Skocz do zawartości

Czy możliwe są loty do USA po szczepieniu?


Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja przedstawiona we wcześniejszym poście dotyczy sytuacji hipotetycznej

1. osoba jest zaczepiona w pełni

2. nie robi testu covid

wniosek wjedzie do usa

 

osoba w pełni zaczepiona robi test covid wychodzi pozytywny nie tylko

traci pieniądze za test ale zostaje skierowana na kwarantanne i nie może lecieć

 

poniżej przedstawiam przepisy jakie udało mi się znaleźć

Required Proof of Negative COVID-19 Test Result or Recovery from COVID-19
All airlines and other aircraft operators must additionally confirm one of the following for each passenger – 2 years
or older––prior to their boarding a flight to the United States from a foreign country:
1. A negative result for a Qualifying Test or
2. Documentation of Recovery from COVID-19 in the form of a positive COVID-19 viral test on a sample taken no
more than 90 days prior to departure and a letter from a licensed healthcare provider or public health official
stating that the passenger has been cleared for travel.

 

Wymagany dowód negatywnego wyniku testu na COVID-19 lub powrót do zdrowia po COVID-19 Wszystkie linie lotnicze i inni operatorzy statków powietrznych muszą dodatkowo potwierdzić jedno z poniższych dla każdego pasażera – 2 lata lub starsze – przed wejściem na pokład lotu do Stanów Zjednoczonych z innego kraju:
 
1. Negatywny wynik testu kwalifikacyjnego lub 2. Dokumentacja wyzdrowienia z COVID-19 w postaci dodatniego testu na wirusa COVID-19 na próbce pobranej nr więcej niż 90 dni przed wylotem oraz pismo od licencjonowanego świadczeniodawcy lub urzędnika zdrowia publicznego stwierdzające, że pasażer został dopuszczony do podróż
 
Jeszcze raz
Ze strony CDC
 

Non-U.S. Citizen, Non-U.S. Immigrants: Travel to and from the United States
Updated Jan. 27, 2022
 

What You Need to Know

    Make sure you are up to date with your COVID-19 vaccines before you travel internationally.
    You must be fully vaccinated with the primary series of an accepted COVID-19 vaccine to travel to the United States by plane if you are a non-U.S. citizen, non-U.S. immigrant (not a U.S. citizen, U.S. national, lawful permanent resident, or traveling to the United States on an immigrant visa). Only limited exceptions apply.
    You are required to show a negative COVID-19 test result or documentation of recovery from COVID-19 when you travel to the United States by air.
    Wearing a mask over your nose and mouth is required in indoor areas of public transportation (including airplanes) traveling into, within, or out of the United States and indoors in U.S. transportation hubs (including airports).

Co musisz wiedzieć

Musisz być w pełni zaszczepiony podstawową serią zaakceptowanej szczepionki przeciw COVID-19, aby podróżować samolotem do Stanów Zjednoczonych,

 jeśli jesteś obywatelem spoza USA, imigrantem spoza USA (nie jesteś obywatelem USA, obywatelem USA, legalnym stałym rezydentem, lub podróżując do Stanów Zjednoczonych na podstawie wizy imigracyjnej). Obowiązują tylko ograniczone wyjątki. Podczas podróży do Stanów Zjednoczonych samolotem musisz okazać negatywny wynik testu na COVID-19 lub dokumentację powrotu do zdrowia po COVID-19. Noszenie maski na nosie i ustach jest wymagane w wewnętrznych obszarach transportu publicznego (w tym samolotach) podróżujących do, na terenie lub z USA oraz w pomieszczeniach w węzłach komunikacyjnych USA (w tym na lotniskach).

Szczepionka COVID-19 dla podróżujących do USA

Podróżnych uznaje się za w pełni zaszczepionych dwa tygodnie po podaniu drugiej dawki z serii szczepionek dwudawkowych lub dwa tygodnie po podaniu pojedynczej dawki szczepionki zatwierdzonej przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) lub znajdującej się na liście szczepionek doraźnych WHO. Obecnie zatwierdzone szczepionki obejmują:

  • Pfizer/BioNTech
  • Moderna
  • Johnson & Johnson
  • AstraZeneca
  • Covishield
  • BIBP/Sinopharm
  • Sinovac
  • Covaxin

Szczepienie krzyżowe zatwierdzonymi szczepionkami jest również uważane za kompletne szczepienie. Dowód powinien być najlepiej dostarczony w formie cyfrowego świadectwa szczepienia z kodem QR, ale można również dostarczyć oficjalne świadectwo szczepienia w formie papierowej. Zalecamy, aby przed lotem ustalić z linią lotniczą żądaną formę dowodu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zuza007 napisał:

W Ww-e pod pałacem kultury poniżej stówki - nie pamietam, czy to było 80,- czy 90.- zł. Bez przesady...

I super, ze był negatywny. Ja sie bardzo ucieszylam, że od 1 lutego w UE juz nie musze miec testu. Wyszedłby pozytywny i 17 dni w domu z dzieckiem + przepada wyjazd. Tylko sie zatrzelic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam, 

 

Pytanie natury technicznej bo już trochę "zgłupiałam" od przeglądania zasad wjazdu do USA - dot testu na covid.

Mam bilety kupione na koniec maja, jestem zaszczepiona, QR kod ważny.

Kiedy go należy tak naprawdę zrobić? 

Na stronie gov napisane jest że na dzień przed przylotem, tj. czy mam go zrobić np. z rana zaraz przed wylotem do USA, czy dzień przed planowanym wylotem. Czyli np. jak lecę 20 maja to mam go zrobić tego samego dnia czy np. 19 maja?

Na stronie ambasady jest komunikat "Od 6 grudnia 2021 wszyscy podróżni przybywający drogą powietrzną do Stanów Zjednoczonych w wieku powyżej dwóch lat bez względu na status zaszczepienia lub obywatelstwo będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19 wykonanego w ciągu jednego kalendarzowego dnia przed podróżą"

 

Pytanie kiedy mam zrobić sobie testy? Jest to dla mnie o tyle ważna informacja że do ostatniego dnia przed podróżą będę pracować i muszę sobie jakoś to wszystko zaplanować.

Drugie pytanie czy te testy będą ważne jeżeli lecę z przesiadką? Te same linie lotnicze, wszystko na jednym bilecie, terminal nie będzie zmieniany przy przesiadce.

 

Dzięki za wszelkie info!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg CDC test trzeba robić na dzień przed podróżą. Czyli jeśli go zrobisz na mniej niż 24h przed startem pierwszego samolotu z pierwszego lotniska powinno być OK.

Testy będą ważne na loty z przesiadką o ile masz to na jednym bilecie czyli tak jak w twoim przypadku. Na pierwszym lotnisku sprawdzą testy, wydadzą Tobie boarding pass na oba segmenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tylko dodam, ze nie licza tego w godzinach, a w dniach, czyli dzien wcześniej, i  nie wazne czy 25 czy 28h wcześniej. Czyli dla przykladu, jesli test zrobiony dnia wcześniej o 6 rano, a lot jest dnia następnego o 2 po południu, to test jest cały czas wazny, nawet jeśli upłynęło wiecej niz 24h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Ja zrobilam test wczoraj (niedziele) o 11 rano a pierwszy lot na trasie Warszawa - Paryz - Waszyngton mialam o 12:40 dzis (poniedzialek). Test sprawdzali tylko przy odprawie w Warszawie, na CGD trzeba bylo tylko wypelnic jakas tam forme dotyczaca szczepienia/testu i oddac ta forme przed boardingiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...