Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Witajcie ! Dziękuje z góry za pomocne rady,ja jestem już po rozmowie na wyjazd stały ,wiza imigracyjna przyznana,paszport odebrałem dzien po rozmowie. Sama rozmowa przebiegła sprawnie ,kilka osób było w sekcjii wiz imigracyjnych,dużo wiecej na turystycznych.Pierwsze okienko ,sprawdzenie dokumentów ,odciski palców,oddanie oryginałów dokumentów akt urodzenia ,zaświadczeń niekaralnosci ,koperty z badaniami i szczepieniami,zdjęcia,kilka podstawowych pytań kim jest osoba do której lecę,gdzie sie zatrzymam,czy byłem w U.S.A. ,jak długo ,i tu rada dla osób które przesiedziały wizę turystyczną na dłuzszy okres ,była przede mną starsza osoba ,która chciała wyleciec na stałe,ale została dłużej u rodziny ,dłużej niż rok ,konsul jej odmówił ,powiedział ze nie kwalifikuje sie do wizy imigracyjnej ,własnie z tego powodu,osoba która ja sponsorowała na wyjazd stały ,małżonek ,który przyleciał z U.S.A i był razem tego dnia nic nie mógł pomóc,osoba ta oprócz odmowy dostała zakaz wjazdu na jakiś czas Stanów. U mnie po 1 okienku i sprawdzeniu tych wyjazdów też miałem kilka ,pani poprosiła wrócic i czekać na wyswietlenie mojego numerku do konsula,było to wyłącznie potwierdzenie mojej całej sprawy,złozenie przysiegi ,pytanie o moje wizyty ,nigdy ich nie przedłużałem i powiedział ze wiza imigracyjna jest przyznana,mam pół roku na wylot do U.S.A ;) Przypomne ze startowałem w kategori F1,dość sprawna obsługa i szybko. Mam do Was pytanie o opłate w wysokosci 165 $ pzred wylotem do Stanów,czy lepiej jak wykona tą opłate osoba mieszkająca juz w U.S.A ,czy ja powinienem to zrobić?Jakie sa metody płatnosci ,czy mozna kartą ,czy przelewem?Dziekuję jeszcze raz i życze powodzenia innym ,ja wylatuje na stałe i kolejnym moim krokiem będzie egzamin na obywatelstwo ,kilka lat jeszcze przede mną w Stanach ;) pozdrawiam i do zobaczenia w U.S.A ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mozesz zaplacic karta z Polski a juz USA mozesz zaplacic te 165 dol z konta swojego lub tez kogos innego

zalecaja oplacic to przed wylotem ,mozesz to zrobic zaraz po przylocie

jak sie nie wrobisz z tym do 1 roku bedac w USA to sie pozegnasz z GC :) takie sa zasady tej oplaty..

dziekuje za opisanie tego przypadku o odmowie wjazdu dla tej osoby

moze to rozjasni sytuacje ze zostajac nielegalnie,mozesz miec problemy z wjazdem w przyszlosci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam! Mam nadzieje ze ktos bedzie mi wstanie odpowiedziec na jedno pytanie , a wiec w momencie kiedy zlozylem wniosek o wize do USCIS moj aktualny adres byl poza granicami PL i teraz po roku czasu kiedy sprawa przeszla do NVC number case zaczyna sie od literek jednej ze stolic europejskiej a nie WRW lub KRK w PL i tutaj chcialbym sie zapytac czy ktos ma pojecie czy na etapie skladania teraz dokumentow do NVC mozna jeszcze to odkrecic i skierowac sprawe do ktoregos z konsulatow w PL ?
z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma KRK, jest tylko WRW. Mozna to odkrecic, trzeba sie skontaktowac z NVC. Tyle, ze to moze potrwac troche czasu.

Sorry za to KRK :( i dzieki za sprostowanie i szybka odpowiedz , mowiac o czasie to mniemam ze okolo miesiaca bo chyba nie wiecej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...