Skocz do zawartości

usa - brutalność policji


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, katlia napisał:

Problem nie jest w tym, ze spoleczenstwo twierdzi ze "wszyscy policjanci w USA to rasiści i mordercy."

Problem jest w tym ze za malo rasistowskich i morderczych policjantow jest karanych. To jest najwieksza niesprawiedliwosc. I dotyczy glownie (ale nie zawsze, jak artykul #2 pokazuje) zabijanie ludzi ciemnej karnacji. 

4 lata temu w Dallas udusili białego, prawie tak samo jak teraz, przez kilkanaście minut we czterech go przygniatali do ziemi, jak przestał się ruszać to sobie żartowali. Przyczyna zgonu w papierach - narkotyki. Nie bylo protestow, nawet za bardzo nie pojawiło się w krajowych newsach, dopiero po trzech latach zezwolili na publikacje nagrania.  Mnie osobiście najbardziej przeraziła sytuacja z Costco w Corona, CA w zeszłym roku,  gdzie policjant po służbie wpakował cały magazynek w 3-osobowa rodzinę robiąca zakupy, bo autystyczna niemowa go przewróciła. To chyba Latynosi byli, tez tam, jakaś mała pikieta i to wszystko.

W pierwszym przypadku grand jury uznało ze należy postawić zarzuty, ale DA tego nie zrobił, w drugim było na odwrót - grand jury nie postawiło zarzutów w związku z czym DA uznał ze ma związane ręce. A - i tym z Dallas zrobili grand jury dopiero jak jakaś gazeta zrobiła dziennikarskie śledztwo. 

Do dupy jest ten system, banalny próg do uzasadnionego użycia siły (wystarczy ze policjantowi się "wydaje") i potworna asymetria w dostępie do całego procesu prawnego gdy policjant jest uwikłany (ten z Costco najpierw obejrzał sobie nagranie a potem składał zeznania) , plus wzajemne powiązania miedzy DA, policja, koronerem, sędzia z których każdy ma interes w tym żeby policjant nie miał problemow. 

Powinna być być federalna agencja zajmująca się użyciem siły przez policje, takie NTSB które z automatu przyjeżdża na miejsce w przypadku zgonu z reki policjanta, wywala z niego lokalnych, zabezpiecza materiał dowodowy, samemu robi sekcje itd  i nie ma pojęcia kim jest lokalny DA czy police chief . W końcu obecny system zagraża całości porzadku prawnego w kraju, 1000 zabitych na cały kraj rocznie, kilkaset osób by wystraczylo żeby zabezpieczyć przed mataczeniem lokalnych organów.

No i głownie jednak z rak policji giną biali, w liczbach bezwzględnych przynajmniej, jeśli to przeskalować na liczbę mieszkańców danej rasy to faktycznie czarni maja najgorzej, ze 2 razy większe prawdopodobieństwo bycia zabitym. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
30 minut temu, haneczka019 napisał:

Potem uwaga zostaje od głównego przyczynku odwrócona zupełnie i nikt już nie bierze pod uwagę, co do tego doprowadziło :mellow:.

Uwaga już została odwrócona. Na Amazonie, eBay i dziesiątkach innych platform sprzedażowych można kupić t-shirty (wiele różnych wzorów) z wizerunkiem ofiary i jego słowami, które wypowiedział przed śmiercią. Interes musi się kręcić. https://twitter.com/Potwornicka/status/1266833717462523905/photo/1

https://www.ebay.com/itm/Justice-for-George-Floyd-I-Cant-Breathe-Black-Lives-Matter-Tee-Protest-T-Shirt/293594884526?_trkparms=aid%3D1110006%26algo%3DHOMESPLICE.SIM%26ao%3D1%26asc%3D225086%26meid%3Dae2088170d864ac6957b8bb46e8274a1%26pid%3D100005%26rk%3D3%26rkt%3D12%26mehot%3Dpf%26sd%3D184310873774%26itm%3D293594884526%26pmt%3D1%26noa%3D0%26pg%3D2047675%26algv%3DSimplAMLv5PairwiseWebWithBBEV2bDemotion%26brand%3DUnbranded&_trksid=p2047675.c100005.m1851

https://www.amazon.com/I-Cant-Breathe-Womens-T-shirt/dp/B089FMKK62?th=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jackie napisał:

