Skocz do zawartości

Czy możliwe są loty do USA po szczepieniu?


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, andyopole napisał:

Moja znajoma dostala dzis cos takiego, leci we czwartek. Niestety z braku czasu nie mam czasu przestudiowac.

Dzięki @Xarthisius

 

2 godziny temu, andyopole napisał:

Moja znajoma dostala dzis cos takiego, leci we czwartek. Niestety z braku czasu nie mam czasu przestudiowac.

Nawet nie zauważyłem. 

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecialem kilka razy. Pokazywałem wydruki PDF, albo ze strony internetowej punktu testowego lub wynik przesłany na pocztę elektroniczną.

Wynik powinien mieć dane dotyczące testu i punktu, w którym test wykonano.

Lufthansa ma opcję wcześniejszego przesłania wymaganych dokumentów przez internet 72-8 godzin przed odlotem.

Po zatwierdzeniu przesyłają karty pokładowe z adnotacją ADOC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2022 o 06:01, Arczevski napisał:

Koniecznie, też się zastanawiam jak z tymi wynikami testów, a za 2 tygodnie lecimy :D

trochę byłem zajęty dlatego piszę dopiero teraz
Praga - kontrola paszportu COVIDowego + certyfikat antygenowego testu przy check-ine
Dublin - US preclearance - tylko wiza 

Boston - nic

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja swoje info dorzucę, może też się komuś przyda.

Lecieliśmy KLMem z WAW z przesiadką w AMS. W Warszawie chcieli od nas wyniki testów i certyfikaty szczepień, w AMS stewardessa rozdawała attestation form do wypełnienia. Na kontroli paszportowej na JFK nikt nic od nas nie chciał poza paszportami i odciskami, ale może to kwestia tego, że dziecko już miało dość i marudziło, więc sama kontrola ekspresowo, ale 3h w kolejce odstaliśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Test wiadomo. A szczepienie. Mój syn wziął dwie szczepionki ale minął już ponad rok od drugiej. Wymagają jakiejś ważności? 

 

edit: w pracy dziś za chiny ludowe nie miałem czasu więc sprawdziłem dopiero w domu i zawieszam link, może komuś się przyda. 

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/noncitizens-US-air-travel.html#fully-vaccinated

Niepotrzebny test a od drugiej dawki szczepionki musi upłynąć min. 14 dni przed wsiadaniam "na samolota".  O jakimś "terminie ważności" nie ma ani słowa.  

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znalazłem. Dzieci do 18 roku życia są zwolnione z obowiązku szczepień.

Children under 18 are exempted from the vaccination requirement for foreign national travelers, given both the ineligibility of some younger children for vaccination, as well as the global variability in access to vaccination for older children who are eligible to be vaccinated.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...