Skocz do zawartości

Prezydent Joe Biden - wydarzenia


Roelka v.2

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, kenadams said:

ani wyczucia - myślicie, że zabierze więcej Demokratom poprzez nazwisko, czy Republikanom

Gdzieś niedawno jakaś stacja tv pokazywała pie chart preferencji wyborczych w wersji z RFK i bez. Z rozmiarów "kliników" wynikało (mój eyeballing) że RFK zabiera faszystom.

RFK to w ogóle jakiś żart, bo jeśliby poważnie traktować jego kandydaturę to jest to właśnie nieudana próba umieszczenia kandydata który miałby uszczuplić słupki kandydatowi wystawionemu przez DNC. Ostatnio była jakaś mega konferencja bitcoinowa i na plakacie ze speakarami była oczywiście cała plejada prawicowych czubków oraz właśnie RFK. Idealny przypadek do którego stosuje się zasada o barze dla nazistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/27/2024 at 6:23 PM, rzecze1 said:

wrzutek z golfa

Jego puttowanie to jakaś tragedia. Takie rzeczy widywałem w życiu tylko gdy na pole przyjeżdżały jakieś firmowe grupy w ramach imprez integracyjnych i owieczki były wysyłane na putting green żeby im pokazać jak się używa puttera i potem jakiś mini konkurs dla zabawy. Parę razy też uczyłem takie zielone duszyczki gdy pro był zajęty na driving range więc mam porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/27/2024 at 7:16 PM, katlia said:

'Vance is a mistake'

Dni Shady Vance są policzone. Jego główne wady z punktu widzenia MAGA i kampanii trumpa:

1. Kolorowa żona. Zdjęcie Shady Vance ze ślubu w hinduskim garbie. Nie wiem czy mają dzieci, ale jestem ciekawy reakcji trumpistów na kolorowe dzieci potencjalnego wiceprezydenta.

2. To że w swojej ksiązce pisze, że jak był młody to uważał się za geja. Nie pomagają również niedawne informacje od jego trans przyjaciela/przyjaciółki (sorry za misgendering, ale musiałbym w tym momencie szukać) podane dla prasy, w których cytaty Shady Vance to "I love you" kierowane do tej osoby, oraz że nienawidzi policji.

3. Cała ta historia, bez względu na to ile jest w niej prawdy, o seksie z tapczanem. Shady i kampania muszą tracić czas na prostowanie.

4. To że jako pierwszemu potencjalnemu VP od 2000 roku jego favorability w elektoracie spadło (o 6%) po ogłoszeniu jako VP.

5. Nawet najgorliwsze konta z mikrobloga Pravda (Truth) Social, które konto trumpa często reprawduje, np "fruitsnacks" było bardzo rozczarowane wyborem Shady Vance, m. in. ze względu na nazywanie trumpa hitlerem, ergo problem zaufania, bo cytując "może się w przyszłości znowu mu odmieni".

Mam wrażenie że Shady coś gra, ale jeszcze nie wiem w co, bo można odnieść wrażenie że ma przygotowane coś na przyszłość w rękawie i na razie się czai próbując na siłę wtopić się w maga i wyczekując na odpowiedni moment. Inaczej trudno wytłumaczyć (no może poza przypadkiem ekstremalnego oportunizmu) po co się w to pcha biorąc pod uwagę stare poglądy, jak nienaturalnie zachowuje się na wiecach i jak robi z siebie idiotę, no i co już obrywa się jego żonie.

 

Aaaa, no i jakoś media nie podchwytują tego, że trump parę dni temu głośno do mikrofonu na wiecu na Florydzie powiedział "I AM NOT A CHRISTIAN". Fajnie byłoby to teraz 24/7 wpychać jego radykalnemu ewangelickiemu i katolickiemu elektoratowi w uszy.

Edytowane przez Tirowiec1312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/26/2024 at 11:20 PM, katlia said:

Po raz pierwszy od kilku lat zerknelam na 538. Zobaczylam, i wylaczylam. Wiecej nie bede - a dwa tygodnie przed wyborami bede za granica - wiec chyba sayonara sondaze. 

