Skocz do zawartości

Co z Tą Ukrainą?


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, MeganMarkle said:

Strasznie dawno już na forum nie zaglądałam

Czesc @MeganMarkleMegan.... wspominalam o Tobie wczesniej w tych dyskusja. Bylas pierwsza osoba ktora powiedziala ze wyjechala z Polski z powodow mozliwej wojny w Europie. Wtedy mi sie to wydawalo dziwne... teraz jestem pelna uznania. Wyczulas sytuacje lepiej niz wiekszosc ekspertow. You were absolutely right. 

Edytowane przez katlia
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Roelka v.2 said:

Moj maz, jako ze jest w wojsku na prwno by zostal wyslany do Europy. 

Szczerze, gdybym mogla jakims cudem leciec z jego jednostka w roli tlumacza chociazby to na pewno byl poleciala do PL odegrac swoje role. Moze najpierw bym rodzicow do US sprowadzila coby byli bezpieczni i opiekowali sie moimi kotami. 

Bardzo patriotycznie z twojej strony. Dla mnie to nie jest absolutnie ojca, nie wyobrażam sobie zostawić dzieci albo ich narażać na wojnę. Nie wyobrażam sobie żeby dzieci miały zostać bez ojca bo pojechał gdzieś za ocean walczyć za ojczyznę :( gdyby był w armii to co innego wg mnie. To świadomy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/24/2022 at 7:01 PM, mcpear said:

Zgadzam się, że Polska bardzo "wygrywa" w tym konflikcie.

A co myslisz o tym:
https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,28231237,klaus-bachmann-jak-zwykle-za-wszystko-zaplacimy-my-europejczycy.html?fbclid=IwAR0pR5ZqO3aSUGgM485HnmIsseSbinaSHy2Ws03XW8fBz3AJ8FNqGyZf2pk

Klaus Bachmann: Jak zwykle za wszystko zapłacimy my, Europejczycy. Zwłaszcza my, Polacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, katlia said:

Czesc @MeganMarkleMegan.... wspominalam o Tobie wczesniej w tych dyskusja. Bylas pierwsza osoba ktora powiedziala ze wyjechala z Polski z powodow mozliwej wojny w Europie. Wtedy mi sie to wydawalo dziwne... teraz jestem pelna uznania. Wyczulas sytuacje lepiej niz wiekszosc ekspertow. You were absolutely right. 

Wtedy się ze mnie wszyscy śmiali. Pukali się w głowę... teraz już nikt się nie śmieje :(

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, MeganMarkle said:

Bardzo patriotycznie z twojej strony. Dla mnie to nie jest absolutnie ojca, nie wyobrażam sobie zostawić dzieci albo ich narażać na wojnę. Nie wyobrażam sobie żeby dzieci miały zostać bez ojca bo pojechał gdzieś za ocean walczyć za ojczyznę :( gdyby był w armii to co innego wg mnie. To świadomy wybór.

https://polskiobserwator.de/aktualnosci/powolanie-do-wojska-a-pobyt-za-granica-2022/

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, MeganMarkle said:

Ok, czyli jest dokładnie tak jak myślałam... jak Polska się wpląta w te wojnę to mój mąż chce czy nie chce tez zostanie w to wplątany O.o a znając jego pacyfistyczne i antynacjonalistyczne poglądy raczej wybierze dezercje na emigracji.

btw to oznacza ze wszyscy tutaj emigranci na tym forum są w tej samej sytuacji wliczając Ciebie :) polecisz walczyć za ojczyznę?

Dzisiaj łatwo być chojrakiem i deklarować patriotyczne czy nie patriotyczne zamiary. Chyba więc nie odpowiem Ci na to pytanie. Ale umiem sobie wyobrazić, że pojechałbym i umiem sobie wyobrazić że zostałbym.

A propos nie wszyscy są w tej samej sytuacji. Jak masz 55+ to jesteś w innej. Ja jestem jeszcze 55-, ale chyba już niestety nie za długo.

Inne pytanie to jak "wybierze się dezercję" to chyba zostanie się zaocznie skazanym. Skazanie za dezercję może być przeszkodą w otrzymaniu obywatelstwa w USA. Czy się mylę?

