Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Dostalem wiadomosc na priv odonośnie pracy jako mechanik w stanach i pomyslalem ze podziele sie nia tu na forum to moze ktos skozysta:

Czy cieżko było ogarnąć amerykańskie wozy(nigdy ich nie robiłem) i czy da się żyć w miare normalnie za wynagrodzenie mechanika?

Właśnie o to mi chodzi że z europejskimi autami nie mam jakiegoś większego problemu a zastanawiam się czy dałbym tam rade. Teraz mieszkam w holandii i ciekawi mnie właśnie jak to wygląda w stanach. Wiem że koszty utrzymania są wyższe chodzi mi o mieszkanie. I teraz właśnie zastanawiam się jak to wygląda czy 13$ to brutto czy już na ręke? ponieważ 13x40 wychodzi 520 co w skali miesiąca daje 2000+ i odliczając wynajem (myśle właśnie nad californią (SF) ) który niewiem ile mi pochłonie ponieważ nie jestem z orientowany w tych cenach. A na forum coś znaleźć graniczy z cudem...

Mógłbyś mi przybliżyć jak to wszystko wyglada? Pierwszy wynajem itp?

Zarobki mechanika w USA od poczatkujacego $13/h do master $40 albo wiecej i to sa kwoty brutto!

No i teraz ceny pokojow w SF od $550 w niezbyt dobrej dzielnicy do $1000 bys juz cos znalazl tylko teraz kewstia znalezienia.... to nie jest tak latwo, mimo ze masz pieniadze chcesz placic to wszytsko zalezy od wynajmujacego czy on Cie lubi czy nie, bo On na to miejsce ma 30 innych osob! i tak jak pisalem we wczesniejszych postach ja musialem chodzic na "interview"! i wkoncu po 3 miesiacach znalazlem pokoj !!!

Koszty: plus/minus

rent $800

$50 pg&e+ internet

bilet miesieczny autobusowy muni $68

telefon $60 (tmobile)

jedzenie $400?

inne $200

To tylko w przyblizeniu wiec nie "krzyczcie" na mnie jak cos nie tak hahah

13 $ sie zgadza, o 40$/h master to nie slyszalem nigdzie, 25 to gorny prog, przynajmniej w LA. Dostaniesz 600-700 na start jak dobrze trafisz, mozesz doisc do 1000 na tydzien (po paru latach) ale musisz byc bardzo dobry i bardzo dobrze trafic (z tym drugim jest znacznie ciezej). Warsztatow jest tu od pyty, w zasadzie to nie sa warsztaty tylko garaze zaadoptowane na warsztat, 80% jest w rekach armencow i arabow (wiekszych oszustow na oczy nie widzialem, dla rownowagi powiem ze niektorzy, szczegolnie starsi, sa bardzo dobrymi mechanikami). Co do pracy w warsztacie to musisz miec swoje wszystkie narzedza, lacznie z wozkiem(lacznie +/- 5000$) tak jest w 95% zakladow. Jak nie masz ukonczonych tutejszych szkol, historii zatrudnienia jako mechanik w USA, to zapomnij ze ktos cie zatrudni do porzadnego serwisu.

Zakladam ze na mechanice znasz sie bardzo kiepsko, jesli pytasz czy amerykanskie wozy sa inne, tak sa inne, maja w 99% automatyczne skrzynie biegow, ale od tego sa zaklady specjalizujace sie w tego typu naprawach. Silnik wszedzie na swiecie sa te same, a czy ty pracujesz na narzedzach calowych czy metrycznych nie ma znaczenia.

Moja prywatna rada, szukaj pracy w DE tam jest inna kultura pracy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... jesli pytasz czy amerykanskie wozy sa inne, tak sa inne, maja w 99% automatyczne skrzynie biegow, ale od tego sa zaklady specjalizujace sie w tego typu naprawach. Silnik wszedzie na swiecie sa te same, a czy ty pracujesz na narzedzach calowych czy metrycznych nie ma znaczenia.

Tak jak w wiekszosci krajow zachodnich o mechanika jest tu trudno. Przewazaja "wymieniacze". Amerykanskie konstrukcje samochodowe sa bliskie ogolnowswiatowym lub sa mniej technicznie zaawansowane.

Jesli chodzi o rozmiary kluczy - od dawna "vehicle industry" przyjely wspolnie ze beda stosowac wylacznie metryczne jednostki miary, zarowno jesli chodzi o wymiarowanie czesci jak i narzedzi.

