Jump to content
cclaudia

Koronawirus a Loteria Wizowa

Recommended Posts

13 minutes ago, Pezet said:

Mam pytanie czy termin na powrót 1 rok dla osób posiadający GC obowiązuje od momentu wyjazdu z USA czy od momentu otrzymania fizycznie zielonej karty? Ponieważ karty przyszły pół roku temu i rodzina przesłała je poczta do Polski. Może ktoś się orientuje? 

Od momentu wyjazdu z USA.

10 minut temu, Xarthisius napisał:

Od momentu wyjazdu z USA.

Myślisz ze oni maja na granicy takie dokładne dane kto kiedy wyjechał? Wjazd jest wpisywany bo wiadomo, że to robi border guard. Wyjeżdżałem droga lądowa bo miałem wylot z Kanady. 

3 minutes ago, Pezet said:

Myślisz ze oni maja na granicy takie dokładne dane kto kiedy wyjechał? Wjazd jest wpisywany bo wiadomo, że to robi border guard. Wyjeżdżałem droga lądowa bo miałem wylot z Kanady. 

https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/home wybierz "Travel History".

Update: teraz doczytalem, ze droga ladowa. Nie wiem, nie masz zadnego stempla w paszporcie?

Edited by Xarthisius

2 minutes ago, Pezet said:

Wszystko jasne :lol: a w dalszym ciągu nie ma informacji o wydłużeniu czasu na powrót? 

Z ciekawosci: pokazalo Ci w systemie departure pomimo tego ze droga ladowa?

No to masz 1 rok na powrót do USA licząc od daty departure. Dla Ciebie granica USA nie jest zamknięta, więc nie ma specjalnie co wydłużać :)

2 godziny temu, mcpear napisał:

No to masz 1 rok na powrót do USA licząc od daty departure. Dla Ciebie granica USA nie jest zamknięta, więc nie ma specjalnie co wydłużać :)

Poleciec to nie jest problem, gorzej siedziec tam i nie moc znaleźć pracy - chyba te medialne doniesienia o ilości bezrobotnych mnie bardziej przerażają niż sam wirus :lol:

55 minut temu, Pezet napisał:

Poleciec to nie jest problem, gorzej siedziec tam i nie moc znaleźć pracy - chyba te medialne doniesienia o ilości bezrobotnych mnie bardziej przerażają niż sam wirus :lol:

One sie troche zmniejsza jak rusza spowrotem restauracje i reszta - wiekszosc bezrobotnych na moje oko to ludzie z kategorii hourly - aczkolwiek za dokladnie tydzien moja firma zwalnia 10% po calosci - nie tylko engineering, ze wszystkich dzialow jak leci. 

Mój mąż wciąż ma pracę bo pracuje w reklamie dla firmy zajmującej się ofertami w służbie zdrowia, i freelancuje dla miastowego zarządu który ma ustalony z góry budżet do końca roku. Ja z kolei, choć pielęgniarka, jako pracująca w onkologii zostałam zmuszona do przejścia na pół etatu "na razie." Ale cała masa znajomych męża pracujących reklamie nie ma już tak fajnie. Na fejsie co rusz ktoś narzeka że albo zwolnili, albo ucięli godziny. Dla wielu rodzin oznacza to życie za połowę tego do czego są przyzwyczajeni, lub nawet za mniej.