Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, jannapa napisał:

pisalam o tym juz wczesniej, ale zignorowales. interpretacyjnie idziesz po skrajnosciach.

na niczyim miejscu nie musze sie poczuwac. ja taka rodzina jestem. i oburza mnie, ze ktos wykrzykuje faszyzujace hasla w moim imieniu. i wlasnie kolejny raz dajesz dowod na swoje myslenie: skoro bronisz (bronie? gdzie i jak? bo uwazam, ze drugorzedowa kadrowa, ktora pracowala w nieszczesnych sluzbach przez miesiac nie zasluguje na odbieranie emerytury? ze zweryfikowani bez zarzutow mudurowi, ktorzy pozniej robili swoja robote po 1989 tez nie zasluguja na takie traktowanie? bo mnie drazni, jak matka samotnie wychowujaca nie dostanie grosza, a posel z apanazami juz tak, bo ma dwojke a nie jedno?), to pewnie korzystasz. po pierwsze nie bronie zadnego systemu (ale kto nie z nami ten przeciwko nam, prawda?), bronie ludzi i sprzeciwiam sie zacieklosci obecnego systemu. bo jest bezmyslnie nieludzki. bo jakis ogarniety szalenstwem i oderwany od rzeczywistosci facet staje i wklada ludziom od komunistow i zlodzieji, gorszych sortow, oderwanych od koryta. bo nie ma klimatu dla cyklistow i wegetarianow, bo zakaz pedalowania, bo twoj bog jest gorszy od mojego, bo zydzi trzymaja wladze

oczywiscie w twojej interpretacji to tozsame z poparciem poprzedniego systemu, czy to przed czy po 1989 roku.

i z tego pwodu, dopoki nie beddziesz w stanie rozumiec tego prostego przeslania, w zyciu sie nie dogadamy

Hmm, na podstawie Twojej wypowiedzi wydaje mi się że w sumie mamy w większości podobne poglądy tylko Ty masz skrzywienie lewostronne a ja prawostronne, Ty wrzucasz wszystkich "prawaków" do jednego worka z naziolami a ja wrzuciłem do jednego wszystkich "lewaków" wraz z antifą, zbrodniarzami komunistycznymi itp.

Żeby odnieść się tylko do niektórych, również nie jestem za tym żeby panią sekretarkę z Min Spr Wew rozliczać jak Samuela Morela, nie uważam też że 500+ jest super (moje zdanie jest takie że powinny być ulgi podatkowe za każde dziecko co najwyżej) ale jest lepsze niż wpompowywanie w bańkę drogową, gdzie się paśli przez lata królik i jego znajomi.

Z niektórymi zaś się nie zgadzam:

"bronie ludzi i sprzeciwiam sie zacieklosci obecnego systemu."

obecny system pozwala KODowi demonstrować, policja nikogo nie pałuje, do Newsweeka nie wpada z rana i nie turbuje redaktorów, a tak było przypominam za poprzedniej ekipy, która miała hasła tolerancji na sztandarach a wyszło tak jak pisałem - tolerancja ale tylko dla nas i naszych poglądów.

"gorszych sortow, oderwanych od koryta"

tak, demonstrują ludzie którym się dobrze żyło poprzednio, którzy obsiedli aparat państwowy i traktowali go jak apanaż. W chwili obecnej mamy zmianę władzy i druga grupa zaczyna zawłaszczać stołki. Niestety zamiast merytokracji mamy coraz większą biurokrację. Ogólnie moje zdanie w tym temacie - oderwanie poprzedników od żłobu - dobrze, obsadzenie żłobu swoimi - źle.

"dla cyklistow i wegetarianow, bo zakaz pedalowania,"  

Do wegetarian nic nie mam o ile jedzą steki i schabowe :D

"bo twoj bog jest gorszy od mojego, bo zydzi trzymaja wladze"

No to chyba każdy wie jak jest...

