Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Mam pytanie w sumie do wszystkich którzy się orientują w temacie . Jaki jest mniej więcej czas od wysłania wszystkich dokumentów typu : zaświadczenie o niekaralności, odpis aktu urodzenia itd , do otrzymania zaproszenia na rozmowę z konsulem ( w ambasadzie w Warszawie )? i czy od dostania zaproszenia z ambasady oczekiwanie na rozmowę z konsulem jest długie ? czy zwykle waha się między tymi 30 a 90 dniami ( tak słyszałam ) czy to prawda ?

z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi .

Zalezy w jakiej kategorii. Od kilku dni do dlugiego czasu (jesli nie ma PD). Oczekiwanie na rozmowe to kilkanascie dni (do max. miesiaca czasu) chyba, ze masz sprawe przyspieszana to wtedy jest nawet z dnia na dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w kategori F2A , ja czekam w Polsce a mój Mąż jest w stanach . Czyli nadal nie mogę stwierdzić czy to będzie 3-6 miesięcy czy też 3-6 lat ?

Dziękuję za odpowiedź

Sprawa wyglada tak: w Twojej kategorii jest okreslona liczba zielonych kart jaka mozna wydac w ciagu roku fiskalnego (podatkowego). Gdybys miala meza obywatela, wtedy nie ma takiej liczby i sprawy "ida" na biezaco (pomijam czekanie aplikacji w urzedach, oczywiscie). Dla Ciebie, poniewaz nie mozna okreslic ile green card bedzie wydane w listopadzie, grudniu czy styczniu, dlatego czas oczekiwania jest ruchomy - czasem kolejka posuwa sie szybciej, czasem stoi w miejscu, a czasem sie cofa. I dlatego nie mozna niestety powiedziec czy bedzie to kilka miesiecy czy dluzej... Tendencja jest taka, ze w Twojej kategorii sporo sprawy ruszyly, wiec ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo Dziękuję :) Moja sprawa jest już w NVC i właśnie mój mąż składał papiery sponsora I-864 więc myślałam że skoro już przeszliśmy tą pierwszą kolejkę to teraz będzie z górki . W sensie pozostanie tylko załatwianie spraw typu wysyłanie zaświadczeń o niekaralności, aktów urodzenia itd itp, a nie będzie juz czekania w kolejkach :( No ale trudno. Bardzo dziękuję jeszcze raz za informacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo Dziękuję :) Moja sprawa jest już w NVC i właśnie mój mąż składał papiery sponsora I-864 więc myślałam że skoro już przeszliśmy tą pierwszą kolejkę to teraz będzie z górki . W sensie pozostanie tylko załatwianie spraw typu wysyłanie zaświadczeń o niekaralności, aktów urodzenia itd itp, a nie będzie juz czekania w kolejkach :( No ale trudno. Bardzo dziękuję jeszcze raz za informacje .

Nawet jesli sprawa jest w NVC to nie jest to gwarancja, ze w okreslonym czasie wydadza Ci wize imigracyjna, ze wzgledu na tzw. priority date (w skrocie: dostepnosc wizy). Teraz, co jest dobre, kolejka w Twojej kategorii posuwa sie szybko i jesli beda dostepna wizy imigracyjne (zwane potocznie "green card) to kiedy sprawa bedzie zatwierdzona w NVC, dostaniesz wezwanie do ambasady i wydadza Ci wize imigracyjna, a green card przyjdzie jak juz wlecisz na teren USA.

Moim osobistym zdaniem jestes na najlepszej drodze aby wszystko miec zalatwione bardzo szybko, bo - tak jak napisalam wczesniej - kolejka w Twojej kategorii posuwa sie szybko i Twoja data - wedlug mnie - raczej nie wskazuje na to aby nawet w przypadku 'cofniecia sie dat' Ciebie to dotyczylo. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karina - dziękuję za tak szybkie i wyczerpujące odpowiedzi . Nurtuje mnie jeszcze jedno chyba ostatnie pytanie . Co w wypadku kiedy np dokumenty są źle wypełnione. NVC daje o tym znać ? Można zadzwonić i się zapytać czy należy grzecznie oczekiwać na ich odpowiedź ? Wiem że na rozpatrzenie każdego dokumentu mają 30 dni( tak mi powiedziała jakaś Pani jak do nich zadzwoniłam) ale zapomniałam zapytać co w wypadku kiedy np coś jest niejasne dla nich albo coś jest nie tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli yoacha123 ty składałaś najpierw dokumenty DS-260 a potem dopiero dokumenty sponsora ? Bo ja złożyłam dokumenty sponsora I-864 ( czy jakoś tak ) i czekam na potwierdzenie i myślałam że dopiero jak uzyskam potwierdzenie to mogę składać DS-260 + reszta dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...