Skocz do zawartości

Czy możliwe są loty do USA po szczepieniu?


Rekomendowane odpowiedzi

56 minutes ago, andyopole said:

Ktoś latał ostatnio? 

Zbieram informacje o aktualnych przepisach i praktycznych poradach. Syn sie do mnie wybiera w sierpniu. 

Do sierpnia może się wiele zmienić. Na razie jeżeli chodzi o szczepienia i testy - bez zmian. Zmiana jest jeżeli chodzi o maseczki. Nie wiem czy we wszystkich, ale w wielu liniach już nie trzeba ich nosić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, andyopole said:

Ktoś latał ostatnio? 

Zbieram informacje o aktualnych przepisach i praktycznych poradach. Syn sie do mnie wybiera w sierpniu. 

Moja mama przylatuje za 2 tygodnie, wiec będę mieć świeże info! Na razie tak jak zuza napisała, bez zmian, ale do sierpnia to się może 3 razy zmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, andyopole said:

Ktoś latał ostatnio? 

Zbieram informacje o aktualnych przepisach i praktycznych poradach. Syn sie do mnie wybiera w sierpniu. 

Moi rodzice przylecieli na początku kwietnia. Przepisy te same od jakiegoś czasu:
- dowód zaszczepienia
- test antygenowy

Moi rodzice przeszli COVID chyba na 3 tygodnie przed podróżą i posiadali de facto unijny certyfikat ozdrowieńca i chcieli go wykorzystać zamiast testu antygenowego (wg przepisów jest taka możliwość), ale trzeba było dostarczyć zaświadczenie podpisane przez lekarza, że ona zaświadcza, że chorowali i że są już OK aby podróżować (wystawione po angielsku) - to spowodowało, że uznali, że test jest zdobyć łatwiej niż takie zaświadczenie.

Podczas podróży już masek nie musieli nosić - lecieli LOTem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zuza007 napisał:

Do sierpnia może się wiele zmienić.

To wiadomo, chce wejść w rytm ewentualnych zmian. Do tej pory niespecjalnie się tym tematem interesowałem. 

21 minut temu, pelasia napisał:

Moja mama przylatuje za 2 tygodnie, wiec będę mieć świeże info!

Będę wdzięczny za info. 

15 minut temu, mcpear napisał:

Podczas podróży już masek nie musieli nosić - lecieli LOTem

Do mnie LOTem dolecieć się nie da. W tutejszych liniach chyba trzeba maski zakładać jeszcze? Chociaż to jest akurat mały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, andyopole said:

To wiadomo, chce wejść w rytm ewentualnych zmian. Do tej pory niespecjalnie się tym tematem interesowałem. 

Będę wdzięczny za info. 

Do mnie LOTem dolecieć się nie da. W tutejszych liniach chyba trzeba maski zakładać jeszcze? Chociaż to jest akurat mały problem.

Chyba ostatnio dostałem maila od United, że nie wymagają już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.05.2022 o 17:34, karokaro napisał:

Witam,

Pytanie czy na lotnisku trzeba pokazać oryginał z pieczątką o negatywnym teście czy można to pokazać np w wersji drukowanej ponieważ zastanawiam się jak oni to odbierają a większość punktów diagnostycznych daje kody dostępu

Lecę w piątek to dam znać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma dostala dzis cos takiego, leci we czwartek. Niestety z braku czasu nie mam czasu przestudiowac.

Quote

Be travel ready for your flight to
Warsaw (WAW):

    
Ensure you meet the latest entry requirements for the countries you're visiting or connecting through.

Know what type of COVID‑19 test your destination requires, get tested on time from a testing entity with the correct accreditation and make sure it's the right test type.

Get your COVID‑19 health document validated before getting to the airport.

Arrive at the airport early and be aware of process changes as they are busier than normal.


Review and complete the travel and health requirements for each country on your itinerary

IMPORTANT: If you are travelling on a Canadian passport and are fully vaccinated, the below requirements apply to you. If not, visit our Travel Ready hub to view your entry requirements.


1. Ensure you meet the latest entry requirements

Travel requirements and documents needed for your visit to
Warsaw


TRAVEL RESTRICTIONS

No proof of negative pre-departure COVID-19 test results required
Travelers do not need a negative COVID-19 test result to enter Poland.

No quarantine required
Travelers are not required to quarantine on arrival in Poland.


2. Know what type of COVID‑19 test your destination requires

Find a list of COVID‑19 options including convenient self-administered COVID‑19 tests that you can complete from the comfort of your home or from your accommodation anywhere in the world, as well as travel testing clinics.


3. Get your COVID‑19 health document validated

Validate your health documents no later than 3 hours before your flight to ensure a smoother travel journey. You can upload or scan your vaccination certificate and COVID‑19 test when online check‑in begins 24 hours before your flight.


4. Arrive at the airport early and be aware of process changes

Edytowane przez Xarthisius
Pozwoliłem sobie przeedytować. Bo nie dość, że rozwalało cały layout strony, to jeszcze były dane osobowe + booking ref.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...