Skocz do zawartości

Problem z FedEx - naliczyli 1193 zł kosztu transportu za 3.6kg paczkę z USA...


inqubi

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, mcpear napisał:

Wszedłem na fedex.com. Kazałem sobie wycenić paczkę "small Box" z Kalifornii do Polski o wadze 4kg. W wersji Economy jest to $379.57

 

Screen Shot 2020-09-09 at 5.53.28 PM.png

Ale może firma - ze względu na wolumeny - ma podpisaną jakąś umowę z FedExem i nizsze stawki?

Generalnie dokument/faktura od sprzedawcy uwzględniająca koszty wysyłki (zbiezna z obciązeniem na koncie kupującego) chyba mógły być podstawą do próby reklamowania w urzędzie celnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dziękuję Wszystkim za komentarze. No właśnie napisałem o sprawie bo dla mnie to jest chore... 

Kupowałem w RUSH BACKSTAGE CLUB

https://www.rushbackstage.com/store

FedEx to był tylko LOCAL CARRIER. W USA kurierem było APC  https://www.apc-pli.com/apc-tracking-v2.html?id=396220117504

Czyli FedEx był tylko podwykonawcą, stąd stawka za przesyłkę zleconą przez innego kuriera jest duuuużo niższa od ich cennika. A ja za shipping sklepowi zapłaciłem ok. $38 usd - to była najtańsza przesyłka. Nie miałem wpływu kto będzie podwykonawcą w PL... (a koszt towaru z deklaracji i faktury się różni....)

Koszty towaru i przesyłki bierze się z faktury a nie deklaracji celnej na paczce, bo w deklaracji celnej na paczce NIGDY NIE PODAJE SIE KOSZTU TRANSPORTU!!! A oni ani nie otworzyli paczki gdzie zwykle sklep wkłada fakturę ani nie skontaktowali się ze mną w tej sprawie co celnicy zawsze robili do tej pory... W paczce było coś z napisem invoice ale trudno to nazwać fakturą wg krajowych standardów. Ale paczka nie nosiła śladów otwierania, oryg taśmy nienaruszone...

Celnicy mają prawo wpisać za transport w zasadzie co chcą jak nie ma faktury w paczce i nabywca też jej nie przedstawi... Ale wszystko ma granice.

Nie zrobili jeszcze jednej rzeczy: jak kupuje książkę to celnik zawsze do tej pory pytał CZY NA UZYTEK WLASNY CZY NA HANDEL..? A oni wpisali w papiery UŻYTEK WŁASNY. Bez pytania mnie.

Nie rozumiem też dlaczego kod kraju pochodzenia towaru jest CN. Tą grafikę dostałem od CLEARANCE SUPERVISOR z FedEx a.

 

_20200910_131919.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraj pochodzenia to kraj produkcji a nie miejsce gdzie to kupilem - jak to co kupiles jest made in china (co zdaje sie CN oznacza) to wpisali wlasciwie.

Co do reszty to niestety nie mam pojecia jak to policzyli - placiles za przesylke tylko sprzedawcy w US i to wszystko ?  Dobrze by bylo rozszyfrowac te kody w polu Typ (AC i BCC) - bo sa dwie rozne stawki cla do obydwoch....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kzielu said:

Kraj pochodzenia to kraj produkcji a nie miejsce gdzie to kupilem - jak to co kupiles jest made in china (co zdaje sie CN oznacza) to wpisali wlasciwie.

Co do reszty to niestety nie mam pojecia jak to policzyli - placiles za przesylke tylko sprzedawcy w US i to wszystko ?  Dobrze by bylo rozszyfrowac te kody w polu Typ (AC i BCC) - bo sa dwie rozne stawki cla do obydwoch....

To jest A00 - clo od produktow przemyslowych, B00 - podatek VAT. Bardziej interesujace sa kody z pola 44, ale sa rozszyfrowane poprawnie:

A00PL - gdy kupujący i sprzedawca nie są ze sobą powiązani.

031W  - koszty transportu przywiezionych towarów do miejsca ich wprowadzenia na obszar celny Wspólnoty,

071V - wliczane do podstawy opodatkowania tylko podatkiem VAT koszty prowizji oraz koszty opakowania, transportu i ubezpieczenia, które będą poniesione do pierwszego miejsca przeznaczenia na terytorium kraju.

@inqubi Ogolnie do celow celnych to co placisz "za przesylke" nijak sie ma do rzeczywistych kosztow transportu, od ktorych to sa liczone wszelkie daniny dla naszej ukochanej Ojczyzny. Jezeli w umowie z APC jest gdzies klauzula, ze oni umywaja rece, to szanse na negocjacje z Urzedem Celnym masz pewnie zerowe.

@Jackie @rzecze1 jednak dobrze tlumaczylem z polskiego na polski :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do ścisłości: za towar zapłaciłem $58.99, a za przesyłkę $37.34, łącznie było $96.33 więc w deklaracji na paczce nie było mniej niż rzeczywista cena, tylko 1 rzecz była gratis za $0.0 i mi się zapomniało to.

@Xarthisius a to mnie pocieszyłeś ;) ale myślę że powalczę i napiszę reklamację czy odwołanie czy jak to się tam nazywa, do urzędu celnego...

@wszyscy Podziękowania za wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem Paypalem... Zwykle taki screen był wiarygodny dla urzędu celnego.

Nie rozumiem tylko dlaczego ci z fefexa nawet nie próbowali się skontaktować ze mną... Bo nie musieli..? Obsługa celna z UPS czy DHL zawsze to robiła czy jak coś szło pocztą to WER-ZABRZE też. Choć np DHL ma opłatę dodatkową za obsługę celną ok. 100zł, a ci nie mieli...

Screenshot_20200910-181542.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem skargę na wysokość opłat celnych do Urzędu celnego w katowicach. Dziś piąty referat postępowania celnego w częstochowie odpisał mi w liście poleconym że "nie jestem uprawniony do składania wniosków dotyczących tego zgłoszenia celnego. W przedmiotowym zgłoszeniu w polach 14 i 8 zgłaszającym jest FedEx Express Poland i tylko oni mogą wystąpić z powyższym wnioskiem o sprostowanie ww. zgłoszenia celnego".

Spychologia Stosowana? :)

Tyle że z FedEx'em już rozmawiałem i Clearance Operations Supervisor odmówiła przyjęcia reklamacji, wg niej wszystko było prawidłowo... Więc chyba nic dalej się nie da zrobić?

16003616911051698197446.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...