Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Mam takie pytanie- moje dokumenty w kategori F2A sa juz gotowe do zakwalifikowania na rozmowe w Ambasadzie w Warszawie(taka informacje dostalam z biura ktore zajmuje sie moja sprawa w NY). Moja PD to 11 marzec 2013r. A wiec moja wiza jest dostepna, czekam tylko na odzew z W-wy.Co bedzie jesli data w mojej kategori cofnie sie poza moj termin, dokumenty beda w ambasadzie w W-wie a jeszcze nie bede miala wyznaczonego spotkania? Czy znowu bede musiala czekac na dostepnosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wydaje mi się, że jeżeli kolejka się cofnie to automatycznie nie mogą wydać wizy która jest niedostępna, tak więc trzeba będzie czekać na swoją kolej. A co do spotkania w ambasadzie to musi się wypowiedzieć ktoś mądrzejszy ode mnie bo ja nie mam pojęcia czy ono jest ustalane w momencie kiedy wiza jest dostępna czy też niezależnie od tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam wszystkich.Chciałabym dowiedzieć się paru rzeczy na temat sponsorowania rodzinnego. W pazdzierniku 2013 roku wzięłam ślub z obywatelem amerykańskim bedąc w usa na wizie turystycznej. "Przesiedziałam" wizę nieco ponad pół roku. Za około miesiąc wracam do Polski, w celu ukończenia studiów. Mój mąż leci razem ze mną. Po ukończeniu moich studiów(ok 1,5 roku) planujemy wrócić do USA. Chciałam dowiedzieć co powinnam zrobić aby uzyskać obywatelstwo? Czy powinnam składać wniosek o sponsorwanie rodzinne oraz waiver? I co w przypadku kiedy mój mąż będzie ze mną w Polsce? Czy kolejnym sponsorem może być moja teściowa? Przeglądałam pare różnych wątków, ale strasznie się pogubiłam w tej biurokracji i trochę mnie to wszystko przeraża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz uzyskac obywatelstwa,a jedynie Zielona karte. Jestes w USA nielegalnie,wiec jesli teraz opuscisz USA i wyjedziesz do Polski to nie bedziesz mogla wrocic.Sam slub nie daje Ci legalnego pobytu. Maz powinien teraz zlozyc na Ciebie komplet dokumentow.

Tu masz link jakie dokumenty nalezy zlozyc po slubie.

http://forum.usa.info.pl/topic/14622-formalnosci-po-slubie-z-obywatelem/

http://forum.usa.info.pl/topic/11705-formalnosci-po-slubie-z-obywatelem-usa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz uzyskac obywatelstwa,a jedynie Zielona karte. Jestes w USA nielegalnie,wiec jesli teraz opuscisz USA i wyjedziesz do Polski to nie bedziesz mogla wrocic.Sam slub nie daje Ci legalnego pobytu. Maz powinien teraz zlozyc na Ciebie komplet dokumentow.

Tu masz link jakie dokumenty nalezy zlozyc po slubie.

http://forum.usa.info.pl/topic/14622-formalnosci-po-slubie-z-obywatelem/

http://forum.usa.info.pl/topic/11705-formalnosci-po-slubie-z-obywatelem-usa/

Właśnie chodziło mi o zieloną kartę. Czy jeżeli teraz złożymy dokumenty a za miesiąc wyjedziemy do Polski nie będzie problemu z przebiegiem całej sprawy imigracyjnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej bedzie problem. Jezeli przesiedzialas wize o minimum 180 dni, masz zakaz wjazdu do USA na 3 lata. Jezeli przesiedzialas wize minimum o rok, masz zakaz wjazdu do USA na 10 lat. Zasadniczo najlepsze wyjscie dla Ciebie to zlozenie papierow o AOS teraz i oczekiwanie na zielona karte w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyzej kolega pisze,problem bedzie.Musisz czekac w USA na zielona karte,bo na dzien dzisiejszy jestes nielegalnie i nie mozesz podrozowac,chyba ze w jedna strone tylko.Jesli miala bys wazna vise nadal, moglabys postarac sie o I131 i wtedy wyjechac,ale w tym przypadku nie mozesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyzej kolega pisze,problem bedzie.Musisz czekac w USA na zielona karte,bo na dzien dzisiejszy jestes nielegalnie i nie mozesz podrozowac,chyba ze w jedna strone tylko.Jesli miala bys wazna vise nadal, moglabys postarac sie o I131 i wtedy wyjechac,ale w tym przypadku nie mozesz.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Nie wchodzi w grę zostanie w usa. Chciałabym dokończyć moje studia magisterskie. Czy może ktoś wie czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji? Powinnam czekać 3 lata i wtedy aplikować o zieloną kartę w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...