Skocz do zawartości

Wyjazd do USA a pandemia


nell

Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, katlia said:

No wiec Unia oznajmila uroczyscie 10 dni temu, ze granice beda otwarte dla zaszczepionych Amerykanow "in time for summer." Bedac optymistka sprawdzilam pierwszy dzien lata - 21 czerwca - i zabukowalam bilet na 25go. Oczywiscie, od tego czasu nic nie otworzyli jako Unia. Polska tez nic na ten temat nie mowi, mimo to ze inne kraje zaczynaja sie juz otwierac. 

Unijne młyny lubią medialne deklaracje w świetle kamer, ale w rzeczywistości mielą powoli... Gospodarki oparte na turystyce ignorują Unię i otwierają się wcześniej bo są bardziej zdesperowane. Moim zdaniem prędzej się otworzy wiekszosc krajów indywidualnie i wtedy dopiero ogłoszą w Brukseli, że okey, otwieramy się jako całość...

Jak będzie w przypadku Polski, to niestety to jest anybody’s guess...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

 


Witam wszystkich Forumowiczów

Jestem kilka dni przed zakupem biletu zagreb-instambul-miami... Oczywiście patrząc na połączenie, nie jestem obywatelka USA, będę leciała na wizję turystycznej. 

Chciałabym zasięgnąć Waszej opinii. Planuje kupić bilet w jedna stronę, zważywszy na to że nie wiem ile zostanę u koleżanki. Chciałabym ok 2 miesięcy, natomiast wszystko opiera się na rozpoczęciu nowej pracy. 

Nie chce kupowac biletu powrotnego gdyż dużo może się zmienić a jeszcze do tego dochodzą zmieniające się restrykcje. 

Bylam już kilka razy w USA, mam również wizę pracownicza C1, ptanie brzmi czy istnieje jakieś większe prawdopodobieństwo że mogą mnie nie wpuścić? Będę miała oczywiście adres potwierdzający pobyt ale wolę zapytać ludzi doświadczonych. 

Z góry dzięki za odpowiedź. 

Ps. Czekalibyscie z kupnem biletu do połowy miesiąca z nadzieją że coś ruszy I stany się odblokują? Wiem ze trudno przewidzieć ale lubię pytać ludzi którzy w tym temacie 'siedzą' . bilet z turkish Airlines już teraz chodzi po 700 USD w jedna stronę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką tą wizę masz. C1 to wiza tranzytowa. Pewnie chciałaś napisać B1 - to też nie jest wiza pracownicza jak może ci się wydawać. To jest wiza turystyczna dla przedstawicieli biznesu będących w podróżach służbowych. Nie umożliwia ona prawa podjęcia pracy w USA.

Napisałaś: "wszystko opiera się na rozpoczęciu nowej pracy". Ne do końca wiem co miałaś na myśli. Jeśli powiesz oficerowi CBP, że planujesz podjąć pracę na terenie USA i nie masz przez to biletu powrotnego to wizy zostaną anulowane, do Turcji wrócisz tym samym samolotem, którym przyleciałaś.

Posiadanie biletu powrotnego jest często jednym z warunków wpuszczenia Ciebie do USA na wizie turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, mcpear said:

Nie wiem jaką tą wizę masz. C1 to wiza tranzytowa. Pewnie chciałaś napisać B1 - to też nie jest wiza pracownicza jak może ci się wydawać. To jest wiza turystyczna dla przedstawicieli biznesu będących w podróżach służbowych. Nie umożliwia ona prawa podjęcia pracy w USA.

Napisałaś: "wszystko opiera się na rozpoczęciu nowej pracy". Ne do końca wiem co miałaś na myśli. Jeśli powiesz oficerowi CBP, że planujesz podjąć pracę na terenie USA i nie masz przez to biletu powrotnego to wizy zostaną anulowane, do Turcji wrócisz tym samym samolotem, którym przyleciałaś.

Posiadanie biletu powrotnego jest często jednym z warunków wpuszczenia Ciebie do USA na wizie turystycznej.

Nie nie. Może źle się wyraziłam, prosze wybaczyć. 

Lecę na wizję turystycznej B1, o C1 napisałam tylko do informacji gdyż z niej często korzystam jako pracownik statków. Nie chce pracować w USA

Widzę jednak iż warto jednak mieć bilet powrotny. Myślałam że mogę wytłumaczyć oficerowi imigracyjnemu dlaczego powrotnego narazie nie bukowalam... 

Poprostu nie wiem kiedy dostanę kolejny kontrakt na statki, a chciałabym zostać w USA jak najdłużej na wizie B1 aby przeczekać do rozpoczęcia mojej pracy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dodała od siebie (leciałam do Stanów na wizie turystycznej po dwutygdniwym pobycie w Turcji na początku kwetnia), że w tym momencie wiecej niż połowa pasażerów (na moje oko ca 70%) ląduje w pokoiku na secondary, więc bez biletu powrotnego jest się raczej na straconej pozycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm i jak się tutaj dowiedzieć co najlepiej zrobić ? 

Pisałem do ambasady USA kilkukrotnie, ale nie odpisują. W polskim MSZ, właściwie cytują to co napisali na stronie.

Takie dwa pytanka.

1. Macie jakiś adres email do ambasady, inny niż te co na stronie ? na które to email oni jakoś  sensownie w czasie odpowiadają ?

2. Czy na dzisiaj cokolwiek wiadomo kiedy zwyczajnie jako turysta z Polski bez obywatelstwa USA będę mógł polecieć do USA ? Chciałbym polecieć jeszcze w czerwcu - koło 28, ale czy to będzie możliwe ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, nell said:

 

2. Czy na dzisiaj cokolwiek wiadomo kiedy zwyczajnie jako turysta z Polski bez obywatelstwa USA będę mógł polecieć do USA ? Chciałbym polecieć jeszcze w czerwcu - koło 28, ale czy to będzie możliwe ?

 

 

 

 

Nic nie wiadomo na razie.

Masz jedna opcje - przeczekac 14 dni poza strefa schengen i wtedy leciec do USA. Ambasada nic innego ci raczej nie poradzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za informację, jak by chociaż ktoś z grupowiczów miał jakieś informacje o planowanych zmianach/otwarciu granic to proszę bardzo o info.

:-)

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...