Skocz do zawartości

Prezydent Joe Biden - wydarzenia


Roelka v.2

Rekomendowane odpowiedzi

26 minutes ago, mcpear said:

Media to taki dziwny twór. Przez tydzień epatowały zamachem i nominacją na VP (który sorry za skojarzenie kojarzył mi się jedynie z "Vance Refrigeration" - za dużo ogłądam The Office). 

Miałam tak samo!!! Od razu skojarzenie z "Vance Refrigeration" haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, katlia said:

Mnie ciekawi czy to jest stosunkowo nowy stan Bidena (czasami starsi ludzie wlasnie szybko zaczynaja sie "sypac," widzialam to u mojej mamy) czy on dluzszego czasu byl slaby i "slowed down" i Bialy Dom/Dems to ukrywali. Jest z tym precedent - Bialy Dom wiedzial ze Reagan mial wczesne objawy Alzheimera pod koniec jego pierwszej kadencji - ale to raczej dobrze ukryli. 

Jeśli chodzi o Reagana, to kiedyś gdzieś oglądałem, że zaniepokojony staff zorganizował w którymś momencie spotkanie robocze, niby zwyczajne, ale gdzie postanowiono przyjrzeć się prezydentowi z bliska, i - cichaczem - go przetestować.

Reagan okazał się żywy, błyskotliwy, z szybką myślą, ciętą ripostą  i jak zwykle tryskający humorem. Można było odetchnąć z ulgą. Ale…

…spotkanie odbyło się rano/przed południem, a nie było wtedy jeszcze powszechną wiedzą, że w tego typu przypadkach „mgła” w pierwszej fazie zapada w późniejszej części dnia, późnym popołudniem, wieczorem. Rano umysł za to bywa często jak za młodu. 

Tak mi się to przypomniało gdy przeczytałem co napisałaś, bo przemowa w Las Vegas która zachwycał sie@Tirowiec1312 była za dnia, w Delaware wysiadając z AF1 wyglądał już strasznie, katastrofalna debata także odbyła się późnym wieczorem, a następnego ranka był znowu sobą  

Zatem na na pytanie @Xarthisius “which is it” może trzeba było odpowiedzieć - it might just as well be both.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, mcpear said:

W tym roku debata prezydencka odbyła się "przed oficjalnymi nominacjami". Czy zdarzyło się tak kiedyś w historii? Chyba nie. No to nie jestem pewien czy czasami debata nie była tak ustawiona, aby PJB wypadł jak wypadł i aby nie zmienić go jeszcze przed konwencją demokratów, bo bez niej bano się wprost powiedzieć "cesarz jest stary"

Ponoć sam chciał rozwiać wątpliwości i to wymyśli. Nie wiadomo. Prawdy może dowiemy się później.

Ale z tego co rozumiem pracował ostro od samego rana i nikt ze staff’u mu nie zasugerował, lub nie powiedział wprost - czas na popołudniową drzemkę. Zatem jest wina. I/lub sabotaż jeśli już chcemy iść tą drogą. 

Bo ja po 21:00 bym się motał, a co dopiero 80 latek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/21/2024 at 10:00 PM, rzecze1 said:

Hahahahahahah! Uprzedziłaś mnie, miałem @mcpear to samo odpisać! 
 

Great minds think alike! :lol:

Do we have great minds? I really can’t say.

But yes. 

Mnie za to uderzająco przypomina Roya z The Office (niedoszłego męża Pam). Z wyglądu, ale i poglądami na pewno by go kupił :-)

Edytowane przez kenadams
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zeby tak z kanapą / sofą.....

Ktoś napisal ze ten gość (JD) to dosc dokladnie zaczyna przypominac Deep'a z "The Boys".  Kto oglądał to wie :)

A pochodzi z Middletown (jakies 4 zjazdy z I-75 na polnoc ode mnie) ktore ma tyle wspólnego z Appallachami co Warszawa z Tatrami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie mowi publicznie ze sa Republikanie ktorzy uwazaja ze Vance jest "a mistake." Nie wiem czy to prawda czy tylko Demokraci tak maja nadzieje, ale mnie to bawi. Bo osoba ktora podobno przekonala tRumpa co do Vance'a to Donald Jr. :D Donald, time for you to tell Junior, "You're fired!" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to błąd. To wyraźny sygnał, że Partia Republikańska to obecnie tylko partia MAGA. Nie ma miejsca dla "starych republikan", których w prawyborach reprezentowała Nikki Halley. Zwolennicy "Starych" republikan pogardliwie nazywani przez ruch MAGA "RINO" to jednak cały czas około 30-35% zwolenników GOP. Czy duet PDT-JDV zmobilizuje ich do pójścia do urny? Są tacy co wątpią że to się uda. (sta∂ może głosy o błędzie). Dlatego napisałem po wyborze JD że spodziewałem się strategicznie że jednak PDT wybierze kogoś z kim owi "RINO" mogliby się utożsamiać - podobnie jak w 2016 wybrał Pence'a, który mimo wszystko adresował elektorat bardziej z centrum niż ze skraju. Aczkolwiek wybór nie był dla PDT taki prosty - wybranie kogoś bliskiego centrum mogło przez radykałów MAGA być odebrane jako zdrada / układ z deep state itp. A na to aby ktoś zaczął snuć teorie że PDT zdradza MAGA nie można było sobie pozwolić. Myślę, że PDT jednak uwierzył, że PJB wystartuje i że generalnie PJB tak zdemobilizuje swoich wyborców, że PDT wygra niezależnie kogo miałby na ballocie.

Zobaczymy w listopadzie - kampanie są nieprzywidywalne - szczególnie jak tak na serio sondażowe wyniki są tak zbliżone. Chyba Pensylwania będzie kluczowym stanem. Ale na 538 albo 270toWin chyba zacznę patrzeć dopiero na dwa tygodnie przed wyborami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...