Jump to content

DV-2022 ???


Recommended Posts

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Chyba jeszcze nie oglosili:


Dates for the DV-2022 program registration period will be widely publicized in the coming months.  Those interested in entering the DV-2022 program should check the Department of State's Visa web page in the coming months.
https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin/2020/visa-bulletin-for-september-2020.html

Link to comment
Share on other sites

OP ma rację. Co roku było to w październiku. Rzeczywiście wygląda to podejrzanie. Obecnie wg wrześniowego biuletynu ma to być "in the coming months" - tak więc pewnie później niż w październiku.

BTW. Nie zdziwię się jak w ten sposób zaimplementowali którąkolwiek z dyrektyw prezydenckich ograniczających wpuszczanie na wizach imigracyjnych. W każdej z tych dyrektyw PDT upoważnił sekretarza stanu do wydania wewnętrznych rozporządzeń z implementacją tego co w dyrektywie jest napisane i dał mu poniekąd wolną wolę w interpretacji dyrektywy. Na tej podstawie tych interpretacji i implementacji poprzez wewnętrzne rozporządzenia np ambasady w Schengen odmawiały wydawania wiz w DV-2020 - co ostatnio zmieniono po wyroku sądowym. Być może jedną z tych implementacji jest to, że na zasadzie implementacji dyrektywy prezydenckiej odwołano wewnętrznie i po cichu DV-2022 bez oficjalnego jej odwoływania (oczywiście jest to złamanie prawa, ale kto może PDT podskoczyć a on np. w jednej z debat wyjmie jak magik wyjmuje królika z kapelusza, że skutecznie zablokował DV program tak jak obiecał, a jakby kto się czepiał że to nielegalne to w sumie to nie on to zrobił ale sekretariat stanu, gdzie zapewne odpowiedzialność będzie rozmyta i będzie istniało setki opinii prawnych, którymi urzędnicy się kierowali wydając takie interpretacje i wewnętrzne rozporzadzenia - kraj się stacza w kierunku autorytarnej anarchii niestety)

Link to comment
Share on other sites

Jezeli wierzyc hiszpanskiej wersji strony ambasady w Havanie [1], loteria ma trwac od 12:00 EDT 1 pazdziernika do 3 listopada. Jest to jedyna ambasada, o ktorej wiem, ze jej sie prawdopodobnie "omsklo".

Dodatkowo w dokumentach, ktore prawnicy Departamentu Stanu przeslali wczoraj w sprawie Gomez vs Pompeo, jako jeden z powodow dla ktorych KCC nie moze obsluzyc wiecej w osob z DV20, sa podane "przygotowania do DV22" [2]

Link to comment
Share on other sites

forumowicze czy mając wizę (imigracyjną) w paszporcie można brać udział w kolejnej loterii? wizę mam ale ten rok taki dziki ze nic nie wiadomo i się zastanawiam czy warto złożyć jeszcze raz wniosek bo jak znów nie wyjdzie to może znow się poszczęści (czytałam ze ktoś dwa razy z rzędu wygrał bo w 1 miał wysoki numer) 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...