Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

wodnik, a musiałaś dostarczyć fotokopie dokumentów (aktu małżeństwa, urodzenia, itp) ? Bo na stronie ambasady jest taka informacja i w sumie to nie wiem - w końcu do NVC szły już fotokopie...

ja się jeszcze załapałam na wysyłanie oryginałów i kopii do nvc , nic ode mnie nie chcieli w ambie , oddali oryginały, nowe PC jak i kopie wszystkiego miałam ze sobą ale nie prosili o nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kilka pytań o sponsora dodatkowego czy wystarczy jak wypełni formularz I-864 i mi go prześle podpisany? Czy musi jeszcze przesyłać formularz podatkowy za ostatni rok czy coś jeszcze?

Czy sponsor dodatkowy musi być ze mną spokrewniony?

Czy assets i joint sponsor to to samo?

Jak i gdzie powinienem zgłosić dodatkowego sponsora?

dziękuje za odpowiedz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kilka pytań o sponsora dodatkowego czy wystarczy jak wypełni formularz I-864 i mi go prześle podpisany? Czy musi jeszcze przesyłać formularz podatkowy za ostatni rok czy coś jeszcze?

Czy sponsor dodatkowy musi być ze mną spokrewniony?

Czy assets i joint sponsor to to samo?

Jak i gdzie powinienem zgłosić dodatkowego sponsora?

dziękuje za odpowiedz pozdrawiam.

Nie wystarczy - musi wyslac kompletny tax return (a nie tylko formularz podatkowy) za ostatni rok, zaswiadczenie o zatrudnieniu i pay stubs z 6 ostatnich miesiecy.

Nie musi byc spokrewniony.

Assets to assets. Uzyj slownika polsko-angielskiego (sorry ze tak bezposrednio ale bez przesady, chcesz emigrowac do US)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy - musi wyslac kompletny tax return (a nie tylko formularz podatkowy) za ostatni rok, zaswiadczenie o zatrudnieniu i pay stubs z 6 ostatnich miesiecy.

Nie musi byc spokrewniony.

Assets to assets. Uzyj slownika polsko-angielskiego (sorry ze tak bezposrednio ale bez przesady, chcesz emigrowac do US)

Dzięki za odpowiedz.

Nie chodziło mi o słownikowe znaczenie słowa assets tylko co się za tym kryje.

Podsumowując:

Dodatkowy sponsor musi:

- wypełnić, podpisać i przesłać formularz I-864

- przesłać zeznanie podatkowe za ostatni rok.

- przesłać zaświadczenie od pracodawcy (chyba że sam się zatrudnia)

- i odcinki z wypłaty z ostatniego pół roku.

tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

Nie chodziło mi o słownikowe znaczenie słowa assets tylko co się za tym kryje.

Podsumowując:

Dodatkowy sponsor musi:

- wypełnić, podpisać i przesłać formularz I-864

- przesłać zeznanie podatkowe za ostatni rok.

- przesłać zaświadczenie od pracodawcy (chyba że sam się zatrudnia)

- i odcinki z wypłaty z ostatniego pół roku.

tak?

Dokladnie - to standard dokumentow dla kazdego sponsora. Za pomoca assets mozna uniknac potrzeby posiadania dodatkowego sponsora ale trzeba udowodnic ze sie ja ma i musza pokrywac 5-krotna wysokosc poverty levels z I-864P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyczytałem na stronie ambasady USA że od mojej daty w kategori F4 NVC ma dwa miesiące na wyznaczenie rozmowy i tego właśnie nie rozumię czy od lipca kiedy moja data będzie dostępna NVC wyznaczy termin mojej rozmowy czy dopiero za dwa miesiące od tej daty wyśle pakiet oraz zaproszenie na rozmowę? Czy ktoś wie kiedy mogę dostać zaproszenie na rozmowę. Moja siostra dostała list z NVC 05.06.2015 że dokumentacja została wysłana do ambasady w Warszawie. Czy termin września jest możliwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...