Skocz do zawartości

Co z Tą Ukrainą?


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

9 hours ago, Adam80 said:

Po tym co nastąpiło  w 2014 bardzo im pomagałem, i wszyscy komu pomogłem odpłacili mnie w bardzo ,,piękny” sposób a zrobiłem to pomimo ,że dziadkowie mówili mnie ,że ten naród nigdy się nie zmienia. I jest to  mojego doświadczenia prawda . Mało tego już w ciągu tego miesiąca miałem z nimi same bardzo nieprzyjemne sytuacje i szczerze nie potrafili się zachować i padały z ich ust słowa które wielokrotnie już słyszałem przez te 8 lat , ale nie wiem czy można je tutaj napisać bo chyba nikt w nie nie uwierzy ( nie  wulgarne ). Ale jak to powiedziała moja znajoma ja ściągnąłem na siebie wszystkich tych złych , więc cieszę się ,że Wy macie do czynienia tylko z tymi dobrymi. 

Duzo napisalem ale tresci w tym nie ma zadnej. Jakie konkretnie te doswiadczenia masz ? Trzeba sobie tez zdawac sprawe ze pierwsza fala (przed wojna) to byli tacy troch polacy do Anglii. Smietanka generalnie nie wyjechala.

A komentarz o pigmencie to WTF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Adam80 said:

(...) Mało tego już w ciągu tego miesiąca miałem z nimi same bardzo nieprzyjemne sytuacje i szczerze nie potrafili się zachować i padały z ich ust słowa które wielokrotnie już słyszałem przez te 8 lat , ale nie wiem czy można je tutaj napisać bo chyba nikt w nie nie uwierzy ( nie  wulgarne ). (...)

Z wpisu wynika, że przez ostatnie 8 lat miałeś dużo do czynienia z nimi wielokrotnie "odpłacili ci negatywnie" - czyli od 2014 do 2022.

Ja tam lubię "grzebać" po forum.

W 2107 mieszkałeś w USA już "jakiś" czas i mniej więcej sobie wszystko poukładałeś

W 2017 przymierzałeś się do zakupu domu w USA:

 

30 maja 2017 pojawiłeś się na forum i dokonałeś kilku "upvote". Od tego czasu cisza w eterze.

Hmmmm. Pojawiasz się po 5 latach z postem w którym dostrzegam wiele kontrowersyjnych i prorosyjskich treści:
- Ukraińscy faceci nie wracają do domu bo położyli na to lagę (nie jestem ekspertem, ale wg moich znajomych facetów Ukraińskich wymiotło z Poznania i okolic)
- Ukraina nam "pięknie" odpłaci za tę pomoc
- Naród przeraża cię bardziej niż Rosjanie (serio mordercy z Mariupola budzą w Tobie mniej odrazy??)
- Jak już przyjechali to już nie wyjadą (pewnie jakaś część nie, dużo zależy ile wojna trwać będzie i czy będą mieli gdzie wrócić - wielu Ukraińców mieszkających u moich znajomych zastanawia się codziennie czy już latem będzie bezpiecznie aby wrócić - to trochę jak my z pierwszym COVID-owym lockdownem w marcu 2020 myśleliśmy, że do Wielkanocy będzie po wszystkim no może do majówki, potem do lata itp)
- tekst o pigmencie pozostawiam bez komentarza - jest on po prostu prorosyjski
 

Czyli pojawiłeś się na forum w 2017, założyłeś wątek, wypowiedziałeś się kilka razy na poboczne tematy, jednego dnia pojawiłeś się aby dokonać kilku upvote'ów. Potem na 5 lat nie było Ciebie na forum i wyjeżdżasz z postem prorosyjskim.

Jakbym miał opisać jak zakłada się "uśpionego bota" albo "uśpione konto", które wzbudza zaufanie do szerzenia propagandy prorosyjskiej to historia Twojego konta idealnie wpasowałaby się w algorytm i w moje wyobrażenia.

