Skocz do zawartości

Czy potrzebuje wize ? Jaka ?


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Sprawa wyglada nastepujaco. Mialam interview co wazne -  NA PRACE ZDALNA -  przez internet i dostalam oferte o prace - stanowisko kierownicze - w firmie IT NY, USA. 
Generalnie chodzi o kierowanie zespolami i produkcja w IT.

Firma ta nie sponsoruje wiz, jest to nieduza firma.
Chca mnie zatrudnic jako swojego PRACOWNIKA (B2B nie wchodzi w gre).

Czy musze miec wize ? Amerykanski adres ? Lub pozwolenie na prace ? Jesli tak to jaki konkretnie dokumnet musze wyrobic i ile sie go zalatwia ? Ta firma sama z siebie nie ma zwyczaju zalatwiac tego typu spraw bo to nie duza firma. 

Zalezy mi na tej pracy i nie chce imigrowac do USA. Praktycznie moge pracowac z domu w PL, ale jakie formalnosci musza byc spelnione zeby to bylo legalne i zebym byla PRACOWNIKIEM tej firmy. Dostalam wstepna oferte juz i musze dac znac czy uda mi sie wypelnic formalnosci, ale nie wiem jakie i czy wogole to jest mozliwe. 


Pozdrawiam,

Zaneta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dziękuję za odpowiedzi. 
a) na 100% to nie jest SCAM to jest legitna firma 5 lat na rynku ok 50-100 pracowników. Niestety mają 100% pracownikow z USA na ten moment i chodzi o to żebym byla jako ich pracownik w systemie i mogli mnie traktowac jak kazdego innego pracownika (poza mną wszyscy są z USA, ale i tak pracuja zdalnie ze swoich domów). Ja tem mialabym pracowac ze swojego domu tylko ze z PL.

b) Chcą mnie zatrudnić ponieważ mam w tej branży bardzo dobre doświadczenie i mają w Europie firmy z ktorymi współpracują i miałabym zajmować się koordynacją, stąd moje doswiadczenie bardzo im pasuje bo przez ostatnie 10 lat własnie tym sie zajmowalam i trudno znalezc kogos z podobnym doswiadczeniem. 
Trudno im bedzie znalezc kogos o podobnym doswiadczeniu, wiem bo w branzy siedze juz 20 lat, w tym 10 na stanowisku kierowniczym (dyrektor) i wiem ze takich ludzi jestr niewiele jakich szukają.

Bardzo zalezy mi na tej pracy bo wynagrodzenie jest 2-3 x wieksze niz moglabym liczyc w PL (wlasciwie to glowny powod... ) za ta samą pracę i praca bylaby w 100% zdalna. Dział HR tej firmy poinformował mnie że oni nie załatwiają wiz, poniewaz nie maja takiego zaplecza i sama musze zadbac o formalnosci aby mogli mnie traktowac jako pracownika z USA, moze byc obojetnie jaki stan nie koniecznie obok NY. Ale przecież ja nie imigruje do USA wiec wyglada mi to na duzo komplikacji byle im bylo "wygodnie" mnie wprowadzic do swojego systemu.


Znalazlam informacje ze moga zatrudnic mnie zdalnie - przedstawie im te informacje w najblizszym tygodniu.
https://www.linkedin.com/pulse/us-companies-can-legally-hire-foreigners-living-other-rich-mba/

Oni nie maja doswiadczenia - nie zatrudniali miedzynarodowo dlatego moze nie wiedzą lub dział HR boi się "komplikacji".

