Skocz do zawartości

Loty wewnątrz USA wymagane dokumenty na lotnisku.


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli przesuneli termin o rok. Jak mam wydać $30 extra to wolę iść na sushi za to. A TSA na lotnisku pokażę paszport albo GC. Wymianę prawka mam dopiero w 2024 roku (chyba).

Chyba się ktoś powiesił w okolicy bo takie wiatrzysko że aż moja chalupka trzeszczy przy silniejszych podmuchach! Dobrze że shingle zmieniłem w tamtym roku bo poprzednie chyba by odleciały z wiatrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
10 minut temu, MeganMarkle napisał:

Skoro już jesteśmy w tym temacie to dopytam bo planuje domestic flight z rodzina w kwietniu - polecimy na DL, córka na GC a młody na passport card?

Jeśli podróżuje krajowo  jako minor pod opieką rodziców to wystarczyć birth certificate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, MeganMarkle said:

Skoro już jesteśmy w tym temacie to dopytam bo planuje domestic flight z rodzina w kwietniu - polecimy na DL, córka na GC a młody na passport card?

My lecielismy ostatnio jak mlody mial 8mcy i nikt nawet nie pytal o zadne id dla niego. Jak cos mialam birth certificate 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, mola said:

Jeśli podróżuje krajowo  jako minor pod opieką rodziców to wystarczyć birth certificate.

Ja właśnie nie chce wozić ze sobą birth certificate, uważam to za mega niewygodne. Po to wyrobiłam passport card - rozumiem ze to działa jak ID dla dziecka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MeganMarkle napisał:

Ja właśnie nie chce wozić ze sobą birth certificate, uważam to za mega niewygodne. Po to wyrobiłam passport card - rozumiem ze to działa jak ID dla dziecka?

Ze strony:

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/passports/how-a-passport-can-help-you-fly-domestically.html

The U.S. passport book and U.S. passport card are both accepted by TSA as ID for domestic flights.

Ale też ze strony: 

https://www.tsa.gov/travel/frequently-asked-questions/will-minors-need-have-state-id-fly-domestically

TSA does not require children under 18 to provide identification when traveling with a companion within the United States. The companion will need acceptable identification.

jeśli ktoś Cię zapyta o dokument dla dziecka, to co najwyżej linie lotnicze by potwierdzić, że dziecko ma poniżej 2 lat w opcji gdy podróżuje na kolanach rodzica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

innymi słowy @MeganMarkle nie tylko nikt prawdopodobnie się nie zainteresuje Id dla młodszego dziecka, ale dla starszego też (co nie znaczy że nie jest fajnie coś tam jednak mieć). Podróżowaliśmy z dzieckiem krajowo co najmniej trzy razy i nigdy nie pytano nas o dokument dla małego. Ale birth certificate zawsze był w podręcznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...