 

Edytowane przez mcpear
  • Like 1
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby zmienic troche temat - rozmawialem z kolega z pracy z PL (kiedy tam raportowal do mnie) - wzial do siebie do domu matke z 3 letnim dzieckiem - kupil im ciuchy, malej zabawki, zabral na miasto i koniec koncow bilety do Paryza gdzie pojechali na dluzej do wlasnej rodziny. Z jego slow - to rozgarnieci, wyksztalceni ludzie na poziomie. Wszyscy mysleli ze oni nie ogarniaja a nie mogli by sie bardziej mylic.  Takich osob w firmie u nas jest wiele, poza firma oczywiscie tez. 

Jak tam ktos kiedys (Pilsudski ?) powiedzial to narod wspanialy - i bez dwoch zdan - ludzie tez. 

(przy okazji to firma w poltora tygodnia od wizyty CEO w PL zrobila program zwrotu kosztow kazdemu ktory pomaga - ludzie specjalnie zadnych zwrotow nie chca bo nie po to to robia, ale ciesze sie ze jakis sensowny program a nie photo op jak to volunteers ukladaja kwiatki w downtown Cinci.)

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym odpłacili no to napisze kilka największych kwiatków od końca :

1. Sytuacja z 25.03 . 2022 Mam duży parking przed domem (korzystają z niego inni) -przyjechało auto na Ukraińskiej rejestracji i stanęło centralnie  bramie - można było stanąć gdzieś z boku , duży parking . Okazało się ,że poszło małżeństwo z dziećmi na pobliski plac zabaw. Zwróciłem uwagę im a Ci z tekstem , który słyszę od nich non stop czyli jak ja mam czelność zwracać uwagę potomkowi wielkiego Bandery i oni nam zrobią tutaj  z Polski drugi Wołyń. 

2. 7.03 2022  Przyjechało auto z Ukrainy - Mercedes , w Polsce wart jakieś 100tys. złotych minimum  .Trzeba było zrobić zawieszenie + amortyzatory + sprężyny itd. wycena na 2500zł .Awantura ,ze ja mam czelność brać od nich pieniądze, wszystko ma być zrobione za darmo  i tekst w stylu powyżej ,ze jeszcze będziemy pod ich butem itd. i oczywiście o Wołyniu - a podobno my mamy z nim problem. Na odchodne wybili my szybę.

3. Zatrudniliśmy Pana  z Ukrainy -miał być spoko . Akurat jak były jego pierwsze dni w pracy gdy miałem swój urlop. Po powrocie przywitałem się z nim a ten stwierdził cytuje ,że za mało odda mu czci i powinienem go w buty całować i znowu ten cały bełkot o Banderze i Wołyniu (wtedy to pierwszy raz z ich ust usłyszałem -potem jak już wiecie słyszałem to po kilkanaście razy.  ) .sumarycznie okradł i narobił strat na 86 tys. netto i się zmył .

2. Koło mnie sąsiad wynajmował rodziną Ukraińskim mieszkania i Ci jak wyjeżdżali z powrotem na Ukrainę regularnie robili do nas włam -wszystko uchwycone na kamerach , przeskok przez ogrodzenie i regularnie szabrowanie. Zero strachu. Straty zawsze na kilka tysięcy. 

1. I historia od , której się wszystko zaczęło w 2015 lub 2014 Tata przyjął akumulator do ładowania bo padł Ukraińcom , akurat jego nie było więc poprosiłem by wzięli swój akumulator -ładowanie mieli za darmo. Oczywiście wzięli nie swój + nas okradli -sztuczny tłok i zabranie narzedzi.

