Skocz do zawartości

Sponsorowanie GC przez firmę a zmiana stanowiska


Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, Xarthisius said:

Jak robisz AOS to jest to troche bardziej skomplikowane i zdecydowanie pracujesz albo bedziesz pracowal na tym stanowisku. A tu sugestia byla zmiany docelowego stanowiska o ile dobrze rozumiem. Jakby Megan pracowal tam do otrzymania GC to jej chyba nie urzadza. Przy consular processing pelna zgoda.

https://www.uscis.gov/working-in-the-united-states/how-uscis-determines-same-or-similar-occupational-classifications-for-job-portability-under-ac21

Hej, to jest job porting, zmieniasz ofertę na której GC bazuje, to nie jest o twoim obecnym statusie imigracyjnym. Ofertę pracy do GC, nie prace która obecnie wykonujesz, to nadal nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, vlade said:

Hej, to jest job porting, zmieniasz ofertę na której GC bazuje, to nie jest o twoim obecnym statusie imigracyjnym. Ofertę pracy do GC, nie prace która obecnie wykonujesz, to nadal nie ma znaczenia.

Moze ja nie zrozumialem problemu... Ale chyba nie chodzi o to, zeby go przeniesc jak czeka, a potem "zwrocic" na stanowisko, ktore ma w I-140 do GC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Xarthisius said:

Moze ja nie zrozumialem problemu. Ale chyba nie chodzi o to, zeby go przeniesc jak czeka, a potem "zwrocic" na stanowisko, ktore ma w I-140 do GC?

Chodzi o to żeby go przenieść jak czeka, prawnik twierdzi ze tego nie wolno robić. Ja mówię ze można, tylko trzeba zadbać żeby miał legalny pobyt i żeby i-485 nie poszła sie walić. Jak zatwierdza I -140 to jak najbardziej musi wrócić tam gdzie był jeśli i-140 była wydania na to stanowisko. 

Edit - znaczy jak i-485 będzie zatwierdzona, to musi wrócić na stanowisko zatwierdzone w i-140.

Edytowane przez vlade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, vlade said:

Chodzi o to żeby go przenieść jak czeka, prawnik twierdzi ze tego nie wolno robić. Ja mówię ze można, tylko trzeba zadbać żeby miał legalny pobyt i żeby i-485 nie poszła sie walić. Jak zatwierdza I -140 to jak najbardziej musi wrócić tam gdzie był jeśli i-140 była wydania na to stanowisko. 

Edit - znaczy jak i-485 będzie zatwierdzona, to musi wrócić na stanowisko zatwierdzone w i-140.

OK, mea culpa then. Ja to zrozumialem inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Xarthisius said:

OK, mea culpa then. Ja to zrozumialem inaczej :)

Najpierw kontraktor mnie przeprosił ze nie przyszedł w obiecanym czasie a teraz ktoś na internecie przyznaje sie ze zle zrozumiał. Koniec świata, WHAT’S GOING ON!!!!

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, Xarthisius said:

Wszystko mozna zmienic. Wymaga to tylko czasu i pieniedzy.

Update: A na jakim etapie jest? Ma zatwierdzone I-140? Wiesz wogole jaka kategoria?

Nie wiem, ale aprobuje się dowiedzieć. Nie mam lepszego kandydata na te pozycje a wg mnie to stanowisko naprawdę nie odbiega jakos radykalnie od tamtego - również Supply Chain tylko inna działka, level ten sam… dlatego kombinuje jakby o niego powalczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vlade napisał:

Andy czekał prawie rok, rok wcześniej.

Oj tam, niecałe 10 miesięcy. :D

Dziś sprawdziłem mój US passport status = 

The U.S. Department of State approved your application for your passport book. We're now printing your passport book and preparing to give it to you.

You requested expedited service when you applied. Expedited service can take 5-7 weeks. Our processing times begin the day we receive your application at a passport agency or center, not the day you mail your application or apply at a local acceptance facility. You should receive your passport book on or around 07/16/2022.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na L1 (L1A) i też miałem sponsorowanie na GC - też mi i mojemu szefowi prawnicy napisali że od czasu złożenia papierów na I140 do zakończenia procesu AOS firma ma nie dokonywać najmniejszych zmian na stanowisku, gdzie pracuje, Nie było to jakimś problemem i w sumie nie wiem czy to nie wynikało z jakiejś ich nadgorliwości ale nie obchodziło mnie to. Z doświadczenia wiem, że im większą firma prawnicza ma renomę (czytaj skuteczność) w sprawach imigracyjnych tym więcej "dmucha na zimne" i nadgorliwie próbuje uniknąć problemów, gdzie one niekoniecznie występują.

Aczkolwiek moje doświadczenie uczy mnie, że w korpo z prawnikami (a tym bardziej zewnętrznymi) się nie dyskutuje - oni w opinii Zarządu zawsze mają rację.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, mcpear said:

Ja byłem na L1 (L1A) i też miałem sponsorowanie na GC - też mi i mojemu szefowi prawnicy napisali że od czasu złożenia papierów na I140 do zakończenia procesu AOS firma ma nie dokonywać najmniejszych zmian na stanowisku, gdzie pracuje,

Przy L1A to bym sam nie kombinowal bo ona jest mocno powiazana z EB1C, no i krotko trwa bez PERM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2022 o 11:34, andyopole napisał:

Oj tam, niecałe 10 miesięcy. :D

Dziś sprawdziłem mój US passport status = 

The U.S. Department of State approved your application for your passport book. We're now printing your passport book and preparing to give it to you.

You requested expedited service when you applied. Expedited service can take 5-7 weeks. Our processing times begin the day we receive your application at a passport agency or center, not the day you mail your application or apply at a local acceptance facility. You should receive your passport book on or around 07/16/2022.

 

 

Update: wczoraj znalazłem w skrzynce. Funkiel nowka, nie smigany. Czyli wzięło im cztery tygodnie i dwa dni od złożenia aplikacji na poczcie. Mozliwe ze lezal tam od soboty, nie sprawdzalem. A na ich stronie nadal status: aproved. :D

Teraz czekam na zwrot Certificat od Naturalization.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...