Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

mam kilka pytan. :) niektore moga wydawac sie troszke banalne, ale i tak wole sie dowiedziec dokladnie co i jak, bo nie chce popelnic zadnych bledow przy wypelnianiu wnioskow. no to start.

czy wnioski moge wypelniec odrecznie, a nie na komputerze? czy moge uzywac tylko drukowanych liter przy wypelnianiu wniosku odrecznie (o ile jest to mozliwe)? czy moge uzywac tylko caps locka przy wypelnianiu wnioskow na komputerze? to z tych mniej waznych, teraz czas na istotne.

od czasu losowania zmienil sie moj stan cywilny. wszystko wiem, tylko jedno pytanie, czy musze wysylac ksero aktu slubu? aha, czy na wniosku ds-230 wypelnianym przez zone i jej zdjeciach trzeba zapisywac swoj case number?

DSP - 122

pkt. 6. czy jezeli studiuje obecnie juz 3 kierunek studiow ( 2 poprzednie przerwalem po pierwszym semestrze) to mam wpisywac nazwy uczelni, na ktorych studiowalem ten 1 semestr? :)

co mam wpisac w datach przy moim aktualnym kierunku, skoro jestem na pierwszym roku i planowo skoncze licencjat w 2014 roku? tez calkiem mozliwe, ze po 2 semestrze wezme dziekanke, a studia chce skonczyc juz w usa.

chodzilem do szkoly muzycznej, ale ukonczylem 9/12 klas, czyli I STOPIEN i 3 klasy II STOPNIA - co mam wpisac w rubryczce degrees? dyplom uzyskuje sie pod koniec I, a pozniej pod koniec II stopnia. moge wpisac 'first degree diploma' ale ukonczylem tez 3 klasy II stopnia, i nie chce zeby wygladalo to tak, jakbym 9 lat robil 6letni I STOPIEN. ;) rozumiem ze matura to po prostu high school diploma. :)

pkt. 7. jestem muzykiem rozrywkowym, skrzypkiem. studiowalem tez semestr na akademii muzycznej. gram sesyjnie od 16 roku zycia, obecnie mam 22 lata, ale nie jestem nigdzie zarejestrowany, tzn. nie prowadze dzialanosci gospodarczej. czy w podpkt. 'A' mimo wszystko moge zaznaczyc YES (uczylem sie w muzycznej 9 lat, mam swiadectwa, no i tez ten zaliczony semestr na akademii). jezeli tak to co z podpkt 'C'? gram joby i czasami ktos mi tam podsunie umowe, ale przewaznie nie, a poza tym ja nawet nie pamietam co sie pozniej z tymi umowami dzieje. :D

DS - 230

pkt. 30 wpisuje wszystkie adresy, nawet jezeli nie bylem tam zameldowany??

pkt. 32 rozumiem, ze tutaj wpisuje tylko te prace, ktore wykonywalem bedac zatrudnionym na umowe, tak? czy moge wpisac 'freelancer, musician', jezeli nie prowadze dzialalnosci gospodarczej? przyznaje, ze to dla mnie wazne, bo wlasnie te prace bede wykonywal po ew. przybyciu do usa i tez jest cos, czym sie glownie zajmuje.

z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi!

pozdrawiam forumowiczow! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a co ze szkola podst i gim. tez jest konieczne wpisywanie ich? a np. jak ktos chodzil rok do jakiejs szkoly i sie przeniosl to tez trzeba to zapisac?? bo jest tam napisane 'podaj wszystkie szkoly, do ktorych uczeszczales' a nie szkoly, ktore skonczyles. jezeli chodzi o zalaczniki to wystarczy biala kartka i np. napisane na niej 'dsp-122, pkt 6' wypisuje sobie cos co mi sie nie zmiescilo i case number?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ze szkola podst i gim. tez jest konieczne wpisywanie ich? a np. jak ktos chodzil rok do jakiejs szkoly i sie przeniosl to tez trzeba to zapisac?? bo jest tam napisane 'podaj wszystkie szkoly, do ktorych uczeszczales' a nie szkoly, ktore skonczyles. jezeli chodzi o zalaczniki to wystarczy biala kartka i np. napisane na niej 'dsp-122, pkt 6' wypisuje sobie cos co mi sie nie zmiescilo i case number?

Zawsze lepiej napisać za dużo niż za mało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem

Zostałam wylosowana do dalszego postępowania w staraniu się o wizę, odesłałam już papiery jako "single", ale jestem już z moim facetem od 5lat, planujemy ślub w przyszłości. Chcieliśmy się najpierw "ustatkować finansowo". Teraz natomiast po przeczytaniu waszych postów, (w sytuacji gdybym dostała wize tylko ja) te wszystkie starania i czas potrzebny na uzyskanie wizy dla mojego przyszłego męża (jakbyśmy się ożenili tak jak planowaliśmy ok za 2lata) to mnie przeraża, że rozłąka może zepsuć to. Przeraża mnie tez druga opcja z szybkim ślubem..

Jak wy to widzicie, patrząc na sprawę obiektywnie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem

Zostałam wylosowana do dalszego postępowania w staraniu się o wizę, odesłałam już papiery jako "single", ale jestem już z moim facetem od 5lat, planujemy ślub w przyszłości. Chcieliśmy się najpierw "ustatkować finansowo". Teraz natomiast po przeczytaniu waszych postów, (w sytuacji gdybym dostała wize tylko ja) te wszystkie starania i czas potrzebny na uzyskanie wizy dla mojego przyszłego męża (jakbyśmy się ożenili tak jak planowaliśmy ok za 2lata) to mnie przeraża, że rozłąka może zepsuć to. Przeraża mnie tez druga opcja z szybkim ślubem..

Jak wy to widzicie, patrząc na sprawę obiektywnie...?

Jeżeli zależy Ci na facecie z którym jesteś daruj sobie wyjazd bo to na pewno Was rozdzieli. Natomiast jeżeli Ameryka jest Twoim największym marzeniem zostaw Go i uciekaj. A tak na poważnie to jeżeli to prawdziwa miłość to trzymajcie się razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie odnośnie DSP122 pk.7 jezeli pracuje w firmie budowlanej jako specjalista do spraw sprzedazy - jestem kierownikiem a pracuje tam juz 10 lat to jak to opisywac bardzo prosze o pomoc,

- i co wpisywac w ds 230 I pk 3 full name used or aliases

- gdzie mam miec ten "A" number (if known) w paszporcie na vizie ale który to bo mam tam jakies dwa

- zdjecia tylko moje czy całej rodziny i jakie wysyłacie te z loterii czy nowe

przepraszam za banalne pytania !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mekare albo idziesz sama po wize lub tez szybki slub

innej mozliwosci nie ma..

Jupiter ten numer A to jest z I-94 a to dla tych osob co sa w USA i beda tam takie cos robic..a Ty gdzie teraz jestes?

zdjecia sie wysyla wszystkich ktorzy leca do USA i robi sie nowe :)

nie to ze zgloszenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...