Inne pytanie - czy skazanie za dezercję ścigane jest Europejskim Listem Gończym? Jak tak to dezercja powoduje nie tylko dożywotni zakaz wjazdu do Polski ale też do Unii Europejskiej, a to już byłaby bardzo duża niedogodność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, katlia said:

To chyba się nie kłóci. "Wygrywamy" w znaczeniu, które rzecze dokładnie opisał. Znaczenie Polski wzrosło. Ale rozpoczynamy wojnę ekonomiczną z Rosją - nie wyjdziemy z niej "bogatsi" - benzyna po 30 zł za litr, rachunek za gaz 3tys / mc od mieszkania to mogą być realne konsekwencje wojny ekonomicznej. Ameryka jest w dużo korzystniejszej sytuacji - rakieta leci tu 30 minut - jest trochę czasu aby zestrzelić, powszechnego odejścia światowego od dolara w warunkach wojennych nie będzie na 100%, także największe rachunki płacone przez Europejczyków / Polaków to sensowna prognoza IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, pepeaz said:

Czyli wynika z tego, że mój mąż podpada i w razie wojny będą go ścigać :( chyba ze uda się obywatelstwo w usa zrobić ale jeszcze rok nam został do składania wniosku a zanim nadadzą to pewnie kolejny rok...  ech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę poniektórych nie znam w moim otoczeniu mężczyzny z Ukrainy , który jak  przyjechał do Polski to pojechał po mobilizacji na front -wszyscy położyli na to lagę. Jeden opowiadał mnie ,że jego znajomy podobno wrócił , ale wszyscy się z niego się śmiali ,że głupi. Także nie do końca wiadomo jak to naprawdę jest i czy będą ścigać. 

Bardzo mnie cieszy również to ,że macie tak pozytywne zdanie o tym ,ze Polska przyjęła tylu przybyszów  z Ukrainy i że to będą same pozytywne konsekwencje. Bo moje zdanie jest  zgoła inne . Moim skromnym zdaniem w tej grze będą trzy kraje (cztery wliczając Białoruś) , które przegrają ta wojnę o pierwszych dwóch nie ma co pisać pierwsza z nich to Rosja druga to Ukraina i trzecim krajem , który straci najwięcej moim zdaniem jest Polska.  Czego ja się obawiam jeśli faktycznie nastąpi koniec, to Ukraina nam ,,pięknie” odpłaci za tą pomoc. I niestety moja opinia o tym odpłaceniu to nie jest bazowanie tylko i wyłącznie na opowiadaniach dziadków i babć tylko na własnych doświadczeniach z tym narodem. Mało tego Ukraińcy z którymi mam do czynienia nie kryją się z tym wszystkim. Wiadomym jest ,że są wyjątki od reguły , ale naprawdę akurat do tego narodu brak mnie zaufania a raczej bardziej on mnie przeraża niż sami Rosjanie. Drugi aspekt jest taki ,że jak już przyjechali to oni już raczej z Polski nie wyjadą. Ci z którym mam do czynienia twierdza ,ze pierwsi co mili możliwość to wyjechali w 2014 a ci którzy nie mieli takiej możliwości uciekli teraz.  Trzeci aspekt jest taki o którym nikt nie chce rozmawiać ale jak zobaczyłem fotografie z granicy jak pomagają a raczej komu pomagają to długo zbierałem szczękę z ziemi. Sporo to osób zauważyło i zaczęło pytać po pierwsze czy te jegomoście na fotografiach nie maja czasem zbyt ciemnego pigmentu , ale u nas teraz jest zakaz negatywnego komentowania bo od razu jesteś trollem moskiewskim . Ale w śród wyzwisk otrzymał odpowiedź ,ze oni teraz wszyscy uciekają od wojny. Mam okropne wyrzuty sumienia , ale nie pomagam obecnie -nie potrafię. Po tym co nastąpiło  w 2014 bardzo im pomagałem, i wszyscy komu pomogłem odpłacili mnie w bardzo ,,piękny” sposób a zrobiłem to pomimo ,że dziadkowie mówili mnie ,że ten naród nigdy się nie zmienia. I jest to  mojego doświadczenia prawda . Mało tego już w ciągu tego miesiąca miałem z nimi same bardzo nieprzyjemne sytuacje i szczerze nie potrafili się zachować i padały z ich ust słowa które wielokrotnie już słyszałem przez te 8 lat , ale nie wiem czy można je tutaj napisać bo chyba nikt w nie nie uwierzy ( nie  wulgarne ). Ale jak to powiedziała moja znajoma ja ściągnąłem na siebie wszystkich tych złych , więc cieszę się ,że Wy macie do czynienia tylko z tymi dobrymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam80 a możesz rozwinąć temat i napisać czym to się Ci Ukraińcy mają tak niefajnie odpłacić Polsce? Jestem autentycznie ciekawa. Wszyscy Ukraińcy których w życiu spotkałam to porządni uczciwie pracujący ludzie, podobni bardzo do Polaków. A babcia mnie ostrzegała tylko przed Ruskimi (i miała racje)

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...