Skocz do zawartości

GC i zycie w Bay Area.......... ;-) ......[wlasnie mija rok]


Rekomendowane odpowiedzi

Zazwyczaj jak słyszałem o takich przypadkach to alkohol był obecny. Na trzeźwo to ewentualnie wtedy jak jakaś para się kłóciła i facet nie wytrzymał (jednak tu mowa o pojedynczym uderzeniu a nie o jakimś biciu pojawiającym się regularnie). Wiele się słyszy o mężczyznach którzy znęcają się nad swoimi żonami przez lata ale i tam często pojawia się pijaństwo. Jednak żeby zrobić coś takiego na trzeźwo to cóż... tutaj już chyba dochodzą choroby psychiczne, zaburzenia emocjonalne. Normalny człowiek tego nie zrobi.

Ale to działa w obie strony, oczywiście kobiety rzadziej wyżywają się na swoich partnerach ale takich przypadków też nie brakuje (a słabość fizyczną łatwo nadrobić solidnym wałkiem do ciasta).

Temat sprowadza się do tego, że przemoc fizyczna występuje wszędzie, myślę, że w szczególności w krajach muzułmańskich gdzie kobiety nie mają żadnych praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 353
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a przemoc psychiczna to jak myslisz,,duze robie spustoszenie ?takie same ale jej nie widac na 1 rzut ok i prawie nikt w to nie wierzy ale takie sa realia..nie ma to jak przemoc ktorej nie widac i nie mozna pokazac..

Ty slyszales a ja ...nie bede pisac ale wiele tego bylo,zbyt wiele..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przemoc psychiczna to jak myslisz,,duze robie spustoszenie ?takie same ale jej nie widac na 1 rzut ok i prawie nikt w to nie wierzy ale takie sa realia..nie ma to jak przemoc ktorej nie widac i nie mozna pokazac..

Ty slyszales a ja ...nie bede pisac ale wiele tego bylo,zbyt wiele..

Skoro już o tym mówimy - myślę, że w pewnym sensie przemoc psychiczna może być nawet gorsza ponieważ jej efekty nie są tak bardzo widoczne jak po pobiciu, mało tego, wielu ludzi bagatelizuje problem i uważa, że nic się nie stało a tak naprawdę nie wiedzą co się dzieje we wnętrzu poszkodowanej osoby. Nie trzeba fizycznych aktów przemocy aby ludzie popełniali samobójstwo... to nie jest jakaś abstrakcja ale na tę chwilę świadomość społeczeństwa w tych kwestiach jest dość niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest niska wszedzie

powiedz komus zagranica,w Polsce ze mogles miec taka przemoc i zobaczysz po reakcji,czy tez po pomocy

tutaj mozna zapomniec o pomoc od zwyklych osob-chyba ze sie trafi na kogos z sercem i rozumieniem ...to jest zbyt ciezki temat aby mozna bylo od tak sobie czytac i rozmawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keyser Sozze

napisał byś co tam u Ciebie? Szykujesz się na głosowanie?

No u mnie troszke sie dzieje, jestem obecnie w EU na 3 m-ce, tak wiec glosowanie mi przejdzie kolo nosa - szczegolnie wybory lokalne niestety, bowiem w prezydenckich i tak bym glosu nie oddal gdyz nie mam kandydata godnego mojego glosu...

albo na jury duty ?

Od lutego bede gotow sie na jury duty ponudzic ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostalem dzisiaj mejla od dziewczyny z Kenii, ktora jakies 3-4 lata temu poznalem w SF, byla na jakims kilkumiesiecznym stazu w jednym z tutejszych szpitali, pracowala przy jakims programie poswieconym AIDS........................Zapytala mnie jak ja sie tu znalazlem wiec jej powiedzialem ze wygralem loterie GC itd.....................Poprosila bym jej pokazal gdzie i jak aplikowac itd.................Kontakt sie urwal, lata minely no i dziewucha dzis mi przyslala mejla z podziekowaniem za tamta rozmowe, bo wlasnie juz sie przeniosla na Floryde jako posiadaczka GC z loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...