Skocz do zawartości

Koronawirus a Loteria Wizowa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, mcpear napisał:

No to masz 1 rok na powrót do USA licząc od daty departure. Dla Ciebie granica USA nie jest zamknięta, więc nie ma specjalnie co wydłużać :)

Poleciec to nie jest problem, gorzej siedziec tam i nie moc znaleźć pracy - chyba te medialne doniesienia o ilości bezrobotnych mnie bardziej przerażają niż sam wirus :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Pezet napisał:

Poleciec to nie jest problem, gorzej siedziec tam i nie moc znaleźć pracy - chyba te medialne doniesienia o ilości bezrobotnych mnie bardziej przerażają niż sam wirus :lol:

One sie troche zmniejsza jak rusza spowrotem restauracje i reszta - wiekszosc bezrobotnych na moje oko to ludzie z kategorii hourly - aczkolwiek za dokladnie tydzien moja firma zwalnia 10% po calosci - nie tylko engineering, ze wszystkich dzialow jak leci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż wciąż ma pracę bo pracuje w reklamie dla firmy zajmującej się ofertami w służbie zdrowia, i freelancuje dla miastowego zarządu który ma ustalony z góry budżet do końca roku. Ja z kolei, choć pielęgniarka, jako pracująca w onkologii zostałam zmuszona do przejścia na pół etatu "na razie." Ale cała masa znajomych męża pracujących reklamie nie ma już tak fajnie. Na fejsie co rusz ktoś narzeka że albo zwolnili, albo ucięli godziny. Dla wielu rodzin oznacza to życie za połowę tego do czego są przyzwyczajeni, lub nawet za mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Pezet said:

Poleciec to nie jest problem, gorzej siedziec tam i nie moc znaleźć pracy - chyba te medialne doniesienia o ilości bezrobotnych mnie bardziej przerażają niż sam wirus :lol:

Zawsze możesz spróbować polecieć, posiedzieć tydzień i wylecieć. Teoretycznie ci to skasuje "zegar". Wiem, że CBP się czepia i na dłuższą metę mogą ci zabrać za takie praktyki GC, ale po pierwsze masz duże szanse, że pierwszy raz ci się uda, a po drugie zawsze możesz się bronić, że wleciałeś i przez COVID-19 nie znalazłeś pracy i wróciłeś na 11 miesięcy bo w Polsce miałeś pracę i chciałeś falę bezrobocia przetrzymać - myślę, że argument znalazłby posłuchanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...