 

zydzizawszystkim.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, katlia napisał:

Nastepne kroki trumpa? H1-B visa, i podobne.

His administration has drafted an executive order aimed at overhauling the work-visa programs
https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-01-30/trump-s-next-move-on-immigration-to-hit-closer-to-home-for-tech

4

Generalnie jestem za. Widzialem wiele osob z duzymi umiejetnosciami z uwagi na plankton z Indii. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ilya_ napisał:

Powszechnie wiadomo jest, ze srodowiska lewicowe w PL sa wywyzszane przez tak zwanych rurkowcow. Doskonale wiesz i kazdy kto troszeczke interesuje sie sprawami politycznymi w PL o tym wie. 

Co reprezentuja ? Ja zadam pytanie... czy tacy ludzie maja byc przyszlymi ojcami ? Ta ich otwartosc i tolerancja....

Mojemu dobremu znajomemu ze studiow cos stalo sie w mozg i czlowiek wyksztalcony, czlowiek z ronymi nagrodami naukowymi nagle zaczal byc jakims teczowym bojownikiem / sam tak siebie okreslil. Robi dokladnie to samo co Ty napisalas pare postow wyzej. Dziala w srodowiskach lewicowych. Ubiera sie jak pol du...zza krzaka. Ma 2 dzieci. JAk sie spojrzalem na te jego dzieci....lepiej nie komentowac co on z nich zrobil.

Ma myslenie: otwartosc i tolerancja. Koles chce przyjmowac imigrantow pod swoj dach. Kazdy, doslownie kazdy zamach czy wystepek w ktorym ktos ginie w europie czy usa tlumaczy w taki sposob ze to np osoba z problemami psychicznym zaatakowala. 

Coz, jest to moja kolega. Lubie go sluchac.

Opisalem Jego powyzej / nie Ciebie. / Ty tez dzialasz w srodowiskach lewicowych. 

kto to sa rurkowcy??? wywyzszaja lewice? ja ci odpowiem,  nie bede udawala, ze nie rozumiem twojego karygodnego kategoryzowania: piszesz o rurkach jako symbolu homoseksualizmu. slicznie, bardzo fajny kierunek myslenia. mam nadzieje, ze nie masz dzieci, a jesli masz, to tylko modlic sie, zeby nie czytaly tego, co napisales. matko jedyna, strach pomyslec, co by sie stalo, gdyby sobie to twoje dziecko kupilo rurki. a nie. nie kupi, bo inaczej chowasz niz ten kolega, co wspiera teczowych. no i ty zdecydowanie nie wygladasz jak pol dupy zza krzaka, bo rurek nie nosisz. wiesz jaki byl szal jak pierwsze kobiety zalozyly spodnie? pewnie tak samo reagowane na nie, jak ty reagujesz na rurki. az chce sie zakrzyknac, ze rurki to stan umyslu, niestety nie tych, co je nosza, ale tych, co w nich widza cos niestosownego.

pewnie i ja w twojej ocenie wygladalabym jak pol dupy zza krzaka. no trudno. to ciebie ode mnie rozni, ze zwisa mi szczerze, czy ktos nosi rurki, czy sie maluje, czy pokazuje sie au naturel, czy sobie farbuje wlosy, czy nosi zloty trzykilowy lancuch na szyji. no, moze do skarpet w sandalach przy trzydziestostopniowym upale mam inne podejscie, ale to ze wzgledu na brzydki zapach.

nie moge sie opedzic od ciekawosci (zla cecha, ale skoro tak sobie uprawiamy gadu-gadu, to moze mi powiesz), co ze swoich dzieci zrobil twoj kolega? wyobrazni mi brakuje.

