Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Troche tu sie cicho zrobio, trzeba by bylo temat troche odwierzyc hahaha

Moi drodzy juz niedlugo minie 2 LATA jak przeprowadzilem sie do CA, WoW jak te czas zlecial ... :) Czas na male podsumowanie ostatniego roku bo pierwszego to tam gdzies znajdziecie wczesniej lol

Sporo sie pozmienialo to moje zycie od ostatnich czasy (czyt strona poprzednia) w zyciu bym sie nie spodziewal ze tak to sie potoczy, myslalem ze to moje zycie juz jest w miare ustabilizowane a tu taki psikus... ale jak to ostatnio bliska mi osoba powiedziala "everything happens for a reasona and greater good"
Wiec co u mnie? Jest juz lepiej, minelo te pare miesiecy, sporo rzeczy dotarlo do mnie, juz nie starm sie myslec i zrozumiec "dlaczego tak sie stalo?" " co moglem zmienic a czego nie?" itd... Teraz staram sie skupic na sobie, robic rzeczy ktore sprawiaja mi przyjemnosc a na ktore nie mialem czasu przedtem. Poczuc jak to jest byc singlem w USA, imprezowac ale oczywiscie wszystko w granicach rozsadku haha
Pracuje dalej w VW,, ostatnio bylem na kolejnym treningu wiec nowe certyfikaty dochodza :) Moje New Year's resolutions na 2015 jest zaczac cwiczyc AutoCad i Solidwork by dostac prace inzyniera wiec pierwsze kroki zrobilem, kupilem MacBooka (powinnien mi jutro przyjsc) hahahah zeby mi sie latwo pracowalo lol Zobaczymi jak mi to pujdzie bo pewnie przez nastepne 2 miechy bede sie odzwyczajal windows a przysfajal ios.
Podpisalem juz umowe na inny apartment (od wrzesnia) bo w tym ktorym jestem teraz jest naprawde spoko duzo miejsca ale podosza czynsz ktory jest juz dosc wysoki $570 do ok $660 wiec znalazlem inne Townhouse blisko tego za $470 za pokoj, moze nie tak duzy i ladny ale... pare groszy przyoszczedze, bedzie na bilet to PL hahaha
U nas jest juz cieplutko, wiec ostro cwicze na silce, zaczalem juz moja diete zeby na koniec maja gdzie bede jechal ze znajomymi studentami z UC Davis na houseboats jakos wygladac lol i powiem ze idzie mi calkiem dobrze :) ostatnio nawet wspomoglem sie odzywka przedtreningowka bo po pracy bylem spiacy :/

Rodzice nie skaldali podan o wize, pewnie ja jakos pod koniec roku pojawie sie na pare dni w Polsce, ale powiem wam ze wcale mnie tam nie ciagnie, mimo ze mam wielu dobrych znajomych. Jedyny powod to chce zobaczyc rodzicow, i brata ktory mieszka w Anglii bo wiem ze oni tesknia jak i ja rowniez. I miomo ze piszemy do siebie za darmo imessage kiedy tylko chcemy bo wszyscy mamy iphony i rozmawiamy na skype (btw dzieki Bogu za te technologie) to chcialbym ich zobaczyc.

PODSUMOWUJAC :
Nie zaluje ze tu jestm, ze sie przeprowadzilem. mimo tego co sie stalo .. mysle ze zalowal bym gdybym nie sprobowal!! Zycie toczy sie dalej ja mam tam jakies plany w glowie mam nadzieje ze mi to sie spelni.Staram sie kozystac z zycia i miec nadziejze ze sie pozna ta upragniona osobe hahaha :)

A NA KONIEC Z OKAZJI 2 LAT W USA MAM DLA WAS "NIESPODZIANKE!!!!!!!!!!!!!"

na YT zrobilem swoj kanal i co miesiac staram sie gdzies pojechac i zrobic o tym filmik hahah
Tutaj macie link do mojego kanalu

https://www.youtube.com/channel/UCkXNnIXzqhhowxkPGYsTn8g

Filmy sa nie pokolei bo mialem male problemy z music copyrights, YT blokowal mi je wiec musialem je zmieniac pare razy!
Piszcie co sadzicie, no i suskrybujcie!!!!
POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Squaw Valley March - przepięknie :)

Generalnie filmiki, te które zdążyłam zobaczyć, całkiem fajnie i przyjemnie zrobione :)

@mariano85 - czas leci, ale zawsze z przyjemnością czytam Twoje opowieści :) A co do bycia singlem - korzystaj póki możesz, bo obstawiam, że długo tym singlem nie będziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasubskrybowalam Twoj kanal Mariano i bede czekac na nowe produkcje :D

Ostatni raz jak ja zostalam singielka, to prawde mowiac ciezko to przezywalam pierwszy miesiac, a pozniej sie rozejrzalam dookola siebie i pomyslalam "mam tyyylu facetow do wyboru," jak zajrzalam w Internet to juz w ogole ;)

No nic, czas na poranną zabawe z kotem, sniadanie i szykuje sie do pracy. Pisz dalej, ja czytam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dzieki za wsparcie i pozytywne opinie, obyscie mialy racje z tym znalezieniem drugiej polowki LOL

Dzieki za subskrybowanie! i mam male pytanko a nawet dwa...

