Skocz do zawartości

Wybory Prezydenckie 2012-2016


anita25

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie mysla, ze od jutra dostana free ubezpieczenie medyczne - naprawde. Spotkalam dzisiaj starsza kobiete w aptece. Chciala odebrac leki i farmaceuta mowi, ze ma ponad $150 doplaty. Ona na to: Ale jak to? Farmaceuta: Bo Pani Medi nie pokrywa w calosci tego leku, tylko generic gdyby byl, ale generic jeszcze nie ma. Kobieta: Ale jak to mam placic? Przeciez Prezydent powiedzial, ze bedzie healthcare dla wszystkich za darmo jak bedzie dalej prezydentem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 377
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ludzie mysla, ze od jutra dostana free ubezpieczenie medyczne - naprawde. Spotkalam dzisiaj starsza kobiete w aptece. Chciala odebrac leki i farmaceuta mowi, ze ma ponad $150 doplaty. Ona na to: Ale jak to? Farmaceuta: Bo Pani Medi nie pokrywa w calosci tego leku, tylko generic gdyby byl, ale generic jeszcze nie ma. Kobieta: Ale jak to mam placic? Przeciez Prezydent powiedzial, ze bedzie healthcare dla wszystkich za darmo jak bedzie dalej prezydentem!

To jest naprawde przerażające to co przeczytałem...na co Ci amerykanie teraz liczą? na wszystko darmowe jak w związku sowieckim kiedyś?

Czy naprawde ameryka ciężko pracujący naród nigdy nie mający osłon socjalnych nagle uwierzył że można mieć wszystko za darmo, do wszystkiego dopłaty i że to sie bedzie kręcić ?

Czy nikt nie rozumie że jak zabierzemy "bogatemu" 100 usd to z tych 100 usd dla biednych po odliczeniu kosztów administracji zostanie 35USD ? a dodatkowo "bogaty" majac dodatkowe obciążenia zrezygnuje np z zatrudniania Pani do sprzątania raz na tydzień i bedzie zatrudniał 2 razy na tydzień i taka biedna latynoska zarobi mnie w efekcie ?

Ameryka, kraj który promował przedsiębiorczośc i aktywność w biznesie nagle co promuje ??? food stamps i duszenie małych i srednich biznesów ??? co sie dzieje w tej ameryce ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Politycy zawsze naobiecują wiele a kiedy już osiągną obrany cel, zamiatają wszystkie obietnice pod dywan. Nie wiem dlaczego niektórych wciąż to dziwi.

Gdyby republikanie mieli silniejszego kandydata to Obama nie miałby szans na reelekcję. Ameryka idzie w złym kierunku i też nie mam większej nadziei na pozytywne zmiany. Dodatkowo, jeżeli obie partie nie dogadają się co do rozwiązania "klifu fiskalnego" to USA mogą nawet popaść w recesję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie obama jest bardzo niebezpieczny bo w kraju liberalnym wprowadza, zreszta nieudolnie i w ślimaczym tempie jakis chory eksperyment...to nie jest demokrata...to jest socjalisto-komunista schowany pod przykrywką nowoczesności, twittera ipoda itd...cos co działa w hiszpani może już totalnie nie działać w niemczech albo tym bardziej w skandywawii a co dopiero potężna opieka socjalna w kraju który powstał z imigrantów którzy uciekali czesto z socjalnej europy żeby cięzko pracowac, duzo zarabiac a nie życ w państwie opiekuńczym, które we wszystko sie wtrąca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy naprawde wierzycie ze to ma jakiekolwiek znaczenie? Jednego wspieraja jedne lobby, drugiego inne. A wam i tak bedzie pod gorke, chyba ze ktos tutaj z biadolacych ze czarnego wybrali jest upper class multimillionaire?

Faktycznie kabaret co takiego zrobi mornon oprocz powtorki z Busha czyli osmieszania USA na miedzynarodowej arenie?

USA i tak szlag trafia bo taka jest struktura dlugu, a ostatni republikanin mr Krzaczek dopomogl temu konkretnie swoja wojenka w Iraku ktora zamiast wprowadzic same zyski potroila dlug USA, rozpieprzyla Irak na plemienne szyickie gownaniane grupy, ktore sie teraz bedac tluc przez kolejne 50 lat.

Obama gowno zrobil, natomiast Bush narobil smrodu, wiec lepsze zero niz - 100 jakby nie bylo

Ostateczna prawda jest taka ze demokracja w USA to mit, zaden prezydent nic bez przywolenia lobbystwo nie zrobi jak chce jeszcze pozniej prezydentem byc, wiec nic sie nie zmieni. Ale lud musi miec swoje igrzyska

Inna sprawa ze mi sie przyjemniej patrzy na ta sztuczna wypucowana medialnie czarna mordke niz na tego religijnego prymitywa z teksasu, estetycznie jak dla mnie amerykanie dokonali prowidlowego wyboru, a przeciez to i tak jedyny wybor jaki mieli - kto bedzie wisial na zdjeciu w ambasadach i kogo beda pokazywac w TV

Good choice America

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lud ma igrzyska - wlasnie rozmawialam z klientem. Czlowiek pracowal 12 lat, dzisiaj dostal zwolnienie z pracy. Taki surprise. 8 osob zwolnili - rzekomo nie ma pracy (mimo, ze nie wyrabiaja sie z praca, tyle maja zamowien i kto chce to moze miec nawet 8h dziennie nadliczbowych(!)) - nieoficjanie: Obamacare czyli zaklad nie chce miec 50 osob na etacie. I teraz wytlumaczenie jakie uslyszal od swojego dyrektora: zeby nie bylo, ze pozniej bedziemy zwalniac i ze bedzie to podejrzane, to zwalniamy juz teraz.

Czlowiek ma 3 dzieci - na ubezpieczenie medyczne, zeby sam wykupil teraz kiedy nie bedzie mial pracy, nie bedzie go stac. Ma opcje Cobra - za jedyne $1900 na miesiac. NJ Family Care mu sie nie nalezy, bo zaklad zaoferowal mu Cobra... Pani z ktora rozmawial w social services, gdzie poszedl sie dowiedziec o NJ Family care, poradzila mu tak: "Najlepiej prosze sie rozwiesc i wtedy Pan dostanie ubezpieczenie jako samotny rodzic. I inne benefity takze" - Pani byla wiadomej nacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...