jesli zas chcesz znac moje zdanie o kryzysie imigracyjnym, to uwazam, ze wszyscy skupiaja sie na symptomach, zamiast zajac sie przyczyna. to nie imigracja, ale radykalizacja mlodych jest problemem. wielu z zamachowcow bylo obywatelami kraju, w ktorym dokonali zamachu. rodzice wielu z nich odcieli sie od czynow wlasnych dzieci. wielu z nich bylo po prostu takimi wykluczencami, ktorzy nikogo nie obchodzili. podobnymi wykluczencami przed dlugi czas byli nasi rodzimi nacjonalisci. skupianie sie na odcinaniu calych grup i wyznan religijnych od reszty swiata przez zamykanie granic, zaognia niestety konflikt i powoduje jeszcz bardziej zacietrzewione reakcje ze strony radykalow. i tutaj nic nie jest i od poczatku nie bylo czarno-bialo. kiedy europa nie wpuszczala jeszcze uchdzcow, zanim merkel jednym gestem otworzyla granice, na obrzezach europy zbieraly sie tysiace glodnych, zmeczonych, odczlowieczonych przez wojne i dluga podroz ludzi. od czasu do czasu usiluje sobie wyobrazic, co moglo bylo sie stac, gdyby nikogo nie wpuszczono. nie byloby takiej armii, ktora bylaby w stanie powstrzymac tych ludzi. niejaki wglad w to mamy teraz, przygladajac sie wydarzaniom w okolicach portu calais. wracajac jednak do sedna, choc rozumiem strach przed islamem i zamykanie granic, najbardziej niezrozumialym dla mnie jest, ze w pewnych sprawach zaslaniamy sie religia (sumienie kaze nam walczyc o calkowity zakaz aborcji), ale nasza religijnosc juz nie dziala, kiedy chodzi o wypelnianie najbardziej fundamentalnego przykazania naszej religii. moze mialabym ciut wiecej szacunku dla polskiej prawicy, gdyby przynajmniej sobie tego boga ze sztandarow zdjeli, bo poki co, to mistrzostwo hipokryzji. 

nie bede tlumaczyc zamachowcow - choc od zawsze uwazalam, ze tak naprawde jakikolwiek fundamentalizm religijny powinien byc jednostka chorobowa w psychiatrii. to zli ludzie, ktorym na leb padlo. tylko jak to sie ma do calego narodu? juz pisalam gdzies wczesniej, ze jako czlowiek nie chce podpisywac sie pod takimi radykalnymi pomyslami jak imigracyjne pomysly trumpa. pomijajc juz fakt, ze jego dobor panstw jest podyktowany wlasnymi interesami (pole golfowe w arrabii saudyjskiej, hotele w turcji, a przeciez to kraje muzulmanskie). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jannapa napisał:

pomijajc juz fakt, ze jego dobor panstw jest podyktowany wlasnymi interesami (pole golfowe w arrabii saudyjskiej, hotele w turcji, a przeciez to kraje muzulmanskie). 

Nie, nie jest. Lista ta zostala stworzona przez administracje Obamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jaka to byla lista, dlaczego, i co ta lista znaczyla?

https://goo.gl/jfXRBu

"Sorry Mr. President: The Obama Administration Did Nothing Similar to Your Immigration Ban"

Oczywiscie o jakiejkolwiek liscie mowimy, nie zmienia faktu ze trump nie wlaczyl do ban'u krajow gdzie ma interesy. 

 

 

 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, katlia napisał:

Nie wiem co masz na mysli mowiac "parodia," ale w firmie gdzie ja do niedawno pracowalam, ogromny procent ludzi w IT byli na H1B i nadal sa tak sciagani. Bylo tez tam kilku polakow.

Katliu, problemem są firmy outsourcingowe zlokalizowane głownie na zachodnim wybrzeżu, prowadzone przez hindusów, które masowo ściągają na H1B 'inżynierów' z Indii. Poczytaj sobie o 'copy-paste' inżynierach. Problemem są nie do końca zgodne z prawdą wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Niewątpliwą ich zaletą są znacznie niższe oczekiwania finansowe w porównaniu do autochtonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...