Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, mcpear said:

To dopiero jest możliwe po 2025 i zmianie na stanowisku prezydenta

Lub ewentualnie po jakichś pęknięciach w koalicji Zjednoczonej Prawicy.

Bo pamietajmy, te 194 mandaty które PiS zdobył, nie należą tylko do PiS-u. Tam jest Ziobro, który już czuje krew, jakieś inne małe satelity których nawet nie pamietam, jest nieprzewidywalny Kukiz… i jest też pewnie z garść normalnych, przyzwoitych ludzi, którzy po prostu przez lata dali się wkręcić jak gotowana żaba…

…a byłej opozycji będzie brakować tylko 10 szabel aby odrzucać weto Prezydenta. I sprawa TVPiS jest jedną z tych w których Konfa poszłaby z nowym rządem bez mrugnięcia okiem.

A sam PAD… Tuska nienawidzi, ale zobaczymy jak zechce zostać zapamiętany w historii.

Gdyż emerytura czego go już nie za dwa lata, ale wręcz za półtora roku, bo wybory prezydenckie będą wiosną 2025.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej to zrobią. I już mówi się ,ze są inne szybsze i pewniejsze metody. Tylko co poniektórzy zastanawiają się czy na samym rządzenia wypada zaczynać od metod władzy z którą nawet nie tyle się nie utożsamialiśmy,co  z nią walczyliśmy.  Aczkolwiek mają tyle innej roboty (sprzątania)  ,że mogą sobie na razie darować.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, andyopole napisał:

edit: ciekawe czy @Joanna30 juz odespala czy tez akurat to w "jej" komisji bylo glosowanie do 3 rano?

Nie, to nie u mnie :D Ale bardzo się pocieszaliśmy, licząc głosy o 3 nad ranem, że u nich jeszcze głosują :P 

My skończyliśmy liczyć i protokołować o 7:30. Protokoły nie miały błędów matematycznych (na szczęście!), ani żadnych innych, ale na przeprocesowanie i weryfikację przez OKW czekaliśmy ponad 2 godziny :rolleyes:

Tak że zdążyłam wrócić do domu, troszkę odespać i dowiedziałam się, że ci z Jagodna dopiero do domu wychodzą ;) 

I trochę statystyki:

My mieliśmy uprawnionych do głosowania 2311. Głosowało 1989 (+1 korespondencyjnie). Zostało nam 11 kart, więc na styk :D  Frekwencja 86%.

Wyniki Sejm: Bezpartyjni 21, Trzecia Droga 258, Nowa Lewica 237, PiS 411, Konfa 130, KO 895, Polska Jest Jedna 31.

Wyniki Senat: PiS 436, KO 1272, Bezpartyjni 254.

Referendum: 692 osoby wzięły karty, z czego głosów ważnych było o jakieś 50 mniej. Czyli zainteresowanie niesatysfakcjonujące dla tych, co zarządzili ten plebiscyt ;) 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Joanna30 said:

Nie, to nie u mnie :D Ale bardzo się pocieszaliśmy, licząc głosy o 3 nad ranem, że u nich jeszcze głosują :P 

My skończyliśmy liczyć i protokołować o 7:30. Protokoły nie miały błędów matematycznych (na szczęście!), ani żadnych innych, ale na przeprocesowanie i weryfikację przez OKW czekaliśmy ponad 2 godziny :rolleyes:

Tak że zdążyłam wrócić do domu, troszkę odespać i dowiedziałam się, że ci z Jagodna dopiero do domu wychodzą ;) 

I trochę statystyki:

My mieliśmy uprawnionych do głosowania 2311. Głosowało 1989 (+1 korespondencyjnie). Zostało nam 11 kart, więc na styk :D  Frekwencja 86%.

Wyniki Sejm: Bezpartyjni 21, Trzecia Droga 258, Nowa Lewica 237, PiS 411, Konfa 130, KO 895, Polska Jest Jedna 31.

Wyniki Senat: PiS 436, KO 1272, Bezpartyjni 254.

Referendum: 692 osoby wzięły karty, z czego głosów ważnych było o jakieś 50 mniej. Czyli zainteresowanie niesatysfakcjonujące dla tych, co zarządzili ten plebiscyt ;) 

Frekwencja 86% to naprawde cos. No i wyniki ciesza. Brawo Polska. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka wyborcza: przyjechalo malzenstwo aby oddac glos w wyborach. Przyjechali z Corvallis, ok. 90 mil one way. Maz z paszportem, zonie sie zapomnialo co zauwazyla dopiero kopiac na miejscu w torebce, bylo jej bardzo przykro co wcale nie dziwi, kawal drogi. Pan glos oddal i pojechali obiecujac ze wroca ale jakos tak bez przekonania. Ok. 8 pm gdy ruch u nas juz niemal zanikl sprawdzalismy kto z zarejestrowanych jeszcze nie przyszedl i czy sa jakies szanse ze przyjda, wielu z nich znalismy. Wtedy wynalezlismy te pania zapominalska i na to ze wroci juz  nie liczylismy z powodu poznej pory, Gdy wkroczyli obydwoje do lokalu ok. 8.30 pm powitalismy ich oklaskami a Pani otrzymala kwiatuszek. Bylismy przygotowani na takie okazje.

Byla takze wraz z rodzicami panienka, ktora calkiem niedawno skonczyla 18 lat i byly to jej pierwsze wybory. Akurat na mnie wypadlo wreczenie kwiatka, byla troszke zawstydzona ale milo bylo patrzec jak jej sie oczy smieja z uciechy.

  • Like 3
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostki wyborcze: pani weszla i wola od drzwi zeby dac jej karte co to na PiS mozna glosowac. Nie miala pojecia o procedurach.

Inny gosc studiowal i studiowal wreszcie  zza parawanu wola: co to za lista ze ani Kaczynskiego ani Morawieckiego na niej nie ma. Bylo slychac jak na niej bazgrze, wrzucil i poszedl. Znalezlismy te karte w urnie - glos niewazny.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...