Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

15 kiwietnia mam rozmowe w abasadzie , otrzymalam email o wypenienie formularza Ds260 , i nie mam pojecia czy mam go wypelniac jeszcze raz skoro wczesniej ten sam formularz byl wypelniany do NVC ? Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje :) pozdrawiam

Nie musisz wypełniać jeszcze raz tylko wziąć ze sobą wydrukowane potwierdzenie ukończenia go ze strony ceac.state.gov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie dlaczego DOS case ID w wizie imigracyjnej wbitej do paszportu, jest inny od tego nadanego przez nvc center (nvc case number) ? tzn jest ten sam , ale powiekszony o dwie cyfry "01". Przez co nie mozna go wpisac do formularz aon line o oplacie za wize :( Wprowadzaja ludzi w błą zlymi instrukcjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich

Jestem właśnie na etapie wypełniania formularza DS-260

Jedno z pytań brzmi "were you issued an Alien Registration Number by the Department of Homeland Security?"

jeśli odpowiedz brzmi "tak" należy podać ten numer, który zaczyna się od litery A

W stanach byłem na wizie turystycznej w 2005r

podczas wylotu na lotnisku wydrukowałem sobie taki druk że opuszczam USA.

Moje pytanie brzmi gdzie mogę się do wiedzieć czy mam taki numer i jak go znaleźć?

będę wdzięczny za informację

Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem właśnie na etapie wypełniania formularza DS-260

Jedno z pytań brzmi "were you issued an Alien Registration Number by the Department of Homeland Security?"

jeśli odpowiedz brzmi "tak" należy podać ten numer, który zaczyna się od litery A

W stanach byłem na wizie turystycznej w 2005r

podczas wylotu na lotnisku wydrukowałem sobie taki druk że opuszczam USA.

Moje pytanie brzmi gdzie mogę się do wiedzieć czy mam taki numer i jak go znaleźć?

będę wdzięczny za informację

Dziękuje i pozdrawiam.

Nie masz. Na wizach turystycznych nie otrzymuje sie Alien Number.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam jeszcze raz

Mam pytanie o formularz I-864

dlaczego na stronie ambasady sa dwa rózne wnioski I-864?

Jeden w zakładce wizy imigracyjne-wymagane dokumenty. zaczyna się od instrukcji i liczy w sumie 11 stron.

a drugi w zakładce Formularze i liczy 9 stron. Który jest aktualny?

jaka jest wysokość "Poverty guidelines" od, której potrzebuje dodatkowego sponsora.?

Czy dla konsula ma znaczenie jeśli na rozmowę przyniosę wyciąg z mojego konta w Polsce gdzie pokaże że jestem się w stanie uczymac w Stanach z własnych oszczędności, czy kieruje się on tylko wysokością zadeklarowaną w Affidavit of support i automatycznie musi odrzucic dany wniosek jesli wartość jest po niżej ustalonej kwoty.

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz najbardziej aktualne I-864 http://www.uscis.gov/i-864

A tu masz poverty guidelines : http://www.uscis.gov/i-864p

Generalnie Twoj sponsor musi zarabiac rocznie wiecej niz 125% poverty limit dla danego household size - wszystko zalezy od tego ile osob ma on/ona w swoim household (oczywiscie wlicza sie w to Ciebie). Jezeli nie osiaga tej kwoty, potrzebne sa assest lub dodatkowy sponsor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli

W przypadku gdy w grę wchodzą 2 osoby czyli sponsor i aplikant to Sponsor powinien zarabiać 19 912 x 1,25 = 24 890 $ brutto czy netto?

A czy to, że jestem się w stanie utrzymać bez pomocy sponsora ma znaczenie dla konsula? czy jeśli np. nie spełniony jest powyższy wymóg to odrzuca z automatu?

Albo np. że mam potwierdzenie spotkania w sprawie pracy? czyli nie będę korzystał z opieki społecznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie dotyczace dokumentow mianowicie wszystkie papiery zebralem mam AOS sponsora i dodatkowego sponsora oplaty zrobione 120$ i 325 $ jest w trakcie ksiegowania czy moge juz to wszystko wysylac czy czekac ? chodzi mi tu o to czy musze cos drukowac dodatkowego po zaksiegowaniu tej wplaty na 325 $ jakiegos potwierdzenia czy cos ??? i jeszcze jedno czy DS 260 wysyla sie do nich poczta tradycyjna czy przez internet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli

W przypadku gdy w grę wchodzą 2 osoby czyli sponsor i aplikant to Sponsor powinien zarabiać 19 912 x 1,25 = 24 890 $ brutto czy netto?

A czy to, że jestem się w stanie utrzymać bez pomocy sponsora ma znaczenie dla konsula? czy jeśli np. nie spełniony jest powyższy wymóg to odrzuca z automatu?

Albo np. że mam potwierdzenie spotkania w sprawie pracy? czyli nie będę korzystał z opieki społecznej.

Brutto generalnie, OIDP pozycja 22 na 1040 (ITR). To ze myslisz ze jestes w stanie sie utrzymac nie ma najmniejszego znaczenia, wymog nie jest spelniony - odrzucenie / 221g z poleceniem znalezienia sponsora.

Potwierdzone spotkania w sprawie pracy ? Zartujesz rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...