Przecietny amerykanin nie ma zielonego pojecia ile to jest 3 litry piwa. Natomiast doskonale orientuje sie czy trzylitrowy silnik jest duzy czy maly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisza na forum... trzeba troche odswierzyc!! ciekawy jestem jak tam po loterii Ci co zdobyli wizy czy juz powoli robia badania i szykuja sie na rozmowy!? Ah pamietam ten stres i decyzje czy napewno chce wyjechac?! Ale na cale szczescie mam juz to za soba :P

U mnie po staremu, w 4th of July weekend wzialem sobie dodatkowe dni urlopu i pojechalem ze znajoma do Santa Monica, Venic beach i Catalina Island, Pracuje teraz nad filikiem z tego wyjazdu wiec jak tylko skocze to wstawie filmik tutaj! I NAJWAZNIEJSZE!!!! w pracy zlozylem podanie o urlop na grudzien, czas odwiedzic RODZICOW!! nie widzialem ich juz 2 lata od kiedy sie tu przeprowadzilem... teskni mi sie za nimi i za pierogami lol Wiec jak tylko dostane potewierdzenie ze dostalem urlop kupuje bilet!! A co do biletu to z tego co udalo mi sie znalezc to najtanszy ok $1080 daty 16 grudzien powrot 27 grudzien cena calkiem ok ale loty po 20 godzin :( MAcie jakies rady kiedy najlepiej szukac biletu do kupienia? Jak ktos by znalazl cos tanszego dajcie znac! Loty z San Francisco Albo Oakland do Warszawy! W pracy wszysko ok, widzialem Robert7 podal sporo cennych szczegolow co do pracy mechanika, dzieki za post!! I to by bylo na tyle chyba pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A co do biletu to z tego co udalo mi sie znalezc to najtanszy ok $1080 daty 16 grudzien powrot 27 grudzien cena calkiem ok ale loty po 20 godzin :( MAcie jakies rady kiedy najlepiej szukac biletu do kupienia? Jak ktos by znalazl cos tanszego dajcie znac! Loty z San Francisco Albo Oakland do Warszawy! W pracy wszysko ok, widzialem Robert7 podal sporo cennych szczegolow co do pracy mechanika, dzieki za post!! I to by bylo na tyle chyba pozdro!

Za taka cene? Bierz bo taniej już nie będzie, swieta i West Coast to wcale nie jest drogo.

Ropa potaniała o polowe a linie lotnicze się zmowily i trzymają cene twardo. Dla nich koszt paliwa to ok. 70% kosztów tak wiec maja z czego spuscic ale wola nabijac kase akcjonariuszom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie z wami ta nowina podzielic Bilet do Polski Kupiony!!!!!!!! Nawet nie macie pojecia jak sie cieszcze, az sie lezka w oku kreci na sama mysl ... ahh Ja mialem konkretne daty co do wylotu i powrotu, Wiec nie bylo bardzo w czym wybierac. Wylot 16 grudnia powrot 27 grudnia Jak patrzylem ceny wylotu z San Francisco w czwartek cena bylo $988 wiec odrazu zlozylem podanie o urlop! Jak juz zatwierdzili, na weekendzie cena byla $1250 :( Ale bylem zly, ale tak jak jkb pisal, i ja slyszalem to od wielu osob ze we wtorki wieczorem ceny powinny spasc bo ludzie annuluja loty ktore bukowali na weekendzie! Ale jak dzisiaj w poludnie zobaczylem cene $1044 postanowilem nie czekac i ryzykowac tylko kupilem. Mysle ze cena jest w miare ok jak na swiateczna date! Loty po ok 20 godzin :( Ale zaoszczedzilem $250 to za to kupie rodzicom jakis prezent, najprawdopodobniej ipad :) Dla wiadomosci bilety kupione na Expedi. Duze dzieki dla Karuzelka ktora przeslala mi linka z lotami, bilet juz kupiony ale wielkie dzieki za pomoc :)

BTW. rozmialem dzisiaj z jednym z moich kolegow z pracy i on powiedzial ze lata prawie za darmo na Hawaje bo uzywa punty ktore zdobywa z credit card Alaska Airlines 1 wydany $ to 1pkt chyba.. I tak sobie pomyslaem moze by sobie taka karte zalozy tylko ze z innego przewoznika np southwest. Bo tak sobie pomyslalem ze jak uzywam Bank of America credit card splacam ja misiecznie itd i nic z tego nie mam (tzn credit history mi rosnie) ale to samo bym mial jak bym zalozyl np southwest credit card plus do tego punkty ktore moge wymienic na darmowe loty to czego nie. MA ktos na forum takie cus? jakies rady?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Amexa platinum Delty ale to z innych powodow niż zbieranie mil za zakupy. Sprawdź ile mil musisz uzbierać na Award ticket - w Delcie musisz mieć min. 25,000 mil na lot krajowy i ~150,000 mil na lot do Europy (obydwa roundtrip) - sam możesz policzyć ile trzeba wydać przy $1=1 mila. Mile w programach frequent flyer zbierać się opłaca (w ten sposób jedyny raz lecialem EU-US w biznesie - na Award tickecie) ale uzbierać to zakupami karta kredytową zajmuje trochę czasu...

Generalnie kart na rynku jest tyle że warto mieć jakąś która daje jakiś benefity - oprócz Amexa Delty mam Vise Amazona która płacąc zbiera się punkty które są warte "Amazon dollars" i z tego też są rzeczywiste oszczędności. Karty które nic nie dają też mam ale nie używam bo po co ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...