Skocz do zawartości

Wyjazd do USA a pandemia


nell

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zasady sie chyba nie zmienily? Teoretycznie mozna caly czas jechac turystycznie do usa. Mozna wjechac po odbyciu 14 dniowej kwarantanny w kraju nie objetym banem. Wszystkie informacje mozna znalezc na https://travel.state.gov/content/travel/en/traveladvisories/ea/covid-19-information.html

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/covid-19-travel-restrictions-and-exceptions.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, roxey90 napisał:

Ja mam pytanie, bo nie mogę się połapać, czy jeśli mój brat jest obywatelem USA to mogę wyjechać na wizę turystyczną do niego czy nie ma takiej możliwości?

Nie jestem pewna, wydaje mi się, że z EU póki co jeszcze nie. Można lecieć do dzieci / małżonków (jako najbliższej rodziny), rodzice/ rodzeństwo się do tego nie wlicza (chyba, że lecisz w wyjątkowej sytuacji np. ze względów stanu zdrowia brata).

Napisz maila do ambasady w Warszawie, dosyć szybko odpisują, udzielą ci najbardziej aktualnej informacji / powiedzą która proklamacja w tym wypadku obowiązuje. W razie czego możesz lecieć turystycznie, ale z przystankeim 14-dniowym poza Schengen (np. w Meksyku), dużo osób tak robi, żeby obejść Schengen ban.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakazu przylotu dla posiadaczy wiz turystycznych nie ma. Jest jedynie zakaz dla tych co przebywali w ciągu ostatnich 14 dni przed przylotem w Schengen. Czyli jak wyleciesz z Polski aby odbyć na 14 dni kwarantannę "gdzieś poza Schengen" i polecisz z tamtąd bez zatrzymywania się nawet na przesiadkę w Schengen to możesz przylecieć do USA. Oprócz Schengen jest kilka innych jeszcze krajów na tej liście. "Bezpieczne" są np: Chorwacja, Turcja, Meksyk, ZEA (Dubaj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mcpear napisał:

"Bezpieczne" są np: Chorwacja, Turcja, Meksyk, ZEA (Dubaj)

Dobrze że wziąłeś ten wyraz w cudzysłów. Do niedawna Turcja miała twardy lockdown. Nie przyjmowali nawet importu z USA. Nasze paczki do nich zrobiły prawie trzy palety przy bramie i leżały ponad trzy tygodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, andyopole said:

Dobrze że wziąłeś ten wyraz w cudzysłów. Do niedawna Turcja miała twardy lockdown. Nie przyjmowali nawet importu z USA. Nasze paczki do nich zrobiły prawie trzy palety przy bramie i leżały ponad trzy tygodnie. 

I to świetnie pokazuje, ze travel ban już dawno przestał się opierać na naukowych przesłankach…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Zuza007 said:

I to świetnie pokazuje, ze travel ban już dawno przestał się opierać na naukowych przesłankach…

No nie wiem.... w tej chwili Unia moglaby sie otworzyc dla zaszczepionych Amerykanow... ale "dawno" temu lepiej byloby zeby nadal byla zamknieta. W EU covid szalal jeszcze nie dawno... w Europie w tej chwili Francja dominuje w liczbach chorych, Turcja jest na drugim miejscu. Powyzej 60% Francuzow NIE jest szczepiona. W Turcji 85% ludnosci nie jest zaszczepiona. Nie sadze zeby naukowcy specjalnie sie nie zgadzali jezeli chodzi o lockdown i zamknietych granicach w obu krajach, a zwlaszcza nie "dawno" temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...