów lub "executive orders", które mogą zmusić władze stanowe do zakończenia "stay-at-home". Wczoraj wspomniał o, że ma  "total authority" aby to nakazać - czyli rzeczywiście się do tego przymierza.
Po trzecie otwarcie gospodarki nie musi oznaczać otwarcia granic. Co więcej kraje, które po przyhamowaniu epidemii otwarły się zaczynają cierpieć na drugą falę zarażeń, co może skutkować kolejnym ograniczeniom. Tu jest duża niewiadoma.
Myślę, że uczestnicy loterii to ostatnia grupa, którą się administracja martwi. Co więcej jak ze względu na koronawirusa wleci do USA w tym roku fiskalnym mniej niż 50k nowych imigrantów to uważam, że PDT będzie się tym chwalił w kampanii jako własnym osiągnięciem, że mniej ludzi wleciało i że za Obamy drzwi do szemranej imigracji były szeroko otwarte a obecnie on je zamknął.
Podsumowując: Wg mnie są duże szanse, że wylosowani nie wlecą przed końcem ważności wizy i niestety ich American Dream na tym się zakończy. Administracja może użyć tej sytuacji jako pretekstu do ograniczenia imigracji przez loterię w roku wyborczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mcpear napisał:

 PDT powołał specjalny komitet, który ma to implementować (z własnym zięciem i córką na czele). PDT chyba rozważa wprowadzenie jakiś dekretów lub "executive orders", które mogą zmusić władze stanowe do zakończenia "stay-at-home". Wczoraj wspomniał o, że ma  "total authority" aby to nakazać - czyli rzeczywiście się do tego przymierza.

Dzisiaj trump powiedzial ze Jared i Ivanka NIE sa czescia te komisji...
https://www.thedailybeast.com/white-house-economic-coronavirus-task-force-to-reportedly-include-ivanka-and-kushner

Ktora i tak nie wie co ma robic i jak dzialac
https://www.cnn.com/2020/04/14/politics/trump-reopening-council/index.html

I na dodatek wiekszosc ekspertow konstytucyjnich -- i duzo Republikanow -- mowi ze prezydent NIE MA jakiejkolwiek "total authority"
https://talkingpointsmemo.com/news/republicans-react-trump-authority-total-reopening-economy
https://www.usatoday.com/story/news/politics/2020/04/14/trump-claim-total-authority-claim-10th-amendment/2988013001/

Jak wszystko zwiazane z ta administracja te otwieranie gospodarki jest jeden wielki shit show... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tego okreslenia (Shit show) uzylem wczoraj rozmawiajac o tym z zona (nie mowi po polsku - inaczej uzylbym "pierdolnik" albo czegos rownie odpowiedniego) - te przepychanki w kwestii kto bedzie otwieral i dlaczego juz jutro to sa jakies absolutne zarty i czysta gra wyborcza na ta mniej (lub wcale) myslaca czesc elektoratu. 

Na glosy o country-wide stat at home order odpowiedzial ze lezy to w gestii stanow natomiast otwierac chce sam (bo w tej chwili duza czesc ludzi ewidentnie uwaza sie otworzyc gospodarke sie powinno). Good luck with that. Gospodarka sie nie podniesienie przez dlugi czas, nawet jakby ja jutro "otworzyli"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cclaudia napisał:

Po raz kolejny przelozylam dzisiaj wizyte lekarska... powoli trace juz nadzieje ze gdziekolwiek pojedziemy :/ Myslicie ze tegoroczna loteria w ogole dojdzie do skutku? Czas leci, sytuacja w USA coraz gorsza. Jak myslicie, jak to sie skonczy (chociaz wiem ze na razie mozemy sobie gdybać)?

Jak kto się skończy?  Jedni mówią źle inni że na początku będzie źle lecz później będzie lepiej. 

Zależy od waszego doświadczenia, zawodu plus samozaparcia, skończyły się czasy gdy się umiało jedno i to nie zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sly6 napisał:

Jak kto się skończy?  Jedni mówią źle inni że na początku będzie źle lecz później będzie lepiej. 

Zależy od waszego doświadczenia, zawodu plus samozaparcia, skończyły się czasy gdy się umiało jedno i to nie zbyt dobrze.

O zawod sie nie martwie, pracuje w amerykanskiej firmie, moge sie wyprowadzic w ten sposob jezeli bym chciala ale nie ukrywam ze wolnosc wyboru jaka daje GC byla dla mnie bardzo, bardzo wazna... nie wiem czy chce jechac uwiazana do jednej firmy. Bardzo zaluje ze tak wyszlo akurat w roku mojej wygranej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2020 o 18:59, cclaudia napisał:

Po raz kolejny przelozylam dzisiaj wizyte lekarska... powoli trace juz nadzieje ze gdziekolwiek pojedziemy :/ Myslicie ze tegoroczna loteria w ogole dojdzie do skutku? Czas leci, sytuacja w USA coraz gorsza. Jak myslicie, jak to sie skonczy (chociaz wiem ze na razie mozemy sobie gdybać)?

Mam pytanie, czy musieliście wypełniać jakiś nowy formularz odnośnie dochodów? czy ogólnie jakiś dodatkowy poza tymi które pojawiały się dotychczas na tym forum? Gdzieś widziałam artykuły w drugiej połowie lutego na temat public charge? DS5540 konkretnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...