Skocz do zawartości

Koronawirus a Loteria Wizowa


Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Sanra napisał:

Możemy gratulować wygranej dla actual POTUS. God bless America! 
 

raczej co mozesz pogratulowac to prawnikom POTUSa ktorzy mu powiedzieli ze nie ma wladzy absolutnej i ze to sa skomplikowane sprawy ktore mu sie nie miesza w jego pomaranczowej glowce. Konstytucja: God bless America. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
37 minut temu, katlia napisał:

raczej co mozesz pogratulowac to prawnikom POTUSa ktorzy mu powiedzieli ze nie ma wladzy absolutnej i ze to sa skomplikowane sprawy ktore mu sie nie miesza w jego pomaranczowej glowce. Konstytucja: God bless America. 

to była tylko ironia. Zakładam że prawo nie może działać wstecz, i executive order napisany jest w taki sposób, żeby był dobry marketingowo, ale nie był powodem jakichkolwiek możliwych sporów sądowych (zwłaszcza że rzeczywiście obowiązuje w okresie kiedy i tak USemb. nie działają na rzecz nie-obywateli - taka jest zresztą wykładnia Trumpa z wczoraj, że powodem tego rozporządzenia jest chęć niesienia pomocy w tym okresie obywatelom USA będącym poza granicami kraju, i aby konsulowie mogli się tylko na tym skupić). 

Ale jak tez powiedziałem - co będzie jutro nie wie nikt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Sanra said:

Ale treść jest dość czytelna dla posiadaczy wiz imigracyjnych (cytat):

Scope of Suspension and Limitation on Entry. (a) The suspension and limitation on entry pursuant to section 1 of this proclamation shall apply only to aliens who: 
(i) are outside the United States on the effective date of this proclamation;
(ii) do not have an immigrant visa that is valid on the effective date of this proclamation;  (...)
 
czyli jeśli masz DV wbitą w paszport i jesteś poza USA  możesz jechać do USA. PR zrobiony pod publikę. Możemy gratulować wygranej dla actual POTUS. God bless America! 
 

O ile przez ostatnie 14 dni nie byłeś w: Chinach, Hong Kongu, Iranie, Strefie Schengen, UK czy Irlandii - bo wtedy obowiązuje już inne Executive Order, które zabrania wjazdu na teren USA na dowolnej wizie imigracyjnej lub nieimigracyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy wyniki. maszyna będzie uruchomiona. Sam złożyłem tam papiery jeszcze raz (to już taka chyba moja prywatna dziesiętnica). Wyniki będą podane - one nijak się mają do procesu jaki zostanie potem (może) uruchomiony w październiku 2020. Jedyne co - to przez najbliższe 2 miesiące nie zobaczymy spotkac w ambasadach dla osób wylosowanych w poprzedniej edycji. Jeśli uruchomią spotkania, obstawiam że z 10% do 15% wiz (globalnie) nie zdążą przydzielić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście miałem cichą nadzieję że to nie wpłynie na dv21 A jednak i ta nadzieja umarła. 2020 jest rokiem wyborów więc trzeba się wywiązać że swoich obietnic żeby móc liczyć na reelekcję co przy pandemi jest prosta sprawa bo po cichu można przepychac swoje zmiany zasłaniają się ochroną przed covid 19. Smutna rzeczywistość. Ciekawe co będzie dalej. zostaje czekać i liczyć się z możliwością że w tym roku może nic z tego nie być bo za tydzień albo dwa znów wyskoczy jakiś twitt z klopa który nabierze mocy urzędowej. 97fd49e2325722eccdb9dc2144759f20.jpg

Wysłane z mojego SM-J415FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...