A teraz mnie możecie zablokować /zbanować - dodam tylko ,że to tylko kilka historii , bo niektóre się notorycznie potwierdzają. Historia numer 2 w latach 2015-2021 była na porządku dziennym tylko bez wybijania szyby. Ale wyzwisk i co oni z nami zrobią było multum. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/28/2022 at 10:41 AM, Adam80 said:

Czym odpłacili no to napisze kilka największych kwiatków od końca :

1. Sytuacja z 25.03 . 2022 Mam duży parking przed domem (korzystają z niego inni) -przyjechało auto na Ukraińskiej rejestracji i stanęło centralnie  bramie - można było stanąć gdzieś z boku , duży parking . Okazało się ,że poszło małżeństwo z dziećmi na pobliski plac zabaw. Zwróciłem uwagę im a Ci z tekstem , który słyszę od nich non stop czyli jak ja mam czelność zwracać uwagę potomkowi wielkiego Bandery i oni nam zrobią tutaj  z Polski drugi Wołyń. 

2. 7.03 2022  Przyjechało auto z Ukrainy - Mercedes , w Polsce wart jakieś 100tys. złotych minimum  .Trzeba było zrobić zawieszenie + amortyzatory + sprężyny itd. wycena na 2500zł .Awantura ,ze ja mam czelność brać od nich pieniądze, wszystko ma być zrobione za darmo  i tekst w stylu powyżej ,ze jeszcze będziemy pod ich butem itd. i oczywiście o Wołyniu - a podobno my mamy z nim problem. Na odchodne wybili my szybę.

3. Zatrudniliśmy Pana  z Ukrainy -miał być spoko . Akurat jak były jego pierwsze dni w pracy gdy miałem swój urlop. Po powrocie przywitałem się z nim a ten stwierdził cytuje ,że za mało odda mu czci i powinienem go w buty całować i znowu ten cały bełkot o Banderze i Wołyniu (wtedy to pierwszy raz z ich ust usłyszałem -potem jak już wiecie słyszałem to po kilkanaście razy.  ) .sumarycznie okradł i narobił strat na 86 tys. netto i się zmył .

2. Koło mnie sąsiad wynajmował rodziną Ukraińskim mieszkania i Ci jak wyjeżdżali z powrotem na Ukrainę regularnie robili do nas włam -wszystko uchwycone na kamerach , przeskok przez ogrodzenie i regularnie szabrowanie. Zero strachu. Straty zawsze na kilka tysięcy. 

1. I historia od , której się wszystko zaczęło w 2015 lub 2014 Tata przyjął akumulator do ładowania bo padł Ukraińcom , akurat jego nie było więc poprosiłem by wzięli swój akumulator -ładowanie mieli za darmo. Oczywiście wzięli nie swój + nas okradli -sztuczny tłok i zabranie narzedzi.

A teraz mnie możecie zablokować /zbanować - dodam tylko ,że to tylko kilka historii , bo niektóre się notorycznie potwierdzają. Historia numer 2 w latach 2015-2021 była na porządku dziennym tylko bez wybijania szyby. Ale wyzwisk i co oni z nami zrobią było multum. 

 

 

W przeciwienstwie do innych ja akurat naprawdę wierzyłam, że zwyczajnie masz inne zdanie i coś złego cię spotkało, chciałam wysłuchać twojej historii. Ale opisałeś takie bzdury, że ręce opadają .... jak się zmyśla to wypadałoby żeby się choć trochę lepiło kupy to wszystko. Ojoj

Edytowane przez MeganMarkle
Literówki
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
On 3/25/2022 at 1:01 AM, mcpear said:

I może powiem cynicznie, ale jakieś nowe porozumienia mińskie, albo jakieś porozumienie kończące wojnę i doprowadzające, że wojska Rosji utrzymają zajęte pozycje nie jest w Polskim interesie - w tym sensie długo jątrzący się konflikt z krwawymi scenami i prezydentem Żeleńskim nadającym "poranek z Władymirem" codziennie z bunkra w Kijowie jest nam (w sensie geopolitycznym - Polsce) bardzo na rękę.

Dlaczego?

