Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniła siostra że przyszły papiery o że muszę jej wysłać akty zupełne urodzenia oraz akt zupełny ślubu oraz o niekaralność przetłumaczone na język angielski. Ja cały czas myślałem że akty urodzenia i zaświadczenie o niekaralności będę musiał donieść na wizytę do ambasady USA w języku ojczystym. Na stronie ambasady w Warszawie wyczytałem że cyt.Tłumaczenia

Dokumenty wydawane w języku polskim, oprócz wyroków sądowych, nie wymagają tłumaczenia na język angielski. Wszystkie dokumenty sporządzone w innym języku niż polski lub angielski muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na język angielski wykonanymi przez tłumacza przysięgłego. Jak w końcu jest z tym? Czy idąc do ambasady USA będę musiał zabrać jeszcze raz wszystkie akty urodzenia itp? Dajcie znać proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisal grape,jak nawet to wyslesz to musisz przyniesc orginaly na rozmowy,.To Konsul wydaje wize a nie NVC ;)

Oni aby gromadza dokumenty i kiedys tez sie wysylalo tam takie dokumenty-skany

a jestes blizej rozmowy niz myslisz jesli o takie dokumenty Cie prosza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mercer pamiętasz jakie dokumenty wysyłałeś siostrze bo mnie siostra prosiła o ksera paszportów po dwa zdjęcia dla każdej osoby pełne akty urodzin, pełny akt ślubu, zaświadczenia o niekaralności i to wszystko wysłałem. A jeśli chodzi o tłumaczenia to ma przetłumaczyć w Stanach jeśli będzie potrzeba. Przeglądałem stronę ambasady USA i doszedłem do tematu badań lekarskich i wyczytałem że będę potrzebował jeszcze po 4 zdjęcia dla każdej osoby oprucz tego w dniu rozmowy z konsulem muszę donieść jeszcze po 2 zdięcia dla każdej osoby po co im tyle zdjęć ? Zna ktoś odpowiedz na to pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bylo kilka lat temu, nie pamietam co konkretnie wysylalem siostrze. Raczej to bylo to co napisales powyzej. Ja zalatwiam GC w pojedynke , mam troche lżej. Ilość zdjęć a raczje ich aktualność, jest może potrzebna do odrebnego dzialu GC. DO samej GC i kopii w papierologii ambasady. Mmnie tez to dziwi ze mają ją ja z akróla ćwieczka a oprocz tego przeziec wszystko komputeryzują. Najgorzej ze zgubilem karte szczepień, nie mam pojęcia jak to odtworzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...