1 ktory filmik z Cabo wam sie bardziej podoba chodzi mi o muzyke Spektrem - Shine (Gabriel Drew & Bloom Remix) czy Afrojack - Ten Feet Tall (Lyric Video) ft. Wrabel bo chce jeden skasowac i nie moge zdecydowac ktory lepszy
2 czy jest ktos z Polski na forum kto moglby mi powiedziec czy wszystkie filmiki mozecie ogladac? bo youtube mi zablokowal w niektorych panstwach i nie wiem czy Polska do nich nalezy lol

Dostalem wiadomosc na priv odonośnie pracy jako mechanik w stanach i pomyslalem ze podziele sie nia tu na forum to moze ktos skozysta:

Czy cieżko było ogarnąć amerykańskie wozy(nigdy ich nie robiłem) i czy da się żyć w miare normalnie za wynagrodzenie mechanika?

Właśnie o to mi chodzi że z europejskimi autami nie mam jakiegoś większego problemu a zastanawiam się czy dałbym tam rade. Teraz mieszkam w holandii i ciekawi mnie właśnie jak to wygląda w stanach. Wiem że koszty utrzymania są wyższe chodzi mi o mieszkanie. I teraz właśnie zastanawiam się jak to wygląda czy 13$ to brutto czy już na ręke? ponieważ 13x40 wychodzi 520 co w skali miesiąca daje 2000+ i odliczając wynajem (myśle właśnie nad californią (SF) ) który niewiem ile mi pochłonie ponieważ nie jestem z orientowany w tych cenach. A na forum coś znaleźć graniczy z cudem...

Mógłbyś mi przybliżyć jak to wszystko wyglada? Pierwszy wynajem itp?

Zarobki mechanika w USA od poczatkujacego $13/h do master $40 albo wiecej i to sa kwoty brutto!
No i teraz ceny pokojow w SF od $550 w niezbyt dobrej dzielnicy do $1000 bys juz cos znalazl tylko teraz kewstia znalezienia.... to nie jest tak latwo, mimo ze masz pieniadze chcesz placic to wszytsko zalezy od wynajmujacego czy on Cie lubi czy nie, bo On na to miejsce ma 30 innych osob! i tak jak pisalem we wczesniejszych postach ja musialem chodzic na "interview"! i wkoncu po 3 miesiacach znalazlem pokoj !!!
Koszty: plus/minus

rent $800

$50 pg&e+ internet

bilet miesieczny autobusowy muni $68

telefon $60 (tmobile)

jedzenie $400?
inne $200

To tylko w przyblizeniu wiec nie "krzyczcie" na mnie jak cos nie tak hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

MAJ = losowanie zielonej karty!!! Powodzenia wszystkim!! zerknalem tylko tak szybko na forum co tam sie dzieje to Ci powiem sly6 ze masz urwanie glowy! ale badz cierpliwy!! Dajcie znaj jak tam wylosuje!!

Moze skrobne cos co tam u mnie z tej okazji... hmm Kurcze powiem szczeze nic takiego wielkiego sie nie wydarzylo praca, dom, silownia, Zyje troche od weekendu do weekendu, od imprezy do imprezy. Staram sie kozystac z zycia ile mozna. W Davis ostatnio byla Spring work Fair dla studentow (ale ja sie jakos wkrecilem), wielu pracodawcow przyjezdza by znajezc studentow ktorzy wlasnie beda konczyc szkole w czerwcu bylo ich ok 100 z roznych dzedzin. naprawde fajne doswiadczenie zostawielm pare resume dla inzynierow nawet z jednym dosyc dobrze mi sie rozmawialo lubial moje doswiadczenie wiec zobaczymy moze cos sie uda. Powiem sczerze ze z moimi planami nauki SolidWorks narazie slabo nic nie zrobilem w tym kierunku :( :/

Ostatnio skupiam sie bardziej na silowni i moich jedzeniu i kaloriach niz na szkoleniu siebie:/ a to ze wzgledu ze pod koniec maja w dlugi weekend jedziemy w 200 osob na houseboats nad jezioro shasta wiec chce zrobic dobra forme hahah. W moich sprawach sercowych hmmm spotykam sporo dziewczyn ALE to nikt kto by choc troche bardziej mnie zainteresowal, kto ma "to cos" wiec szukamy dalej hahah
W pracy wszystko ok w czerwcu smigam na kolejne szkolenie!
Na YT wkoncu poprawilem moje wszystkie poblokowane przez muzyke filmiki I wstawilem moj nowy filmik z Santa Cruze

Pamietajcie zeby zmienic na jakosc 1080HD

Napiszcie co myslicie :P

pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...