Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czekam na zieloną kartę (wraz z rodziną) w kategorii żonate dzieci obywateli 11 lat. Wczoraj dostałam od agenta w USA info, że teraz już mam czekać na zaproszenie do ambasady w W-wie na rozmowę. Czy ktoś z Was orientuje się ile czasu to może potrwać ?. Pili mnie ta sprawa bo jestem w ciąży i na marzec 2015 mam termin porodu i oczywiście zastanawiam się gdzie urodzę czy w Polsce czy może uda mi się już w USA. bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Rodzenie w Polsce jest dużo tańsze. Nie ma co sobie robić długów na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do tego jak zrobisz badania rtg do wizy?

Już się dowiedziałam, ze RTG mogę wykonać po przylocie do USA i po porodzie a potem je dostarczyć już na miejscu. Sprawdziłam terminarz spotkań na styczeń i mnie nie ma więc może w lutym a jak będzie luty to już i tak będzie za późno raczej na podróże przed porodem :o). Tyle lat czekania jakoś przeleciało a ostatnie tygodnie ciągną się w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie do samolotu by cię w tak zaawansowanej ciazy nie wpuścili. Lepiej urodzić bez stresu i polecieć z maluchem.

To jeszcze jedno pytanie rodzę w Polsce, a już jestem po spotkaniu w ambasadzie i mamy pozwolenia na wyjazd co w takiej sytuacji z maluchem, który się urodził? w jaki sposób go dopisać do nas ??. Tego się obawiam, jak długa będzie ta procedura i jak zagmatwana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć wszystkim mam pytanie czytając niektóre posty wyczytałe że kilka osób zaczęło już swoją procedurę o zieloną kartę kiedy mają jeszcze do swojej PD kilkanaście miesięcy (1.5 roku itp.). Oczywiście potem czekają tylko na swoją PD i zaproszenie do ambasady w Warszawie. Zastanawiam się kiedy mogę się spodziewać dobrej wiadomości z USA. Ja jestem sponsorowany w kategorii F4 moja PD to 02-Oct-2002 w tej chwili w biuletynie podają datę 15-Apr-2002 więc długo nie powinienem już czekać tak mi się wydaje. Jak myślicie może coś przyjść wcześniej? Czy dopiero około jednego miesiąca przed moją PD? W ostatnim biuletynie podają szacunkowe prognozy w mojej kategori szacują że może w kolejnym miesiącu ruszyć do przodu od 2 do 4 tygodni. Może to potrwać 6 miesięcy albo dłużej ale bliżej jak dalej. Czekam już ponat 12 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

@Renegade, właśnie dostałem maila z terminem na....1 kwietnia. Mam nadzieje, że to nie prima parilis ;) Moja petycja o GC rownież jest z 2002 roku, więc lada moment i Ty powinieneś dostać. Teraz przeszukuje forum, co powineinem wziac na spotkanie. Gdzies czytałem o karcie aktualnych szczepień ? Czy to konieczne ? Ktos moze potwiedziec co zabrac zeby nie brakowało ? Czy aktualne zdjęcie jak do paszportu musze wyrobić i mieć juz ze sobą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...