Ja pierdzielę, ile oburzenia o to że nękają "biednych policjantów" ale ani słowa o biednych mordowanych czarnoskórych :D Sorry, ale ode mnie EOT, jak zaczyna się takie mental gymnastics to ja spadam, bo zacznie się pyskówka i będzie to moja wina ;) 

Bardzo wszystkich proszę o zachowanie kultury, posty rasistowskie i ewidentnie dolewające oliwę do ognia będą karane.


https://www.statista.com/statistics/585152/people-shot-to-death-by-us-police-by-race/

Dane statystyczne nie potwierdzają żadnej ze stawianych tez o przewadze czarnoskórych ofiar. Ponad połowa ofiar służb porządkowych w USA to osoby białe.

Wg szczątkowych danych w 2020 r . (do połowy maja 2020) na ok 130 osób zastrzelonych przez służby porządkowe w USA, osób czarnoskórych/murzynów (przypominam, iż wg słownika Języka Polskiego - "(...) słowo „Murzyn” jest neutralne i nie jest opatrzone kwalifikatorem „pogardliwie”, którym z kolei oznaczone jest słowo „czarnuch” (ang. nigger). Opinię tę podzielają m.in. dwaj językoznawcy: profesorowie Jerzy Bralczyk i Jan Miodek, czy też czarnoskóry były poseł na Sejm Rzeczypospolitej PolskiejJohn Godson (nazywający siebie Murzynem) (...)" było 38...

Edit : chciałam wkleić sam wykres, ale chyba przerosło to moje zdolności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Milosz245 napisał:

Inny przykład. W polsce jak ktoś grozi komuś nożem to w polsce będą go nawoływali ,zeby rzucił broń. Ewentualnie postrzelą tak, żeby nie zabić w rękę. W USA strzelają od razu w serce, nie ma ostrzeżen.

Oczywiście nie masz pojęcia o czym piszesz. 

Swoją droga proponuję lekturę przepisów polskich - http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20130000628/U/D20130628Lj.pdf
 

btw. wyraz Polska piszemy wielką literą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Halyna napisał:

Dane statystyczne nie potwierdzają żadnej ze stawianych tez o przewadze czarnoskórych ofiar. Ponad połowa ofiar służb porządkowych w USA to osoby białe.
 

Można też znaleźć badania z zupełnie innymi wynikami, które potwierdzają coś zupełnie innego.

https://www.pnas.org/content/116/34/16793

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robert1992 napisał:

A ja uważam że dużo "czarnych" jest tych "złych" którzy kradną i rozrabiają a póżniej pretensje do policji że oni są brutalni...A wystarczy zobaczyć co się teraz dzieje w usa..To samo jest np w niemczech czy we francji która jest "tolerancyjna" i pozwala albo przychylnym okiem patrzy na niektóre występki ludzi o ciemnej karnacji...

Ja rozumiem że żyjesz w tzw bubble, ale zapoznaj się z tzw white trash... Poznaj trochę życia w US bo nie znasz go zupełnie z perspektywy swojego NYC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, katlia napisał:

Serio? Wysil sie troche i poczytaj cos zanim sie wypowiadasz... USA ma cala historie protestow, i to krwawych. 

Tak, tylko ,że nic po tych protestach się nie działo. Nie zmienił się rząd itd. w USA powinny się odbyć przedterminowe wybory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kzielu napisał:

Ja rozumiem że żyjesz w tzw bubble, ale zapoznaj się z tzw white trash... Poznaj trochę życia w US bo nie znasz go zupełnie z perspektywy swojego NYC...

Chetnie bym poznał tego życia bo już od lat tam nie byłem  i nie wiem jaka jest sytuacja ale ja tylko powiedziałem co myślę  o tej całej sytuacji z czarnymi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Milosz245 napisał:

Tak, tylko ,że nic po tych protestach się nie działo. Nie zmienił się rząd itd. w USA powinny się odbyć przedterminowe wybory.

Sorry, jeszcze raz wypowiadasz sie nie majac zielonego pojecia o temacie. Przeczytaj kilka ksiazek z listy ktora podalam. A potem mozemy dyskutowac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jackie zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...