Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie zapłaty imigracyjnej USCIS, wpisuje 9 cyfrowy numer zaczynający się od A- następnie numer sprawy zgodny z numerem wbitym do wizy i niestety pojawia się komunikat:

  • ERROR: We could not find the A-Number and/or DOS Case ID you entered. If your immigrant visa was approved recently, please wait five days before attempting to pay. If the problem continues after five days, please contact the Customer Contact Center for assistance.
Czy ktoś z was miał podobny problem i udało się go rozwiązać?

Tak zobacz sobie kilka moich postów powyżej, były o tym samym. Ja to rozwiązałem z w/w sposób - jaki jest problem u Ciebie , nie wiem, może chodzi o zero na początku. Sprawdź sobie dokładnie instrukcje opłacania na stronie ambasady. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam wszystkich po długiej przerwie, mam pytanie bo wróciłem z USA 22.06.2015r po miesiącu pobytu, odebraniu zielonej karty i wyrobieniu social security number, teraz chciałbym wrócić ale też nie na długo tylko po to aby utrzymać status rezydenta, bo mi jest nie po nosie zostawać jeszcze tam na stałe (sprawy rodzinne).

Pytanie moje brzmi:

1. Termin upływu statusu rezydenta biegnie od daty wjechania na terytorium USA czy jego opuszczeniu?

2. Czy jeżeli biegnie od momentu wyjechania to czy celnik nie będzie patrzył krzywo przy moim wjeździe i może mnie nie wpuścić?

3. Czy jak wrócę jeszcze raz do PL, bo w planach mam aby pojechać tam na jesień już na stałe to i czy tym razem to przejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta stalego pobytu nie jest do tego, by sobie na niej do USA podrozowac turystycznie. Celnik moze przy rzadkich pobytach w USA, w szczegolnosci z przerwami powyzej 6 miesiecy, zalozyc ze nie mieszkasz w USA i zalozyc sprawe o odebranie Ci statusu LPR.

Co do Twoich pytan:

1. "6 miesiecy" liczy sie od daty wylotu, jezeli o to pytasz, ale podchodzisz do tego nie tak jak trzeba (patrz wyzej).

2. Oczywiscie, ze moze patrzec krzywo, w koncu masz zielona karte a nie mieszkasz w USA.

3. Moze przejdzie, moze nie przejdzie. Trudno nam ocenic na jakiego celnika trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
4 godziny temu, SMA napisał:

Czy ktoś z wygranych DV 2015 przedłużał przed pierwszym wylotem wizę DV?

Jeśli dobrze rozumiem twoje pytanie, to nie ma takiej możliwości. Masz 6 miesięcy na wylot, jeśli tego nie zrobisz, wiza przepada. Chyba, że chodziło ci o coś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, haneczka019 napisał:

Jeśli dobrze rozumiem twoje pytanie, to nie ma takiej możliwości. Masz 6 miesięcy na wylot, jeśli tego nie zrobisz, wiza przepada. Chyba, że chodziło ci o coś innego. 

Wiem że jest ten termin 6 miesięcy na wylot. Chodziło mi o to czy z przyczyn losowych, zdrowotnych lub jakiś innych, ktoś próbował go przedłużać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jkb napisał:

SMA, wez bilet w obie strony po taniosci jakis i wlec na kilka dni a potem wylec. Oszczedzi Ci to klopotu.

Wiem, wiem. Pytam w poprzednich edycjach bo mało jest uwag co do nietypowych sytuacji. Ludzie ciągle pytają o to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...