Skocz do zawartości

Czy możliwe są loty do USA po szczepieniu?


Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, aureo said:

Dzięki Wystarczą dwie dawki? A nie ma u was czegoś takiego jak np ważność rok? ważność 270 dni od przyjęcia jak np w innych państwach ( Astria?)? 

A skad.  Tu jest generalnie burdel kompletny jezeli chodzi o jakiekolwiek wymagania i ogolnie sie uznaje (bodajze - bo super szczegolowo sie tym nie interesowalem) ze 2 tygodnie po drugiej dawce jest sie fully vaccinated. Jedyne wymaganie ktore powszechnie obowiazuje to Execitive Order wymagajac od firm ktore sa federal contractors zeby wszyscy pracownicy byli zaszczepieni. U nas w styczniu beda zwalniac tych ktorzy nie sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Czy ktoś przerabiał  temat wjazdu do USA zaszczepiony dwoma dawkami i zamiast testu na obecność Covid 19

przedstawia dowód że został wyleczony z Covid 19

Dokumenty potwierdzające, że już wyleczyłeś się z COVID-19 muszą spełniać następujące wymagania:

  • Wszystkie dokumenty muszą zawierać dane identyfikacyjne, takie jak nazwisko i data urodzenia, które są zgodne z informacjami w paszporcie.
  • Potwierdzenie wyzdrowienia musi być oficjalnym pismem z nagłówkiem, danymi kontaktowymi i podpisem od lekarza lub dostawcy usług medycznych, który pozwoli Ci podróżować zgodnie z planem.
  • Dokumenty muszą również zawierać dowód pozytywnego wyniku testu. W tym przypadku, test COVID-19 nie może być starszy niż 90 dni.
  • Pozytywny wynik testu COVID-19 musi być testem wykrywającym wirusy w kierunku aktualnego zakażenia (tj. testem amplifikacji kwasu nukleinowego lub testem antygenów wirusowych) zatwierdzonym lub dopuszczonym przez odpowiedni organ krajowy do wykrywania SARS-CoV-2. Wynik testu musi zawierać informację “NEGATIVE,” “SARS-CoV-2 RNA NOT DETECTED,” “SARS-CoV-2 ANTIGEN NOT DETECTED,” or “COVID-19 NOT DETECTED.” Test oznaczony jako "nieważny" nie zostanie zaakceptowany. Dane osoby wykonującej test (lekarz, centrum testowe/laboratorium) muszą być również widoczne.
  • Dokumenty mogą być dostarczone zarówno w formie pisemnej jak i cyfrowej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale OP pyta nie o przypadek: "ozdrowieniec + test + nieszczepiony" (taka osoba jest nie wpuszczana), ale o przypadek "szczepiony + ozdrowieniec + brak testu". Z tego co wiem to taki scenariusz jest możliwy - mnie pytali jak pokazałem karte szczepień czy mam test czy jestem ozdrowieńcem, więc musi to funkcjonować i linie lotnicze są przygotowane na taki scenariusz. Ja miałem test zrobiiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ma tylko sens kiedy Ci wynik testu wychodzi pozytywny. Scenariusze sa dwa:

  1. Jestes zaszczepiony, przeszedles Covid, wyszedl Ci test negatywny => Nikogo nie obchodzi, ze jestes ozdrowiencem
  2. Jestes zaszczepiony, przeszedles Covid, wychodzi Ci test pozytywny => Potrzebujesz zaswiadczenia, ze jestes juz po.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...