Skocz do zawartości

Wyjazd do USA a pandemia


nell

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 minutes ago, Xarthisius said:

A czemu nie moga wpuszczac tych juz zaszczepionych z EU, a moga wpuszczac tych niezaszczepionych z Turcji i Chorwacji?

Tak samo mozna sie zapytac UE: a czemu nie mozecie wpuszczac tych juz zaszczepionych z USA kiedy wpuszczacie niezaszczepionych z innych rejonow Uni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Xarthisius said:

No wlasnie caly czas usiluje zrozumiec jak mozesz w jednym zdaniu pisac o banie i naukowych przeslankach, czy wskaznikach, jezeli wiadomo, ze autorem rzeczonego przepisu jest Stephen Miller, ktory go wprowadzil w zycie malymi pomaranczowymi lapkami...

Wiesz, nie wiedzialam ze to Miller napisal covidowy ban na Europejczykow... ale nie zapominaj ze w tej chwili ten ban to jest two-way street. Unia tez ma zamkniete granice dla Amerykanow, mimo to ze Ameryka ma i mniej covida i wiecej zaszczepionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, katlia said:

Wiesz, nie wiedzialam ze to Miller napisal covidowy ban na Europejczykow... ale nie zapominaj ze w tej chwili ten ban to jest two-way street. Unia tez ma zamkniete granice dla Amerykanow, mimo to ze Ameryka ma i mniej covida i wiecej zaszczepionych.

Unia właśnie planuje otworzyć granice dla zaszczepionych Amerykanów. Stany nie planują otworzyć się na zaszczepionych Europejczyków (przynajmniej nic na ten temat nie mówią). BTW ban został wprowadzony wtedy, kiedy w Europie rzeczywiście było zle. Ale zanim został wprowadzony nikt nie myślał o konieczności wprowadzenia testów. Teraz przy testach i szczepieniach (po obu stronach oceanu) ryzyko, ze coś z Europy zostanie przywleczone do Stanów jest niewielkie. No i czy po spędzeniu 2 tygodni w Turcji (i zrobieniu testu przed wylotem) stanowię mniejsze zagrożenie dla zdrowia Amerykanów niż gdybym zrobiła ten test w Polsce? Tym bardziej, ze jestem zaszczepiona podwójną dawką. To co kiedyś miało pewnie sens - w tej chwili jest dziwną, nielogiczną biurokracją. Moim zdaniem oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Zuza007 said:

Unia właśnie planuje otworzyć granice dla zaszczepionych Amerykanów.

Unia "planuje" ale nic nie otwiera. Indywidualne kraje same sie otwierja. Ale Unia jako calosc, w tym Polska, nic na ten temant nie oglosily. Wiem, bo czekam niecierpliwie zeby poleciec do Polski na pogrzeb. Codziennie sprawdzam i codziennie dowiaduje sie, ze zadnych konkretnych planow na otwarcie UE/Polski nie ma. Jeden bilet juz skasowalam. Mam nastepny na koniec czerwca. Ale jak nie bylo decyzji kiedy/jak wpuszczac zaszczepionych Amerykanow, tak tej decyzji nadal nie ma. Tak, mialam obie szczepionki. Szesc tygodni temu. Ameryka jest w drodze do 70% zaszczepionych. Wiecej niz Europa. Jest tu mniej covidu niz w Europie. I nadal jest ban na Amerykanow. Wiec jezeli to sa zgrywki polityczne -- TO PO OBU STRONACH. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, katlia said:

Unia "planuje" ale nic nie otwiera. Indywidualne kraje same sie otwierja. Ale Unia jako calosc, w tym Polska, nic na ten temant nie oglosily. Wiem, bo czekam niecierpliwie zeby poleciec do Polski na pogrzeb. Codziennie sprawdzam i codziennie dowiaduje sie, ze zadnych konkretnych planow na otwarcie UE/Polski nie ma. Jeden bilet juz skasowalam. Mam nastepny na koniec czerwca. Ale jak nie bylo decyzji kiedy/jak wpuszczac zaszczepionych Amerykanow, tak tej decyzji nadal nie ma. Tak, mialam obie szczepionki. Szesc tygodni temu. Ameryka jest w drodze do 70% zaszczepionych. Wiecej niz Europa. Jest tu mniej covidu niz w Europie. I nadal jest ban na Amerykanow. Wiec jezeli to sa zgrywki polityczne -- TO PO OBU STRONACH. 

A nie masz polskiego paszportu ? Ja planuje poleciec w te lato jezeli (zdecydowanie bardziej preferowana opcja) rodzina nie bedzie mogla przyleciec do mnie bez zabawy z jakims kwarantannami w krajach poza Schengen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, kzielu said:

A nie masz polskiego paszportu ? 

Wygasl... jeszcze za czasow PRL'u. Jeszcze w erze przed PESEL, ktorego tez nie mam. :P Wiec proces odnowienia jest skomplikowany - i bedzie wymagal obecnosci (lub prawnika) w Polsce. Wiem, wiem, powinnam byla to zrobic wiele lat temu. Ale przed pandemia nie bylo powodu zeby sie tym zajac. Kiedy w koncu dojade do Polski, absolutnie zaczne to zalatwiac. Lesson learned.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku miałem paszport normalny i do tego paszport służbowy (takie były czasy) i w każdym był PESEL. Wprawdzie wpisany ręcznie, długopisem, ale byl. Ja bym to sprawdził na Twoim miejscu. 

Wtedy nauczyłem się tego numeru na pamięć bo przy każdym przekraczaniu granicy trzeba było wypełnić karteczkę zwaną potocznie "listek", tam trzeba było wpisać PESEL.  Polowe zabierali WOPiści przy wyjeździe a druga połowę oddawało się przy powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...