Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

no własnie wiadomo ;) co do chłopa

po jakim czasie mozna mozna wrocic do polski ?? tzn tak zebym mogł sobie podrozowac miedzu usa i polska

Wrócić możesz na drugi dzień :)

I stale możesz podróżować... grunt żebyś był w Stanach przez większość czasu i nie zasiedział się w ojczyźnie ponad 1/2 roku, bo może (nie musi) być licho. :)

Czyli na Twoim miejscu: wsadziłbym starą i dzieciaka do samolotu. Niech se kobita kawałek świata zobaczy. Zobaczy, posmakuje, stwierdzi, że lubi lub nie lubi... i do domu do garów. Będzie miała kolejne 1/2 roku na przemyślenie.

wersja dla kobiet:

Zabierasz swoje dwa najcenniejsze skarby żonkę i pociechę w romantyczną podróż za ocean. Przez kilka(naście) dni upajacie się Nowym Światem Odetchniecie od codzienności i polskiego marazmu i.. powrót do prozy życia... Będzie miała kolejne 1/2 roku na przemyślenie... :)

A praktycznie to wóz, albo przewóz. Albo wyjedzie z Tobą chociaż na chwilę i decyzję odwlecze o ~1/2 roku, albo nie wyjedzie i będziecie spotykać się na "widzeniach" co 1/2 roku albo wcale :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wrócić możesz na drugi dzień :)

I stale możesz podróżować... grunt żebyś był w Stanach przez większość czasu i nie zasiedział się w ojczyźnie ponad 1/2 roku, bo może (nie musi) być licho. :)

Czyli na Twoim miejscu: wsadziłbym starą i dzieciaka do samolotu. Niech se kobita kawałek świata zobaczy. Zobaczy, posmakuje, stwierdzi, że lubi lub nie lubi... i do domu do garów. Będzie miała kolejne 1/2 roku na przemyślenie.

wersja dla kobiet:

Zabierasz swoje dwa najcenniejsze skarby żonkę i pociechę w romantyczną podróż za ocean. Przez kilka(naście) dni upajacie się Nowym Światem Odetchniecie od codzienności i polskiego marazmu i.. powrót do prozy życia... Będzie miała kolejne 1/2 roku na przemyślenie... :)

A praktycznie to wóz, albo przewóz. Albo wyjedzie z Tobą chociaż na chwilę i decyzję odwlecze o ~1/2 roku, albo nie wyjedzie i będziecie spotykać się na "widzeniach" co 1/2 roku albo wcale :D

Nie kombinuj, zrób tak jak emigum napisał i jak już wcześniej sugerowaliśmy. Na miejsce do zamieszkania wybierz odpowiedni kawałek USA - zabierz młodzież do parków rozrywki, żonę do outletów - nie będzie chciała wrócić do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andriuu to ty wcześniej nie rozmawiałeś z żoną na ten temat, chodzi mi zanim wysłałeś zgłoszenie? Ja bym poleciała za moim mężem i na koniec świata jak trzeba a jakby jeszcze było dziecko to byłabym tam przed nim i czekała z buziakiem :)

To poważna decyzja, nie przeprowadzacie się do innego miasta w Polsce gdzie macie dwie godzinki w rodzinne strony. To też nie Anglia że można sobie dolecieć kiedy się chce a bilet kosztuje 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie byłam w Stanach w 2005 roku i przedłuzałam pobyt o pół roku ale wrociłam w sumie po 10 miesiacach łącznie czyli niby legalnie ale obawiam sie teraz czy nie bedzie problemu przy zielonej karcie czy potrzebny mi ten papier ze stanów który miałam o to przedłuzenie czy oni to mają w bazie danych? bardzo prosze o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogłem doczekac się wypełaniania wniosków więc zerknąłem no i małe problemy tzn:

1 Education :

np. Elementary School nr. 7 in Piaseczno (tylko moja szkołą miła jeszcze im. Króla Kazimierza- to tez pisać?)

2 W polu „Degrees(s) :

W Elementary school nic nie pisać tak? a co trzeba napisać jak skonczyłem Vocational Technical High School i mam

stopień technika? Aha no i jeszcze posiadam certyfikat AutoCAD 2007 PL jak to zapisać we wniosku?

3 work experience jezeli prcuję dopiero rok (bo dopiero jestem po studiach) to zaznaczam "no" i podpunkty b i c opuszczam? czy w c

pisze aktualne miejsce pracy?

4 co robie z pustymi polami, zostawiam czy skreslam?

Wiem ze niektore pyt sa dla was oczywiste ale naprawde wole sie spytac dwa razy niz potem mam zle wypełnić :/

dzieki za pomoc!!

http://loteria-wizowa.pl/ po prawej sa instrukcje do formularzy DSP-122 i DS-230

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magic zasady na forum sa takie i nie tylko ze piszemy dany post,temat 1 raz

Nie musisz miec teraz adresu jak wysylasz cos do USA ale na rozmowie z Konsulem musisz juz miec ten adres.

a jak sobie pomoc,musisz znalesc wiarygodna firma,czy w to w Polsce czy tez w USA co pomoze Ci wynajac mieszkanie,pokuj

masz kase na to?aby dac zadatek itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie tylko dowiedziec czegos wiecej moze jakies namiary. Bo jak wiadomo czas ucieka.

Czyli w miejscu w ktorym ma byc adres wpisac po prostu ze uzyskam ten adres pozniej. Kase mam na wynajecie mieszkania tylko skad pewnosc ze bedzie to wiarygodne zrodlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...