Skocz do zawartości

Zamiana Zielonej Karty Na Wizę Turystyczną


morten

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

szkoda ze mnie nie znasz Paulina bo ja tak nie mysle ;)

nie mysle ze kazdy jest milionerem,ze kazdemu kasa spada z nieba i wiele innych :)

bo wszystko kosztuje ;)

a ja nie mowilam, ze Ty tak myslisz :D chyba ze gdzies sie zle zrozumielismy ;) Oczywiscie tez nie wszyscy tak mysla, ale juz mi sie nudzi dodawanie co chwile "oczywiscie nie wszyscy", " nie wszyscy", "nie kazdy" itp. itd., bo to jest wiadome :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna rzecz, na której spożycie w USA trzeba bardzo uważać, a pojawia się właściwie wszędzie - HFCS...

Nie zawsze niestety da sie go ominac, bo jak zaznaczyles, syrop kukurydziany pojawia sie wszedzie: .

W Polsce popularny jest kartofel, w Stanach -kukurydza..

Zaskoczona bylam, jak poszukiwalam skrobii ziemniaczanej dla dzieci jako posypki na odparzenia, ze nie moglam nigdzie jej dostac. Natomiast bez problemu znalazlam skrobie kukurydziana (ktorej jednak nie kupilam, bo nie bylam pewna, czy czyni takie "cuda" jak ziemniaczana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zauwazylam takie zjawisko wsrod swoich znajomych w Polsce, ktorzy mysla, ze w USA zywie sie hamburgerami i skrzydelkami z jak to morten napisal 'obozow zaglady' dla kurczakow... kiedys wspomnialam nawet na swoim blogu, ze mam planach dozyc setki ;) po czym otrzymalam komentarz, ze na amerykanskim jedzeniu moge sobie o setce pomarzyc :P

a mnie jeszcze najbardziej bawi ta hipokryzja wśród ludzi naszych rodaków, dla przykładu : swego czasu w poznaniu prawie codziennie przechodziłam obok jednego z mcdonaldów w centrum i bez względu na porę dnia był on zawsze pełny! czy to 9 czy 15 czy 22!zawsze byli tam ludzie, którzy wcinali cheesy :D ( no ale przeciez w Polsce ludzie nie jedzą fast foodów! ;) ! )

i jeszcze to bawi, że jadą na fast foodowe sieciówki a za takie nie uważają np. budek z 50cm zapiekankami czy wszelakie miejsca z kebabami i bardzo ostatnio popularnymi hot dogami z sieci FreshMarket ;) to już nie jest fast food i tylko w Ameryce człowiek odżywia się źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...