Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

Ja dostałam choice of agent we wrześniu, odrazu wypełniłam,a sponsor zapłacił i po miesiącu dostałam kolejne informacje tzn. do zapłaty 230 $ ( właśnie nie wiem czmu tylko tyle, cały czas na forach czytam o 420$ ;p ). najlepiej z tego co czytam zrobić to jak najszybciej.

Pozdrawiam

$420 kosztuje zlozenie petycji I-130 w USA; $230 to oplata w NVC - te dwie oplaty nie maja ze soba nic wspolnego, sa za dwie odrebne rzeczy.

czyli yoacha123 ty składałaś najpierw dokumenty DS-260 a potem dopiero dokumenty sponsora ? Bo ja złożyłam dokumenty sponsora I-864 ( czy jakoś tak ) i czekam na potwierdzenie i myślałam że dopiero jak uzyskam potwierdzenie to mogę składać DS-260 + reszta dokumentów.

Kiedy sie zaplaci invoice, to dokumenty mozna skladac w dowolnej kolejnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie dotyczące sponsorowania rodzinnego.

Koleżanka ma brata, który jest rezydentem USA (przez loterię wizową) i na stałe mieszka w USA. Chcieliby, żeby wystąpił dla niej o zieloną kartę. Wiedzą, że zajmuje to ok 10 lat. I teraz zasadnicze pytanie - koleżanka ma syna w wieku obecnie 12 (prawie 13) lat. Petycja rozumiem może zostać złożona na nich oboje. No ale co w takim razie po tych 10 latach? - chłopak będzie miał wtedy lat 23. Czy powoduje to, że "wypada" z całej procedury? Czy może jednak fakt zgłoszenia petycji w momencie kiedy był małoletni, powoduje że ma szansę GC otrzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi byc jej brat obywatelem USA aby zaczac cos myslec o tym ,kwalifikuje sie jej brat na obywatelstwo ?

co do jej syna to jest zapis w prawie o tym,nie tak dawno kzielu dawal linka o tym-pisal

nalezy z tym pogadac z prawnikiem jak kto wyglada,pamietam kiedys to bylo poruszane i kiedys cos pisala Karina o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Proszę jeszcze o pomoc :) Mój sponsor składa Form I-864, natomiast jesli nie ma dochodów to mój współsponsor z tego samego gospodarstwa domowego składa formę Form I-864A? Czy się myle? Strasznie to skomplikowane. Będe wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam

Zalezy. Trzeba by znac sytuacje sponsora i wiedziec co i jak jest, bo jesli Twoj sponsor nie ma dochodow to nie lepiej wziac wspolsponsora jako glownego sponsora? Trzeba by wiedziec DOKLADNIE jaka jest sytuacja aby Ci cos podpowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...