Skocz do zawartości

Rzeszow-Newark


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
47 minut temu, pelasia napisał:

Daj koniecznie znac jak poszlo. Ja mam paszport niewazny chyba od 2017 roku jesli dobrze pamietam i mnie ciagnie do PL. Jestem ciekawa jak to wyglada wszystko w practyce. A my podlegany pod konsulat w LA( przynajmniej rak bylo kiedys) i jestem ciekawa czy trzeba sie wybrac osobiscie czy da sie cos zalatwic korespondencyjnie.

Kolega próbował załatwić odnowienie paszportu w LAX i nie dało się. Ponoć takie młoty że nie było z kim rozmawiać. Zadzwonił do Houston TX, w kilka minut się umowił, wsiadł w samolot, wszystko załatwił i tego samego dnia wrócił.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, andyopole napisał:

Kolega próbował załatwić odnowienie paszportu w LAX i nie dało się. Ponoć takie młoty że nie było z kim rozmawiać. Zadzwonił do Houston TX, w kilka minut się umowił, wsiadł w samolot, wszystko załatwił i tego samego dnia wrócił.  

Tak samo bezproblemowo lecieliśmy z Austin TX do LA (gdyż był to rok 2016 i nie było jeszcze konsulatu w Houston) i wnioski paszportowe załatwiliśmy w tyle czasu ile zajęło wypełnienie formularza. Zero problemów z niczym. Ale to były zamierzchłe czasy przedepidemiczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, ChR1s said:

tzn jezeli polece centralnie do us z polski to musze jedynie miec tam kwarantanne?

Tzn. Jeśli planujesz polecieć z Polski/Schengen bezpośrednio to Ciebie nie wpuszczą na samolot. Obowiązuje w USA "Schengen ban" dla tych co w ostatnich 14 dniach przed podróżą przebywali na terenie Schengen. Mają oni odbyć "kwarantannę" poza terenem USA i poza terenem Schengen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, andyopole said:

Kolega próbował załatwić odnowienie paszportu w LAX i nie dało się. Ponoć takie młoty że nie było z kim rozmawiać. Zadzwonił do Houston TX, w kilka minut się umowił, wsiadł w samolot, wszystko załatwił i tego samego dnia wrócił.  

Przed COVIDem w LA było to proste. No appointment - po prostu walk-in. Wypisujesz wniosek, płacisz i gotowe.

Teraz MUSISZ appointment umówić. Na najbliższe 90 dni wszystkie terminy są zajęte. W każdy czwartek około 16tej wypuszczają około 10 nowych terminów na następne dni. Trzeba siedzieć na przeglądarce i naciskać "refresh" w kółko aby złapać termin. Inna możliwość jest taka, że jak ktoś odwoła to ten termin wraca do systemu następnego dnia o 7 rano. Wtedy nciskanie "refresh" na przeglądarce może pozwolić go złapać ponownie. Generalnie MASAKRA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, pelasia said:

Daj koniecznie znac jak poszlo. Ja mam paszport niewazny chyba od 2017 roku jesli dobrze pamietam i mnie ciagnie do PL. Jestem ciekawa jak to wyglada wszystko w practyce. A my podlegany pod konsulat w LA( przynajmniej rak bylo kiedys) i jestem ciekawa czy trzeba sie wybrac osobiscie czy da sie cos zalatwic korespondencyjnie.

Wiesz, ja zadzwonilam do Chicago. Tam bardzo mily i kompetentny pan mi doradzil, ale w moim wypadku sytuacja jest bardziej skomplikowana i nawet nie doszlismy do dyskusji czy osobiscie/czy korespondencyjnie. Ale dal mi do zrozumienia ze gdyby moj paszport byl nowszy, to nie byloby skomplikowane. Mozna zalatwic odnowienie w przeciagu paru tygodni. Potwierdzil tez to co @andyopolepisal, ze z amerykanskim paszportem prawdopodobnie bym sie na samolot nie dostala. UE traktuje te ograniczenia raczej serio. 

Bede sie starala odnowic paszport, ale sie nie ludze: to potrwa i chyba Unia zniesie limity podrozy nim ja sie wyrobie z nowym polskim paszportem:P. Lekcja na zycie -- nie zwlekajcie z papierologia, bo nigdy nie wiadomo kiedy ten drugi paszport sie bardzo przyda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mcpear said:

Tzn. Jeśli planujesz polecieć z Polski/Schengen bezpośrednio to Ciebie nie wpuszczą na samolot. Obowiązuje w USA "Schengen ban" dla tych co w ostatnich 14 dniach przed podróżą przebywali na terenie Schengen. Mają oni odbyć "kwarantannę" poza terenem USA i poza terenem Schengen

@mcpear ma racje. Sama sie o tym dowiedzialam od konsulatu polskiego - planowalam leciec USA/Schengen/Polska. Ten "Schengen ban" jest traktowany powaznie przez obie strony. (I oczywiscie tak powinno byc, ale shit dla mnie...:wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, katlia napisał:

@mcpear ma racje. Sama sie o tym dowiedzialam od konsulatu polskiego - planowalam leciec USA/Schengen/Polska. Ten "Schengen ban" jest traktowany powaznie przez obie strony. (I oczywiscie tak powinno byc, ale shit dla mnie...:wacko:

@katlia zapytaj o paszport tymczasowy. Ten wydawali prawie od ręki, w oczekiwaniu na „prawdziwy”. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@katlia 

A nie mozesz leciec na nieważnym Polskim i wyrobić nowy w PL w trybie przyspieszonym. Może to jest wyjscie?

 

Wiele linii nie pozwala na to (np British czy Lufthansa) ale Lot , szczególnie teraz jest raczej pomocny.   Zadzwoń do nich..

Wiem ze ci nie do śmiechu ale z przymrużeniem oka przeczytaj to 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-07-29/chcial-wjechac-do-polski-na-podstawie-paszportu-z-prl/

 

Nie musiala bys tutaj przechodzić calej papierologii, czekac nie wiadomo ile i latać po kraju szukając konsulatu który ci to najszybciej zrobi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...