Skocz do zawartości

Czy możliwe są loty do USA po szczepieniu?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Planowałem wakacje u znajomych w USA początkiem sierpnia ale niestety nie wiem jak to wygląda teraz pod względem podróżowania po szczepieniach. Wiem, że Polska znajduje się w strefie Schengen i ten kto przebywał tutaj ostatnie 14 dni nie otrzyma zezwolenia na wstęp na teren USA, lecz jak to wygląda kiedy odbyłem już oba szczepienia przeciwko COVID-19?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Akki_0017 said:

Właśnie ja również niestety nic na ten temat nie znalazłem :c
W planach mam zadzwonić jutro do konsulatu ale czy jest w ogóle sens?

Dzwonic zawsze mozna, ale watpie zeby w konsulacie czy ambasadzie mieli na ten temat jakies informacje. Wedlug mnie, jesli beda jakies zmiany dotyczace bana, to bedzie to wszedzie ogloszone. :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, mcpear said:

Nie musisz dzwonić do konsulatu. Szczepionka nie zwalnia z bana. Jeśli chcesz jechać na wakacje do USA musisz je wydłużyć o 14 dni poza Schengen przed wlotem do USA

A jak wyglądał by później powrót z USA? Też bym musiał wrócić do kraju poza strefą Shengen, zostać tam 14 dni i dopiero wrócić do Polski czy z USA do Polski i na kwarantannę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Akki_0017 napisał:

A jak wyglądał by później powrót z USA? Też bym musiał wrócić do kraju poza strefą Shengen, zostać tam 14 dni i dopiero wrócić do Polski czy z USA do Polski i na kwarantannę?

Polskiego obywatela wpuszcza do samolotu bez problemu. Kwarantanny i inne ograniczenia takie jakie będą obowiązywać w tym czasie. 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...