Jump to content
cclaudia

Koronawirus a Loteria Wizowa

Recommended Posts

Dokladnie tego okreslenia (Shit show) uzylem wczoraj rozmawiajac o tym z zona (nie mowi po polsku - inaczej uzylbym "pierdolnik" albo czegos rownie odpowiedniego) - te przepychanki w kwestii kto bedzie otwieral i dlaczego juz jutro to sa jakies absolutne zarty i czysta gra wyborcza na ta mniej (lub wcale) myslaca czesc elektoratu. 

Na glosy o country-wide stat at home order odpowiedzial ze lezy to w gestii stanow natomiast otwierac chce sam (bo w tej chwili duza czesc ludzi ewidentnie uwaza sie otworzyc gospodarke sie powinno). Good luck with that. Gospodarka sie nie podniesienie przez dlugi czas, nawet jakby ja jutro "otworzyli"...

Ja wiem że to jest na razie gdybanie i wszystko jest wielką niewiadomą. W tej sytuacji nawet sama mysle ze nie ma juz sensu sie ta pakowac przynajmniej przez najblizsze kilka lat. :/ 

13 godzin temu, cclaudia napisał:

Po raz kolejny przelozylam dzisiaj wizyte lekarska... powoli trace juz nadzieje ze gdziekolwiek pojedziemy :/ Myslicie ze tegoroczna loteria w ogole dojdzie do skutku? Czas leci, sytuacja w USA coraz gorsza. Jak myslicie, jak to sie skonczy (chociaz wiem ze na razie mozemy sobie gdybać)?

Jak kto się skończy?  Jedni mówią źle inni że na początku będzie źle lecz później będzie lepiej. 

Zależy od waszego doświadczenia, zawodu plus samozaparcia, skończyły się czasy gdy się umiało jedno i to nie zbyt dobrze.

4 godziny temu, sly6 napisał:

Jak kto się skończy?  Jedni mówią źle inni że na początku będzie źle lecz później będzie lepiej. 

Zależy od waszego doświadczenia, zawodu plus samozaparcia, skończyły się czasy gdy się umiało jedno i to nie zbyt dobrze.

O zawod sie nie martwie, pracuje w amerykanskiej firmie, moge sie wyprowadzic w ten sposob jezeli bym chciala ale nie ukrywam ze wolnosc wyboru jaka daje GC byla dla mnie bardzo, bardzo wazna... nie wiem czy chce jechac uwiazana do jednej firmy. Bardzo zaluje ze tak wyszlo akurat w roku mojej wygranej.

Dnia 14.04.2020 o 18:59, cclaudia napisał:

Po raz kolejny przelozylam dzisiaj wizyte lekarska... powoli trace juz nadzieje ze gdziekolwiek pojedziemy :/ Myslicie ze tegoroczna loteria w ogole dojdzie do skutku? Czas leci, sytuacja w USA coraz gorsza. Jak myslicie, jak to sie skonczy (chociaz wiem ze na razie mozemy sobie gdybać)?

Mam pytanie, czy musieliście wypełniać jakiś nowy formularz odnośnie dochodów? czy ogólnie jakiś dodatkowy poza tymi które pojawiały się dotychczas na tym forum? Gdzieś widziałam artykuły w drugiej połowie lutego na temat public charge? DS5540 konkretnie 

Edited by mvgda
dodanie nazwy formularza

Godzinę temu, mvgda napisał:

Mam pytanie, czy musieliście wypełniać jakiś nowy formularz odnośnie dochodów? czy ogólnie jakiś dodatkowy poza tymi które pojawiały się dotychczas na tym forum? Gdzieś widziałam artykuły w drugiej połowie lutego na temat public charge? DS5540 konkretnie 

Jaki formularz? Nawet nie mielismy wizyty w ambasadzie bo zostaly wstrzymane 3 dni po naszych badaniach lekarskich.

2 godziny temu, cclaudia napisał:

Jaki formularz? Nawet nie mielismy wizyty w ambasadzie bo zostaly wstrzymane 3 dni po naszych badaniach lekarskich.

http://britsimonsays.com/all-about-the-ds-5540/

ds 5540 odnośnie udowodnienia ze nie staniesz się public charge 

no chyba ze ktoś inny na forum jest bardziej zaznajomiony w temacie i wie czy ten formularz obowiązuje na rozmowach?

3 godziny temu, mvgda napisał:

http://britsimonsays.com/all-about-the-ds-5540/

ds 5540 odnośnie udowodnienia ze nie staniesz się public charge 

no chyba ze ktoś inny na forum jest bardziej zaznajomiony w temacie i wie czy ten formularz obowiązuje na rozmowach?

W loterii wizowej wypełnia się DS-260. O innym nie słyszałam.

Wprowadzenie DS-5540 zbieglo sie z zamknieciem ambasad, takze ciezko powiedziec czy w Warszawie beda go chcieli od Polakow. Na wszelki wypadek lepiej wypelnic i wziac na rozmowe. Zawsze mozna nie dac jezeli konsul nie poprosi.

Edited by Xarthisius
  • Thanks 2

2 godziny temu, Xarthisius napisał:

Wprowadzenie DS-5540 zbieglo sie z zamknieciem ambasad, takze ciezko powiedziec czy w Warszawie beda go chcieli od Polakow. Na wszelki wypadek lepiej wypelnic i wziac na rozmowe. Zawsze mozna nie dac jezeli konsul nie poprosi.

Teraz to w ogole ciezko powiedziec czy loteria i nasze spotkania dojdą do skutku :P