Skocz do zawartości

Usafis- Green Card Lottery-Oszustwo


tilda789

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

nigdy nie myślałam, że padnę ofiara takich praktyk i Dziś to sie stało

podczas rozmowy z miła Pania sciagneli mi z rachunku kasę.

Podałam nr karty debetowej potrzebnej do rejestracji rzekomo wiedzialam ze z takiej karty nie idzie pobrać środków przez internet ale im sie udało. Co zrobiłam?

Kartę zastrzeglam a platność reklamowalam, bylam tez na Policji czas pokaże co to dało.

teraz interesuje mnie czy jest prowadzona jakaś sprawa o oszustwa tej firmy, chce sie dolaczyć. Mam zamiar napisać tez do konsula w USA z prosba o pomoc dla siebie i innych naiwnych :(.

Mam pytanie czy komus zwrócili środki jak z nimi walczyć?

pozzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pytasz, czy komuś zwrócili środki, a post, pod którym to piszesz zawiera opis jak ewentualnie o to walczyć.

A o jaką pomoc chcesz prosić?

Do jakiego konsula chcesz pisać?

Polskiego w USA? Jego to nie dotyczy.

Amerykańskiego w Polsce? Na stronie ambasady jest wyraźne ostrzeżenie przed tego typu firmami...

OSTRZEŻENIE!!!

Jeśli otrzymali Państwo e-maila z powiadomieniem, że zostaliście wybrani do udziału w programie Loterii Wizowej DV, oraz informacją o konieczności dokonania wpłaty pieniężnej w celu uruchomienia procedury, niestety padli Państwo ofiarą zorganizowanego oszustwa.

Ambasada USA ostrzega obywateli polskich, że takie powiadomienia loteryjne są fałszywe. Prosimy nie podejmować żadnych działań, ani nie wysyłać pieniędzy.

Ostrzeżenie Departamentu Stanu o oszustwach loteryjnych mogą Państwo znaleźć na stronie: http://travel.state....types_1749.html

http://polish.poland..._wizowa_dv.htlm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak logiki mnie rozwala mowiac szczerze - raportowanie policji ze firma ktorej sie samemu podalo nr. karte i ktora powiedziala ze sciagnie pieniadze to zrobila ? Firma ktora znajduje sie na drugim koncu swiata ? Zawracanie glowy konsulowi (proponuje sprobowac nowego papieza - bedzie rownie pomocny) wlasna glupota ?

Oczywiscie ze z karty moga sciagnac pieniedze, pisalem juz o tym gdzies tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

wiem, wiem że powyżej jest napisane jak odzyskać środki ale stres zrobił swoje.

dowiedziałam się że serwer strony przez którą usafis robi przelewy znajduje się w Izraelu, czy ta wiadomość można wykorzystać?

informacje zwrotne z banku dot. reklamacji sa takie, że autoryzajacja jest poprawna i oni na podstawie moich opowiadań nie mogą jej anulować. Nawet gdy zaproponowałam, że napiszę oswiadczenie o swojej odpowiedzialności.Zaproponowali mi bym napisala do administratora serwera ktory znajduje się w Izraelu by mi anulowal operację. Wiem dobrze ze środki na moim koncie są jeszcze nie rozliczone i to mnie bardzo irytuje.

Napisałam też do usafis ,że rezygnuję ich usług i proszę o zwrot środków.

teraz czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

wiem, wiem że powyżej jest napisane jak odzyskać środki ale stres zrobił swoje.

dowiedziałam się że serwer strony przez którą usafis robi przelewy znajduje się w Izraelu, czy ta wiadomość można wykorzystać?

11rreol.jpg

He he. Wygląda na to, że usagc.org również przesyła przez izrael.

Przpraszam ale w mojej opowieści się pomyliłem. Nie 20 lutego tylko 19 dałem się zrobić. I nie "zarobiłem" na tej transakcji 5 tylko niecałe 3 zł.

informacje zwrotne z banku dot. reklamacji sa takie, że autoryzajacja jest poprawna i oni na podstawie moich opowiadań nie mogą jej anulować. Nawet gdy zaproponowałam, że napiszę oswiadczenie o swojej odpowiedzialności.Zaproponowali mi bym napisala do administratora serwera ktory znajduje się w Izraelu by mi anulowal operację.

teraz czekam

Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji aby można cofnąć taką transakcję tymbardziej przez telefon. Ale głęboko w to wierzę, że Ci się uda. Ja nie pomyślałem by zatrzymywać taki proces bo wydawało mi się to niemożliwe. Można powiedzieć że się pogodziłem z tą myślą ale było mi źle. Wiem dobrze ze środki na moim koncie są jeszcze nie rozliczone i to mnie bardzo irytuje.

Napisałam też do usafis ,że rezygnuję ich usług i proszę o zwrot środków.

3mam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Przestrzegam przed ta firmą.Oszukują nadal i Wyłudzają pieniądze!

Czy firma ta wykorzystała wasze dane w jakiś inny sposób? czy tylko wyłudzili kasę. Pytam bo niestety dąłam się na to nabrać:-(

Proszę o odpowiedź bez złośliwych komentarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czesc witam wkreconych w temat DV.  Greencardorganisation.com

Jest to firma ktora rowniez wkreca ludzi finansowo jak wspomniane powyzej firmy.

Zasada dzialania przekretu jak w powyzszych postach. Chcac sprawdzic firme w sieci praktycznie brak informacji czy tez opini.  Rowniez wtopilem. Na poczatku formularz czy sie nadajesz do programu i klikasz "akceptuje terms and conditions" puzniej rejestracja  oplata 39usd nastepnie telefon od operatora i szybkie pytania odnosnie twojego statusu co robisz czemu emigrujesz i oplata 2500usd za DV program consular preparation,  zanim sie ogarniesz kasy juz nie ma. Bedac naiwny lub w chwilowej pomrocznosci przekazujesz dane karty i security code a oni szybko zalatwiaja temat transferu kasy. W zeszly piatek chcieli 5000usd za wypelnienie wniosku DS i przygotowanie do rozmowy w ambasadzie. Nie poszlo im tym razem, ale mechanizm ten sam szybki wywiad oferta i hard pushing zanim sie ogarniesz kasa poszla. Transfery leca na Izrael wiec moze byc problem z odzyskaniem srodkow.

Sprawdzilem BBB.org tam wpisalem USA Green card Organisation no i sa !! sporo ludzi sie wkopalo i pisza complainy, sa opisane przypadki pokazujace mechanizm dzialania przekretu.  Jest przypadek na 13.000usd - tyle kasy pociagneli jednemu kolesiowi z karty. Od jutra moja bitwa sie zaczyna zobaczymy z jakim skutkiem. 

Czy ma ktos podobny problem z w/w firma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...