Skocz do zawartości

Odnowa amerykańskiego paszportu


Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, Xarthisius said:

https://travel.state.gov/content/travel/en/passports/have-passport/renew.html

Can I renew my passport if it's still valid?
Yes. Your passport does not have to be expired for you to renew it. If you want to renew both a valid passport book and passport card, you must submit both documents. For example, if you can submit a passport book, but you lost your passport card, you cannot renew the passport card. If you want to renew either a valid book or a card, you must submit the specific document you want to renew. 

To tez wyczytalam ale bylam pod wrazeniem, ze to byly zalecenia odnowy paszportu 9 miesiecy przed wygasnieciem, powyzej roku byly sprzeczne informacje. Takze wydawalo mi się, ze jak robilam paszport lata temu to mi oferowano 24h, ale moze mieszam, starosc nie radosc i pamiec juz nie ta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
14 minut temu, Jackie napisał:

To ja was powiem coś: wg. amerykańskiego prawa można mieć DWA paszporty. Skąd wiem? Kilka osób z rodziny takowe posiada.

Na jednym lataja do Izraela a na drugim, w interesach, do krajow arabskich. Wiele, nie wiem jak teraz, krajow arabskich uwaza Izrael za panstwo nieistniejace w zwiazku z czym nie wpuszczaja do siebie ludzi posiadajacych w paszporcie pieczatki tego kraju.

Zgadlem? :D

 

Na przelomie lat 80-90 tych mialem trzy polskie paszporty. Jeden prywatny i dwa Sluzbowe. Tak tak, byly takie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ilon napisał:

Nie, nie ogladalam akurat, moje polskie kombinatorskie podejscie sie uruchomilo :P 

Czyli Polka a nie ukryta opcja niemiecka, chociaz ze Slaska.  ;)

 

A "Misia" obejrzyj. Chyba nie ma lepszego filmu pokazujacego absurdy PRLu. To juz klasyka a wiele zwrotow i okreslen z tego filmu weszlo na stale do jezyka polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, andyopole said:

Na jednym lataja do Izraela a na drugim, w interesach, do krajow arabskich. Wiele, nie wiem jak teraz, krajow arabskich uwaza Izrael za panstwo nieistniejace w zwiazku z czym nie wpuszczaja do siebie ludzi posiadajacych w paszporcie pieczatki tego kraju.

Zgadlem? :D

 

Blisko. Do Izraela latają jednak na Izraelskich paszportach :D

 

11 minutes ago, andyopole said:

Na przelomie lat 80-90 tych mialem trzy polskie paszporty. Jeden prywatny i dwa Sluzbowe. Tak tak, byly takie. 

 

Mój tata też miał kilka, w tym amerykański. Szkoda że nie jestem teraz w Polsce, moja mama wciąż gdzieś trzyma to dziadostwo, fajnie by było poooglądać i porównać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyko po to aby odwiedzać Izrael i kraje arabskie (a propos Izrael wbije ci pieczątkę na osobnej kartce jak poprosisz). Ale często jak występujesz o wizę to ambasady przetrzymują ten paszport po kilka, kilkanaście dni. Prowadząc międzynarodowe życie służbowe w epoce przed COVID dla wielu było to niemożliwe do pogodzenia z planami służbowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...