Skocz do zawartości

Wyjazd na wakacje do USA


FOGO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ☺️ 
chciałbym zaplanować w tym roku (2022) wakacje w USA - 4 osobowa rodzina 2/2. Interesuje mnie wynajem jakiegoś domku/apartamentu na Ok 30 dni w miejscowości nad oceanem (może wschodnie wybrzeże, żeby było taniej). W związku z tym mam kilka pytań:

w jakiej części po wschodniej stronie będzie ciepło?

Czy w grę wchodzi tylko Floryda? Czy może mniej komercyjne stany?

Czy znacie może jakieś strony gdzie są oferty od prywatnych ludzi? Z apartamentami?

Jak szukam w internecie to praktycznie same hotele. 
dziekuje za pomoc :-)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieplo w wakacje na wschodnim wybrzezu to bedzie wszedzie poza moze Maine.

Szukaj vacation rentals (VRBO na przyklad czy AirBnB) bo zeby szukajac miejsc do wynajecia znalezc tylko hotele to trzeba sie naprawde postarac ;-)  Miejsc pod wynajem jest doslownie dziesiatki tysiecy, to jest gigantyczny przemysl na wybrzezu.

Co to znaczy fajne rejony ? Fajne rejony sa na calym wybrzezu - FL, SC , NC, VA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Cześć, w końcu udało mi się odłożyć pieniądze i chce spełnić swoje marzenie i pojechać do USA. Chcę odwiedzić Nowy York, Florydę, a także Miami. Jestem już w trakcie planowania noclegów, miejsc do zobaczenia. Jeśli chodzi o pomoc w wypełnieniu wniosku to sugerowałam się tym artykułem, który bardzo mi pomógł : <scam site> Jest tam rozpisane jak wypełnić wniosek krok po kroku. Czy może ktoś już składał taki wniosek i może podzielić się efektem końcowym ? Bardzo się martwię, bo jednak chciałabym wyjechać :D Pozdrawiam wszystkich podróżników :D

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/18/2021 at 2:53 PM, FOGO said:

Witam wszystkich ☺️ 
chciałbym zaplanować w tym roku (2022) wakacje w USA
 

Jeżeli w okresie letnim to chłopie unikaj florydy jak ognia ;) :P  

 

A tak na poważnie , wschodnie wybrzeże jest bardzo długie i każda "część" oferuje coś innego.  Są jakieś miejsca czy miasta ktore chcielibyscie zobaczyc? 

Jezeli jest to np. Nyc, Dc i tamte okolice - Cape May, NJ , Rehoboth Beach, De - sa dobra baza wypadowa ( oba nad oceanem) male, sezonowe, bezpieczne miasteczka - niestety w lato bardzo drogie ( jak wszystko co nad woda) 

Nizej, Outer Banks, Charleston, Savannah itd. 

 

Co do wynajmu , albo lokalne biura ( np Coldwell Banker) , airbnb lub vrbo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, agatenka napisał:

Jeżeli w okresie letnim to chłopie unikaj florydy jak ognia ;)

Możesz polecić jakiś dobry czas? Syn nam suszy głowę o wycieczkę do Disney World na Florydzie, jest w tym tak cierpliwy, że już uznaliśmy, że to nasz pomysł. Wstępny plan był na koniec kwietnia/pierwszą połowę maja, ale nic jeszcze nie zaklepane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, mola said:

Możesz polecić jakiś dobry czas? Syn nam suszy głowę o wycieczkę do Disney World na Florydzie, jest w tym tak cierpliwy, że już uznaliśmy, że to nasz pomysł. Wstępny plan był na koniec kwietnia/pierwszą połowę maja, ale nic jeszcze nie zaklepane.

Pierwsza polowa maja bedzie OK. Srednie tlumy; temperatury od 20-32 stopni C.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, mola said:

Możesz polecić jakiś dobry czas? Syn nam suszy głowę o wycieczkę do Disney World na Florydzie, jest w tym tak cierpliwy, że już uznaliśmy, że to nasz pomysł. Wstępny plan był na koniec kwietnia/pierwszą połowę maja, ale nic jeszcze nie zaklepane.

Potwierdzam że termin dobry. Pod koniec maja zaczynają się tropikalne descze w ciągu dnia co uprzykrzają zwiedzanie WDW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...