Skocz do zawartości

Małżeństwo z Amerykaninem


Wszelaka

Rekomendowane odpowiedzi

Ślub w USA jest bardzo prosty, wystarczy bodajże akt urodzenia z tłumaczeniem + paszport, niech luby podejdzie do swojego ratusza i dopyta o dokumenty.

Co do małżeństwa z Amerykaninem się nie wypowiem, mój ma akurat meksykańskie obywatelstwo, aczkolwiek formalności przeszły dosyć szybko, bo od zaręczyn do ślubu (w Polsce) minęło dokładnie 5 miesięcy, a z załatwianiem było sporo zabawy ze względu na fakt, że mąż nie mieszka w Meksyku od kilkunastu last :D 

Meksyk, podobnie jak USA, nie wydaje dokumenów o braku przeciwwskazań do wstąpienia w związek małżeński, sądownie załatwiliśmy zwolnienie z przedstawienia papierka o braku takowego zaświadczenia i trwało to chyba 2 miesiące (od wysłania wniosku do rozprawy), mąż musiał się niestety specjanie do Polski na rozprawę pofatygować ;) 

Kartę Polaka (tymczasową) jest łatwo dostać, wymagają bodajże kilku dokumentów. W urzędzie Wojewódzkim dostaniesz cały wykaz co jest konieczne (interesowaliśmy się tym w 2017 roku chyba). Jedynyproblem to taki, że w dziale obsługi obcokrajowców Panie zwykle mówią po polsku, no bo przecież obcokrajowiec, co dopiero przyjechał do Polski, mówi płynną polszczyzną -.-

Jeśli chcecie, możecie wziąć ślub cywilny w USA i później w Polsce kościelny, z wielką pompą i weselem, zdecydowanie taniej wam to wyjdzie no i polscy goście będą w stanie przyjechać. Amerykanom ogólnie bardzo podobają się polskie wesela, może nie warto im tego odmawiać? Amerykańskie wesela są bardzo kosztowne, i według mnie nie tak fajne jak polskie.

Jak już zdecydujesz co dalej, daj znać, chętnie pomogę jeśli chodzi o sprawy wizowe później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Kochani z moim chłopakiem znamy się 10 lat, byliśmy razem w innym kraju on był 6 miesięcy w Polsce teraz chcemy się pobrać bo online nam nie wystarcza. Przeczytaliśmy już chyba wszystko. Może ktoś nam doradzi jak zrobić to szybko nie tracąc mnóstwa czasu na czekanie, papierologię. On bez problemu przyleciał do mnie, a mi odmówiono 3 lata temu wizy turystycznej. Czy można wziąć ślub w innym Państwie, ktoś nam tak doradził. Błagam  pomóżcie co robić krok po kroku, żeby było szybciej oboje mamy po 29 lat szkoda nam życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Merona said:

Kochani z moim chłopakiem znamy się 10 lat, byliśmy razem w innym kraju on był 6 miesięcy w Polsce teraz chcemy się pobrać bo online nam nie wystarcza. Przeczytaliśmy już chyba wszystko. Może ktoś nam doradzi jak zrobić to szybko nie tracąc mnóstwa czasu na czekanie, papierologię.

Jesli nie lubisz czekania ani wypelniania papierow to imigracja jest nie dla ciebie. 

Smutna prawda jest taka ze nie wazne czy pojdziecie droga K1 czy wizy malzenskiej to bedziecie czekac dlugo i wypelniac tony papierow. Im wczesniej ten fakt zaakceptujesz tym lepiej. 

 

1 hour ago, Merona said:

 

 

On bez problemu przyleciał do mnie, a mi odmówiono 3 lata temu wizy turystycznej. Czy można wziąć ślub w innym Państwie, ktoś nam tak doradził. Błagam  pomóżcie co robić krok po kroku, żeby było szybciej oboje mamy po 29 lat szkoda nam życia.

Slub mozecie brac gdziekolwiek. Nie ma to znaczenia. Mozes starac sie o wize narzeczenska z Polski i brac slub w USA albo brac slub w PL (albo gdziekolwiek poza USA) i starac sie o wize CR1. 

 

Krok po kroku https://www.visajourney.com/guides/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/30/2021 at 7:16 PM, everden said:

- absolutnie nie Polska (nie uda Wam sie zalatwic zezwolenia na slub Amerykanina w PL dla polskiego urzedu stanu cywilnego. Nawet polski sad nie pomoze - lepiej odpuscic sobie od razu). W 2018 tylko 2 panstwa w EU dawaly sluby international (Gibraltar i Dania). Ja bralam w Danii, ceremonia trwala 8', prosta papierologia, w miare tanio. 

 

- jesli wiza narzeczenska, to na GC czekasz w US. Jesli malzenska, to o CR1 staracie sie ze swoich krajow (dluga rozlaka, no coz..jak kocha to poczeka). Wyjazd na wizie turystycznej, slub i aplikacja z US jest nielegalna, jak juz tu wspomniano

 

- tu nie pomoge, ale Polska nie toleruje podwojnego obywatelstwa, wiec jesli malzonek tak bardzo by chcial polskie obywatelstwo, to Amerykanskiego by musial sie zrzec. A co za idi..a (za przeproszeniem) by tego chcial.... No i nie trwa to w PL tak szybko jak w druga strone, gdzie po 3 latach od wlotu do US jako spouse, mozna aplikowac o naturalizacje. 

NIe wiem jak wygląda sprawa z pozwoleniem na ślub. Ja brałem w polsce ale mam też polskie obywatelstwo.  Polska akceptuje podwójne obywatelstwo czego sam jestem przykładem. Co do tego że po trzech latach dostaniesz obywatelstwo USA to też bym uważał. Moja żona właśnie dostała reject.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/24/2021 at 11:52 PM, maverick96 said:

NIe wiem jak wygląda sprawa z pozwoleniem na ślub. Ja brałem w polsce ale mam też polskie obywatelstwo.  Polska akceptuje podwójne obywatelstwo czego sam jestem przykładem. Co do tego że po trzech latach dostaniesz obywatelstwo USA to też bym uważał. Moja żona właśnie dostała reject.

Dlaczego dostala reject? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...