Skocz do zawartości

Rzeszow-Newark


Rekomendowane odpowiedzi

7 minutes ago, mola said:

@katlia zapytaj o paszport tymczasowy. Ten wydawali prawie od ręki, w oczekiwaniu na „prawdziwy”. 

Moge tez dostac. Ale w moim wypadku musze najpierw otrzymac poswiadczenie posiadania obywatelstwa polskiego od urzedu wojewodzkiego. Bo moj polski paszport jest jeszcze z PRL'u :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 minutes ago, agatenka said:

@katlia 

A nie mozesz leciec na nieważnym Polskim i wyrobić nowy w PL w trybie przyspieszonym.

 

Nie chce ryzykowac. Moj polski paszport jest niewazny od 89-go roku. Nikt nie przymruzy oczy na paszport z czasow komuny :) Mozliwie ze nawet nie beda wiedziec co to jest do cholery, paszport konsularny?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, katlia napisał:

Wiesz, ja zadzwonilam do Chicago. Tam bardzo mily i kompetentny pan mi doradzil, ale w moim wypadku sytuacja jest bardziej skomplikowana i nawet nie doszlismy do dyskusji czy osobiscie/czy korespondencyjnie. Ale dal mi do zrozumienia ze gdyby moj paszport byl nowszy, to nie byloby skomplikowane. Mozna zalatwic odnowienie w przeciagu paru tygodni. Potwierdzil tez to co @andyopolepisal, ze z amerykanskim paszportem prawdopodobnie bym sie na samolot nie dostala. UE traktuje te ograniczenia raczej serio. 

Bede sie starala odnowic paszport, ale sie nie ludze: to potrwa i chyba Unia zniesie limity podrozy nim ja sie wyrobie z nowym polskim paszportem:P. Lekcja na zycie -- nie zwlekajcie z papierologia, bo nigdy nie wiadomo kiedy ten drugi paszport sie bardzo przyda. 

Nie tylko Ty masz taki problem. Moja Mama umarła w maju a Tata w sierpniu. Obydwoje w ubiegłym roku. Na żadnym pogrzebie, mimo najszczerszych chęci nie byłem. Taki parszywy czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, andyopole said:

Nie tylko Ty masz taki problem. Moja Mama umarła w maju a Tata w sierpniu. Obydwoje w ubiegłym roku. Na żadnym pogrzebie, mimo najszczerszych chęci nie byłem. Taki parszywy czas. 

Przykro mi, Andy... Zgadzam sie, parszywy czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, mcpear said:

Tzn. Jeśli planujesz polecieć z Polski/Schengen bezpośrednio to Ciebie nie wpuszczą na samolot. Obowiązuje w USA "Schengen ban" dla tych co w ostatnich 14 dniach przed podróżą przebywali na terenie Schengen. Mają oni odbyć "kwarantannę" poza terenem USA i poza terenem Schengen

To nie jest reguła. Jeśli masz NIE (National Interest Exceptions) od Ambasady USA to możesz lecieć bezpośrednio z Schengen. Śmierć członka rodziny (nie musiał być obywatelem USA) na przykład jest powodem, by taki status uzyskać. Sprawę załatwia się mailowo. Osobiście znam taki przypadek. Na wizie B1/B2 z Schengen polecą też wszystkie osoby wykonujące zawody objęte w PPD-21 - jeśli lecą do USA w celach służbowych oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, whysoserious3 said:

To nie jest reguła. Jeśli masz NIE (National Interest Exceptions) od Ambasady USA to możesz lecieć bezpośrednio z Schengen. Śmierć członka rodziny (nie musiał być obywatelem USA) na przykład jest powodem, by taki status uzyskać. Sprawę załatwia się mailowo. Osobiście znam taki przypadek. Na wizie B1/B2 z Schengen polecą też wszystkie osoby wykonujące zawody objęte w PPD-21 - jeśli lecą do USA w celach służbowych oczywiście.

OP nie planował lecieć na pogrzeb (to drugi wątek - tam katlia planuje lecieć w drugą stronę z USA do Europy). OP ma wizę B1/B2 i pragnie odwiedzić brata w USA. Odwiedziny brata chyba pod National Interest Exceptions nie podlegają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, katlia said:

Nie chce ryzykowac. Moj polski paszport jest niewazny od 89-go roku. Nikt nie przymruzy oczy na paszport z czasow komuny :) Mozliwie ze nawet nie beda wiedziec co to jest do cholery, paszport konsularny?!

To Moze jeszcze cos takiego pomoże, zadzwoń zapytaj się. 
 

 

1F518413-CDCA-4F00-888C-436A3A191D04.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, agatenka said:

To Moze jeszcze cos takiego pomoże, chyba warto sie tym zainteresowac, zadzwoń zapytaj . 
 

inne odpowiedzi do tego postu ( czy amerykanin moze sam leciec do PL)

- "Przez Niemcy do Krakowa nikt sie nie pyta o polski paszport amerykanski wystarcza"

- "Moze wleciec tylko nie bezpośrednio, mojej siostry chłopak leci do niej za kilka dni i kontaktowali się z ambasada wpuszcza go w Niemczech i stamtąd śmiało może się transferować dalej "

itd

 

1F518413-CDCA-4F00-888C-436A3A191D04.jpeg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, katlia napisał:

Nie chce ryzykowac. Moj polski paszport jest niewazny od 89-go roku. Nikt nie przymruzy oczy na paszport z czasow komuny :) Mozliwie ze nawet nie beda wiedziec co to jest do cholery, paszport konsularny?!

https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/200729493-Chcial-przekroczyc-granice-Polski-na-podstawie-paszportu-z-PRL.html   " Podróżny nie posiadał przy sobie również żadnego innego polskiego dokumentu. Podawane przez niego dane osobowe nie występowały także w bazie PESEL, w związku z czym funkcjonariusze Straży Granicznej nie mogli potwierdzić, że mężczyzna jest obywatelem Polski. Ostatecznie podróżnemu pozwolono przekroczyć granicę na podstawie aktu ślubu, który odnaleziono w Urzędzie Stanu Cywilnego. "

https://www.fly4free.pl/przylecial-do-polski-z-paszportem-prl/

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-07-29/chcial-wjechac-do-polski-na-podstawie-paszportu-z-prl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...