Mam kilka pytan szczegółowych :

1. Czy napewno nie potrzebuje wizy pracowniczej  ? Z linku powyżej wynika że nie . Czy znacie kogos kto pracuje zdalnie z Polski dla firmy w USA i jestr u mniech w systemie jako zwykly pracownik  ? 
2. W jakim banku najlatwiej mozna zalatwic konto bankowe w USA ? Da się to zalatwić na adres polski ? Moze byc na osobe prywatna albo na moja firme w PL. Moge przyjechac turystycznie do USA i to zalatwic. Czy da sie wogole miec konto w banmku w USA mieszkajac tylko w Polsce.
3. Numer ubezpieczenia pewnie tylko jak bede miala wize ? Jesli uda mi sie obejsc "wize" i placenie podatkow w USA - to zaplace tylko podatki w Polsce.
4. Adres amerykanski - czy wystarczy ze wynajme mieszkanie / pokoj od jakiegos landlorda/wynajmującego/wlasciiela mieszkania i moge uzywac tego jako swoj oficjalny adres w USA ? 
5. Czy są jakieś firmy pośrednicze którym placi sie prowizje jakis % zarobku - cos jak agencja i one zapewnia legalne umiejscowienie mnie jako pracownika takze ta firma nie bedzie miala "problemu" w specjalnym traktowaniu mnie ? 

Wiem że powyzsze pytania sa troche na wyrost ale chce wiedziec jak zalatwic wize w razie jakby zgodzili sie tylko na prace z wizą... co na interview kilka dni temu dali mi do zrozumienia ze jestem swietnymn kandydatem i chca mnie ale musze miec legalna mozliwosc zatrudnienia jako pracownik.

Dzieki Wam jeszcze raz za szybkie odpisywanie i pomoc.

Pozdrawiam

Zaneta



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, janneta said:

Dział HR tej firmy poinformował mnie że oni nie załatwiają wiz

 

To jesteś w doopie bo to pracodawca występuje o wizę.

Natomiast do pracy zdalnej z domu (w Polsce), jak już ci inni napisali,  żadnej wizy nie potrzebujesz i jeśli HR o tym nie wie i spuszcza wszystko na ciebie to ja bym się zastanowiła 500 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, janneta said:

 

Mam kilka pytan szczegółowych :

1. Czy napewno nie potrzebuje wizy pracowniczej  ? Z linku powyżej wynika że nie . Czy znacie kogos kto pracuje zdalnie z Polski dla firmy w USA i jestr u mniech w systemie jako zwykly pracownik  ? 

Nie potrzebujesz zadnej wizy. Nie ma kategorii wizowej dla pracy  zdalnej

Quote


2. W jakim banku najlatwiej mozna zalatwic konto bankowe w USA ? Da się to zalatwić na adres polski ? Moze byc na osobe prywatna albo na moja firme w PL. Moge przyjechac turystycznie do USA i to zalatwic. Czy da sie wogole miec konto w banmku w USA mieszkajac tylko w Polsce.

 

Dlaczego musisz miec konto w banku USA? Do USA obecnie ciezko jest przyjechac na wizie B2 btw. 

Quote


3. Numer ubezpieczenia pewnie tylko jak bede miala wize ? Jesli uda mi sie obejsc "wize" i placenie podatkow w USA - to zaplace tylko podatki w Polsce.

 

Numer Ubezpieczenia??

Nie musisz miec zadnej wizy. Jesli pracodawca wymaga od ciebie SSN to tak, wize musisz miec ale jej nie dostaniesz w tej sytuacji. Wizy sa po to zeby "wyjechać" do USA. Jesli misisz miec SSN do tej pracy to raczej po ptakach jest. 

Quote


4. Adres amerykanski - czy wystarczy ze wynajme mieszkanie / pokoj od jakiegos landlorda/wynajmującego/wlasciiela mieszkania i moge uzywac tego jako swoj oficjalny adres w USA ? 

Uwazasz ze wynajecie mieszkania jest takie proste??

Sorry ale ta firma chyba sobie robi żarty. Jesli powaznie chca cie zatrudnic to musza miec prawnika i troche zainteresować sie tematem.

Bo poki co to strasznie smierdzi, to cale "obejscie" wiz, adresów, podatkow, etc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a gdyby OP założyła jednoosobowa firmę która by świadczyła dla tej amerykańskiej firmy „usługi konsultingowe”? Czy nie byłoby po problemie? Wtedy firma w usa by płaciła jej jak każdej innej firmie, faktura i jazda.... nie znam się ale tak sobie myśle ze przecież wszyscy ci Hindusi w callcenters w Indiach na tej zasadzie pracują de facto dla Amerykanów? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...