Taka refleksja tutaj… O ile jeszcze przed rezygnacją Biden’a można było poczytać lub posłuchać sporo wyważonych, i czasem nawet ciekawych opinii, tak teraz obie strony są… jakby to ująć… “locked and loaded” w swoich pozycjach. Ze zrozumiałych względów.

Ale niestety owocuje to tym, że w programach, artykułach czy podcastach dominuje „wishful thinking”, zatem przeciętnemu człowiekowi trudno jest powiedzieć co jest prawdą. Znamy to dobrze z 2016 roku…

A jeśli ktoś jak ja jest za stary aby się ekscytować kolejnym filmikiem pokazującym na mapie “pathway to victory” tej czy innej strony, czy nawet najbardziej cheerleaderskim cheerleaderowaniem fanów, to tym bardziej trzeba przyznać, że która ze stron “żyje w bańce”, czy może po prostu zwyczajnie przegra, się okaże tak naprawdę dopiero w listopadzie.

Także masz rację, w między czasie lepiej cieszyć się latem :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/27/2024 at 6:23 PM, rzecze1 said:

ot taki przystępny dziadziuś. To przyciąga jakiś środek niezdecydowanych wyborców. 

Fajnie swojego wujka opisał niedawno jego nephew, Fred C. Trump III, podczas wywiadu dla ABC. Jako że z autopsji znam osoby dotknięte "malignant narcissism" oraz dynamikę najbliższej rodziny, która jest pod wpływem takiego narcyza (codependency i te sprawy) więc jak na dłoni widać jak wypaczone jest postrzeganie narcyza przez dzieci trumpa w porównaniu do tego jak go widzą osoby z dalszej rodziny, takie jak Fred C. Trump III albo Mary Trump.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 7/29/2024 at 6:08 PM, Tirowiec1312 said:

Gdzieś niedawno jakaś stacja tv pokazywała pie chart preferencji wyborczych w wersji z RFK i bez. Z rozmiarów "kliników" wynikało (mój eyeballing) że RFK zabiera faszystom.

Żeby nie być gołosłownym weźmy najnowszy sondaż A+ Marquette National (24 July - 1 August):

Harris vs. Trump: 53% / 47% (przewaga Harris 6%)

Harris vs. Trump vs. RFK: 50% / 42% / 6% (przewaga Harris 8%)

Jak by nie policzyć ubieganie się kandydata od robaka w mózgu, który porzucił 10 lat temu ciało martwego niedźwiadka w Central Parku, zwiększa przewagę Harris, ergo zabiera głosy dla trumpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o RFK to trudno chyba wyrokować

Sondaże ogólnokrajowe nic nie mówią a zaciemniają (tak uważam)

Trzeba patrzeć na sondaże w poszczególnych stanach:
- Arizona: DT 44.8 / KH 44.4 / RFK 4.6
- Nevada: brak jeszcze uśrednionych sondaży uwzględniających trzech kandydatów
- Pensylwania DT 44.4 / KH 45.5 / RFK 3.8
- Michigan: DT 42.8 / KH 44.8 / RFK 5.5
- Wisconsin: DT 44.4 / KH 46.2 / RFK 4.0
- Georgia DT 45.7 / KH 45.4 / RFK 3.2

Reszta kraju nie ma znaczenia. I to tak na serio komu zabierze RFK w tych stanach może zadecydować o wyniku wyborów w USA. Komu tak na serio zabierze w Teksasie, Kalifornii i Nowym Jorku nie ma absolutnego znaczenia - czyli więc czy w skali kraju zabrał więcej niebieskim czy czerwonym nic nie znaczy. A w stanach powyższych wcale wg mnie nie jest takie oczywiste, że zabiera republikanom.

Jakby wierzyć sondażom to dzisiaj się by to skończyło KH 270 / DT 268. Ale po brexicie i po 2016 mam bardzo ograniczone zaufanie, chociaż wybory 2020 były praktycznie trafione w punkt (pomyłka tylko w NC), wybory w UK 2024 celne (chociaż to nie było trudne), wybory w Polsce 2023 (sondaże idealnie przewidziały scenariusz), wybory prezydenckie w Polsce 2020 (też trafione).

  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...