Dlaczego? Dlatego, że myślisz racjonalnie. Brutalnie… ale racjonalnie 

12 września 1939 roku odbyła się w Abeville we Francji konferencja wojskowa Wielkiej Brytanii i Francji na której zadecydowano, że pomoc Polsce nie ma sensu i oficjalnie  porzucono wcześniejsze (i tak mało realistyczne) plany ataku na Niemcy od zachodu.

„Dla dobra koalicji antyhitlerowskiej” zdecydowano aby o tej decyzji polskiego rządu nie informować... Bo Polacy mogliby wtedy przestać walczyć… lub zawrzeć z III Rzeszą jakieś toksyczne porozumienie pokojowe… „A im dłużej Polacy walczą, tym dłużej Francuzi i Brytyjczycy nie muszą…”

(obawy oczywiście były nieuzasadnione… bo już w styczniu 1939 polski rząd zadecydował za wszystkich, że zginiemy, nawet jeśli sami…znaczy - naród zginie… bo rząd czmychnął w limuzynach do Rumunii po 2 tygodniach… No ale trzeba pamiętać, że logicznie myślący Alianci nigdy tak naprawdę nie rozumieli polskiej ułańskiej i romantycznej natury…..)


Wygląda na to, że mniej więcej to samo planowano na Zachodzie w sprawie Ukrainy. Przysłowiowe „klepanie po ramieniu” aby Ukraińcy nie bali się starcia… a potem wspieranie partyzantki. Jak to kiedyś napisałem - ruski „Afganistan nad Dnieprem”. Taki był oryginalny plan. Tego po 2014 się spodziewałem na przykład ja. 

No ale najwyraźniej, tak jak w listopadzie 2016… ktoś „załączył nowy mod w Matrixie”… i Ukraińcy pobili ruskich pod Kijowem… WT actual F BTW?… Nie wiem dlaczego się o tym więcej nie mówi?... A na Wschodzie, w Donbasie, siły właśnie się wyrównują… Tego akurat nikt się nie spodziewał…

Miała być „demilitaryzacja” Ukrainy, a tu najwyraźniej następuje demilitaryzacja Rosji. Do stopnia w którym na paradzie zwycięstwa w Moskwie nie ma samolotów… a po Placu Czerwonym paradują graty lub nigdy nie wprowadzone do użytku prototypy. Dziadek Putin, opuszczony na defiladzie nawet przez swojego ministra spraw zagranicznych Kłamrowa, wyglądał dziś wyjątkowo pesymistycznie… I nic ciekawego nie powiedział. Nawet za bardzo Zachodowi nie groził…

W między czasie, tradycyjnie od 3 setek lat robiący do Rosji maślane oczy Francuzi, ostatnio zawsze niezawodnie hamletowsko niezdecydowani niemieccy socjaldemokraci, czy inni nacjonalistyczni pachołkowie Moskwy w Europie… wszyscy oczywiście by chcieli powrotu do business as usual.

Zatem tu daję przysłowiowy „szacun” dla Bidena (czy tego kto to wszystko prowadzi)… for… doubling down… Broń do Ukrainy płynie szerokim strumieniem, Szwecja i Finlandia wkrótce w NATO, żadnych ustępstw. Antyrosyjscy jastrzębie mają swoje 5 minut. I idą na całość.

I wracając do Twojej oryginalnej myśli - słusznie! Trzeba kuć żelazo póki gorące. I Polacy też mają tu rację. Pisowcy czy nie. Za 100 lat nie będzie miało znaczenia z której byli partii. A taka okazja może się długo nie powtórzyć.

Największymi sojusznikami wszystkich „rusofobów” jest dziś rosyjska buta, rosyjskie chamstwo i brutalność.. oraz… sam Putin. Bo paradoksalnie, tak długo jak dziadek przewodzi tej skorumpowanej do szpiku kości stacji benzynowej jaką jest Rosja… tak długo Zachód jest bezpieczny… a ruscy zgubieni...

Grzechem przeciw historii byłoby tego nie wykorzystać.

Edytowane przez rzecze1
literówki
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...