Skocz do zawartości

Czy możliwe są loty do USA po szczepieniu?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

2 hours ago, Roelka v.2 said:

Jeszcze zapytam dla pewnosci - Jako dowod szczepienia przy wlocie do Polski wystarczy ta karteczka CDC (Vaccination Record Card)? Czy trzeba zalatwiac jakas digitial version? :p

Wystarczy - mój chłop wlatywal „na kartkę” już dwa razy (ostatnio w sierpniu)

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Roelka v.2 said:

Jeszcze zapytam dla pewnosci - Jako dowod szczepienia przy wlocie do Polski wystarczy ta karteczka CDC (Vaccination Record Card)? Czy trzeba zalatwiac jakas digitial version? :p

tak - ja wlatywalem w poprzedni wtorek - z samolotu z AMS wszystkich wypchneli na gore i stala straz graniczna i sprawdzala - pani spojrzala na ta moja marna karteczke i grzecznie podziekowala.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Marta8686 said:

Hej. Czy coś się zmieniło i można lecieć do USA z Polski mając szczepienie na COVID19 czy nadal trzeba robić testy?

I jak nie masz obywatelstwa albo zielonej karty to nadal obowiązuje Schengen Ban.

Ma się zmienić na początku listopada (ale dokumentów na to nie ma). Zdejmą Schengen Ban. Będą wymagać i testu i szczepienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam, 

Coby nie zakładać nowego tematu pozwolę zapytać sobie tu o radę. Jak już wiemy można już latać. Planowałabym wyjazd w lutym i tu mam problem. Jestem zaszczepiona, ale mój paszport covidowy jest ważny właśnie do 5 lutego. Coprawda przyjełam 3 dawkę ale kod qr nie przedłużył ważności. I tu moje pytanie czy planować zakup biletów A co jeśli mnie nie wpuszczą mimo że jestem szczepiona?? Drugie moje pytanie jest takie że podczas mojego pobytu chcę na tydzień wyskoczyc do Meksyku czyli jak rozumiem powinam zrobic test przed wylotem z Polski do Usa i przed wylotem z Meksyku do Usa. Czy może nie rezykować i polecieć odrazu do Meksyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, aureo said:

Witam, 

Coby nie zakładać nowego tematu pozwolę zapytać sobie tu o radę. Jak już wiemy można już latać. Planowałabym wyjazd w lutym i tu mam problem. Jestem zaszczepiona, ale mój paszport covidowy jest ważny właśnie do 5 lutego. Coprawda przyjełam 3 dawkę ale kod qr nie przedłużył ważności. I tu moje pytanie czy planować zakup biletów A co jeśli mnie nie wpuszczą mimo że jestem szczepiona?? Drugie moje pytanie jest takie że podczas mojego pobytu chcę na tydzień wyskoczyc do Meksyku czyli jak rozumiem powinam zrobic test przed wylotem z Polski do Usa i przed wylotem z Meksyku do Usa. Czy może nie rezykować i polecieć odrazu do Meksyku?

Sprobuj poczytac dokladnie przepisy ale waznosc paszportu covidowego (o ktorym tutaj nikt w ogole nie ma pojecia) nie powinna miec znaczenia - istotne jest (na moje oko) przyjecie dwoch dawek szczepionki.  US jest w tyle za EU jezeli chodzi o szczepienia, dopiero wczoraj autoryzowano booster dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...