Skocz do zawartości

Wiza imigracyjna a koronawirus


Żaneta83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 16.01.2020r uzyskałam wizę imigracyjna do usa kategoria F4. Ważność wizy do 14.07.2020r. bilet lotniczy na 9.06.2020r. Zastanwiam się do dalej będzie z papierami. Dzwoniłam do ambasady w lutym wtedy uzyskałam odp ze papiery trzeba bedzie składać ponownie i ze po 14.07.2020 wiza staje się nieważna. Zmartwila mnie ta informacja. Czekałam na wizę 13 lat. Obecnie mam 37. W styczniu złożyłam wypowiedzenie z pracy, sprzedalam mieszkanie ponieważ szykowalam się do przeprowadzki. Moze ktoś z Was jest w podobnej sytuacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Żaneta83 napisał:

Witam. 16.01.2020r uzyskałam wizę imigracyjna do usa kategoria F4. Ważność wizy do 14.07.2020r. bilet lotniczy na 9.06.2020r. Zastanwiam się do dalej będzie z papierami. Dzwoniłam do ambasady w lutym wtedy uzyskałam odp ze papiery trzeba bedzie składać ponownie i ze po 14.07.2020 wiza staje się nieważna. Zmartwila mnie ta informacja. Czekałam na wizę 13 lat. Obecnie mam 37. W styczniu złożyłam wypowiedzenie z pracy, sprzedalam mieszkanie ponieważ szykowalam się do przeprowadzki. Moze ktoś z Was jest w podobnej sytuacji?

 

Musisz wjechać na teren Stanów w czasie ważności wizy w innym wypadku wiza będzie nie ważna 

Wszystko zrób by lecieć jak najszybciej jak się tylko da 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Żaneta83 napisał:

Witam. 16.01.2020r uzyskałam wizę imigracyjna do usa kategoria F4. Ważność wizy do 14.07.2020r. bilet lotniczy na 9.06.2020r. Zastanwiam się do dalej będzie z papierami. Dzwoniłam do ambasady w lutym wtedy uzyskałam odp ze papiery trzeba bedzie składać ponownie i ze po 14.07.2020 wiza staje się nieważna. Zmartwila mnie ta informacja. Czekałam na wizę 13 lat. Obecnie mam 37. W styczniu złożyłam wypowiedzenie z pracy, sprzedalam mieszkanie ponieważ szykowalam się do przeprowadzki. Moze ktoś z Was jest w podobnej sytuacji?

 

polska ma bana i strefa schengen ale jeśli pojedziesz no chorwacji na dwa tygodnie to możesz poleciec do us, nie wiem natomiast jak z tymi ograniczeniami odnośnie wiz imigracyjnych nałożonych przez trumpa na 60 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mvgda napisał:

polska ma bana i strefa schengen ale jeśli pojedziesz no chorwacji na dwa tygodnie to możesz poleciec do us, nie wiem natomiast jak z tymi ograniczeniami odnośnie wiz imigracyjnych nałożonych przez trumpa na 60 dni

Poczytaj o tych ograniczeniach w innym temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Żaneta83 napisał:

Witam. 16.01.2020r uzyskałam wizę imigracyjna do usa kategoria F4. Ważność wizy do 14.07.2020r. bilet lotniczy na 9.06.2020r. Zastanwiam się do dalej będzie z papierami. Dzwoniłam do ambasady w lutym wtedy uzyskałam odp ze papiery trzeba bedzie składać ponownie i ze po 14.07.2020 wiza staje się nieważna. Zmartwila mnie ta informacja. Czekałam na wizę 13 lat. Obecnie mam 37. W styczniu złożyłam wypowiedzenie z pracy, sprzedalam mieszkanie ponieważ szykowalam się do przeprowadzki. Moze ktoś z Was jest w podobnej sytuacji?

 

Ale co chcesz konkretnie wiedziec ? Wjechac bedziesz na wizie mogla, jezeli ten wjazd fizycznie jest mozliwy. To ze wiza bedzie niewazna po jakiejs tam dacie wynika z uplywu waznosci badan lekarskich i na moje oko ambasada bez wiekszych problem ten okres waznosci wydluzy po zrobieniu nowych badan. Ja bym sie zastanowil czy na pewno chcesz tutaj przyjezdzac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mvgda napisał:

polska ma bana i strefa schengen ale jeśli pojedziesz no chorwacji na dwa tygodnie to możesz poleciec do us, nie wiem natomiast jak z tymi ograniczeniami odnośnie wiz imigracyjnych nałożonych przez trumpa na 60 dni

jutro jest lot czarterowy do chicago

tylko nie wiem czy na tej wizie możesz lecieć :/

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=dFDPZv5a0UimkaErISH0S3428NDTSFpDsDVTHYgSJDRUREZPODdYR1JCUlZVRjNCOE9SOVo1QzBYQi4u&fbclid=IwAR3v-vTaldM2T1fd7fDQXlotMjkTGFlEd9xulxurSD-dXlWHTxwy8Eu3DPk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, nikon napisał:

Dosc jasno w naglowku jest napisane ze nie. Tylko dla USC i LPR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg stanu prawnego na dziś. Jak masz wizę imigracyjną wydaną przed 23 kwietnia 2020 i nie byłaś przez ostatnie 14 dni w żadnym z zakazanych krajów: Chiny, Hong Kong, Strefa Schengen, Irlandia, UK (może jeszcze jest parę dodanych) to możesz wlecieć do USA. Praktycznie to jednak oznacza zamknięcie granic. Musiałabyś znaleźć kraj spoza tej listy, który ma nie zamknął swoich granic na osoby przybywające z Polski i który wpuszcza na swoje terytorium obecenie Polskich obywateli, wsiąść na prom do Szwecji, ze Szwecji polecieć do tego wybranego kraju (zakładając, że kraj ten nie ma zakazu dla osób prybywających ze Szwecji), przenieść się tam na 14+ dni i potem założyć że z tego kraju będą istniały połączenia z USA i polecieć do USA. Wg teorii powinni Ciebie wpuścić do USA o ile nie pojawią się nowe Executive Orders. W praktyce nie wiem czy jest to wykonalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mcpear napisał:

Wg stanu prawnego na dziś. Jak masz wizę imigracyjną wydaną przed 23 kwietnia 2020 i nie byłaś przez ostatnie 14 dni w żadnym z zakazanych krajów: Chiny, Hong Kong, Strefa Schengen, Irlandia, UK (może jeszcze jest parę dodanych) to możesz wlecieć do USA. Praktycznie to jednak oznacza zamknięcie granic. Musiałabyś znaleźć kraj spoza tej listy, który ma nie zamknął swoich granic na osoby przybywające z Polski i który wpuszcza na swoje terytorium obecenie Polskich obywateli, wsiąść na prom do Szwecji, ze Szwecji polecieć do tego wybranego kraju (zakładając, że kraj ten nie ma zakazu dla osób prybywających ze Szwecji), przenieść się tam na 14+ dni i potem założyć że z tego kraju będą istniały połączenia z USA i polecieć do USA. Wg teorii powinni Ciebie wpuścić do USA o ile nie pojawią się nowe Executive Orders. W praktyce nie wiem czy jest to wykonalne.

 

Nie chciało mi się sprawdzać wszystkich krajów ale artykuł z NYT twierdzi że znakomita większość krajów na tej planecie ma obecnie b. surowe restrykcje jeśli chodzi o wpuszczanie obcokrajowców. Tak więc twój plan prawdopodobnie nie jest możliwy w chwili obecnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...