Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

4 hours ago, Roelka v.2 said:

W Czestochowie napadalo sniegu w nocy :D Ale juz teraz topnieje i przyszly tydzien ma byc cieply... ale chociaż na wigilie bylo troche bialo.

Biale Swieta! Fajnie! Ja pierwszy raz w zyciu Wigilie na Midwest'cie spedzam na spacerze na krotki rekaw...photo_5497038783300872120_y.thumb.jpg.3690b5a55e997b6c9e68f92213f750a9.jpg

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się skupiam do wydaje mnie się ,że byłem 2-3 razy nocą z kolegą odebrać drugiego kolegę jak jeździliśmy w Europę ( w tym na wspomnianą wcześniej Korsykę).ale ja jak nie prowadzę to od razu odcinam się i ucinam komara. Także tak samo jak do niedawna  z Warszawą -raz jechałem bokiem Warszawy , kilkanaście razy w miejscowościach ościennych ale nigdy w samej Warszawie. 

 Wiem ,że jest pięknie w Wrocławiu.2 lata temu wybrałem tam mamę  z jej koleżanką (wszystko im opłaciłem i wsadziłem do pociągu) . Strasznie się im podobało.  I od tamtej pory się wybieram i dojechać nie mogę. Ogólnie to krajoznawczo jestem straszliwie zacofany. Ostatnio z racji delegacji grana jest non stop Warszawa, i szczerze też fajna jak się wie gdzie szukać i co zobaczyć. Może się wreszcie  w 2024 uda dojechać do Wrocławia.      

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, aż wstyd się przyznać, byłem we Wrocławiu po raz pierwszy w życiu we wrześniu mijającego roku, a żyję już 40 lat.

I tak jak się trochę obawiałem, że mi ludzie przez lata „nadsprzedali” pozytywów i w rzeczywistości się rozczaruję, to faktycznie pomimo tego oczekiwania i tak było super.

Stary Wrocław, znaczy miasto, „żyje”, jedzenie pyszne, a kawa w różnych lokalnych miejscówkach chyba najlepsza jaką piłem oprócz Włoch. A może i lepsza.

A i poszliśmy na wROCK for Freedom w pierwszy weekend września, klimat świetny, zatem ogólnie wypad był udany, miasto polecam, a @Joanna30 miejsca zamieszkania - zazdroszczę ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autokorekta: wejscie w życie systemu ESTIA przesunieto na polowe 2025 roku.

Biorac pod uwage "sprawnosc" polskich konsulatow warto zadbać o ważność polskich paszportów już teraz.

 

Powtorze jeszcze w tym watku: od 1 stycznia 2024 wchodzi w życie obowiązek ETIAS na wjazd do UE dla tych krajów, które mają wjazd bezwizowy, także dla obywateli USA. Wiem że są wśród nas tacy, których polski paszport iest od dawna nieważny. Koszt ok. $8. Załatwia się podobnie jak ESTA na wjazd do USA. 

 

https://www.etias.org/etias-requirements/american-citizens

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, andyopole said:

Autokorekta: wejscie w życie systemu ESTIA przesunieto na polowe 2025 roku.

Biorac pod uwage "sprawnosc" polskich konsulatow warto zadbać o ważność polskich paszportów już teraz.

 

Powtorze jeszcze w tym watku: od 1 stycznia 2024 wchodzi w życie obowiązek ETIAS na wjazd do UE dla tych krajów, które mają wjazd bezwizowy, także dla obywateli USA. Wiem że są wśród nas tacy, których polski paszport iest od dawna nieważny. Koszt ok. $8. Załatwia się podobnie jak ESTA na wjazd do USA. 

 

https://www.etias.org/etias-requirements/american-citizens

Koszt autoryzacji ETIAS to $8 - ważna 3 lata. Koszt polskiego paszportu $118 - ważny 10 lat + dla wielu z nas daleka podróż do konsulatu (czasami nawet samolotem). Nie jestem orędownikiem tego aby nie wyrabiać polskiego paszportu ale akurat opłaty autoryzacyjne za wizytę w Europie nie będą chyba języczkiem u wagi jeśli chodzi o decyzję o odnowienie paszportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, andyopole said:

 

Biorac pod uwage "sprawnosc" polskich konsulatow warto zadbać o ważność polskich paszportów już

A tak sie sklada ze dzisiaj NARESZCIE zlozylam wniosek o nowy polski paszport. :D Dowod osobisty just tez odnowilam. Bedzie spokoj na 10 lat. Mam nadzieje ze do tego czasu wprowadza opcje odnawiania paszportu online...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...