Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

8 hours ago, Sebol83 said:

Czy praca dla goverment , poza background check, ma jakies dodatkowe benefity? Cos jak w Polsce, jak sie pracuje w urzedzie, to wiecie, platne zawsze do 5tego, pewna praca - prawie nie wyrzucalna... itd.

Silnie zalezy od tego gdzie - lokalne governmenty (wez pod uwage ze government to jest federal, state i county) znaczaco sie roznia, maja rozny poziom przychodow i potrafia drastycznie sie roznic oferowanymi benefitami. Zwykle to pewna praca z ktorej trudno wyleciec, nepotyzm jest powszechny i praktycznie zawsze sa _bardzo_ silnie upolitycznione - bo wiekszosc pozycji dowodczych to sa elected officials, wlaczajac szeryfa czy prokuratora. Czy to dobre czy zle to sobie sam odpowiedz, ale moim zdaniem to patologia kompletna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elected officials to inna bajka. A state/federal employee jest cale morze. Sam jestem state employee :) Zeby uzyskac ten zaszczytny tytul, chyba 5% mojej pensji musi byc finansowana ze srodkow stanowych, reszte musze zapewnic sobie sam... Dzieki temu, ze state employees jest legion, to latwo o lepsze benefity, bo jak negocjujesz np. z ubezpieczycielem zdrowotnym to rozmawiasz z pozycji kilkudziesieciu albo nawet kilkuset tysiecy dusz.

Z takich kruczkow bycia federal employee jak. np. ktos pracuje w national labie albo NASA, to jak przychodzi shutdown, bo sie Zolwik nie dogada z Obama, albo Schumer z Trumpem to dostajesz maila, ze masz nie przychodzic do roboty i pensji ni ma... Jak shutdown jest odpowiednio dlugi to znika tez ubezpieczenie zdrowotne. Lokalnie dodam rozne shutdowny albo "fiscal freezes" tez bywaja. W IL dlugo tak bylo, ze sie niejaki Rauner (gov) bardzo nie lubil z niejakim Madiganem (speaker) i nie bylo podpisanego budzetu przez lata.

Dodatkowo pracownikow stanowych/rzadowych obowiazuje multum przepisow. Serio, cale tomy aktow prawnych, szczegolowych do bolu, np. co moge albo nie moge zjesc na konferencji. Nepotyzm u malych zuczkow takich jak my tez nie przechodzi. Ilosc papierow, ktore musze podpisywac, bo Zona i Brat pracuja na tym samym uniwerku jest zatrwazajaca. Dodam, ze nawet nie pracujemy nad tym samym, nie mowiac o tym, ze nie piastujemy kierowniczych stanowisk.

Jezeli chodzi o wyrzucanie z roboty, to pod warunkiem, ze nie jest to jakies grubsze uchybienie, to tez zalezy od pozycji. U mnie dla przykladu, zatrudnienie jest na czas nieokreslony, ale mam co roku podpisywana umowe na rok. Zeby mnie wywalic, przy podpisywaniu musza mi powiedziec, ze jest to moja ostatnia umowa. Za to takiego tenured professor to chyba sie nie da zwolnic dopoki kogos nie zabije, a to i tak tylko i wylacznie jak zrobi to przed kamerami... ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2021 o 15:10, mcpear napisał:

Nazwij go FORUM. Na cześć miejsca która dyskutowało nad imieniem - imię oryginalne, nieludzkie, dwusylabowe,wymawialne przez tubylców. A "conversation starter" też będzie, bo każdy się będzie dziwił ;)

Przyszła pora na ogłoszenie wyniku konkursu. Niedługo idziemy na pierwsze spotkanie z weterynarzem gdzie kot dostanie niezbędne zabiegi, szczepienia, chip a w papierach zostanie zapisane imię: FORUM.

Gratuluję zwycięzcy i poproszę @mcpear O przesłanie na PM address w celu przesłania obiecanej nagrody!

  • Like 1
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo ze bedzie sie roznilo czy federal, state czy county, np zanim dostalam ta prace mialam oferte z county i ona sie baaardzo roznila od tej ze state, na niekorzysc oczywiscie. Nie mialabym tam tez szansy absolutnie na zaden rozwoj, awans ani podwyzke dopoki ktos z dzialu nie odejdzie, a to jak sama rozmowa wygladala to w ogole przemilcze… Ale z braku laku ta oferte trzymalam jeszcze do otrzymania wynikow tej rekrutacji, bo juz naprawde bylam zdesperowana zeby gdziekolwiek isc do pracy, robic cokolwiek. Mysle ze docelowo raczej nie bedzie to moja praca marzen, ale chce troche tu popracowac zeby miec szanse na cos zdalnego w wiekszej korpo w przyszlosci, niestety musze sie troche nauczyc zanim mnie w ogole beda brac pod uwage, poki co odrzucaja praktycznie na wstepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/9/2022 at 1:27 PM, andyopole said:

Przyszła pora na ogłoszenie wyniku konkursu. Niedługo idziemy na pierwsze spotkanie z weterynarzem gdzie kot dostanie niezbędne zabiegi, szczepienia, chip a w papierach zostanie zapisane imię: FORUM.

Gratuluję zwycięzcy i poproszę O przesłanie na PM address w celu przesłania obiecanej nagrody!

Muszę się pochwalić. Przyszła nagroda paczką z Oregonu!!

@andyopolebardzo dziękuję!

IMG_6667.thumb.jpg.8d45f9d255662391558ca64e3b61c7fb.jpg

  • Like 3
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, andyopole said:

No to swietnie! Estimated bylo @molana sobote a @mcpear na wtorek. Poczta się sprężyła.  Mam nadzieje ze smarowidlo do chleba jest OK ale proponowałbym wysypać do jakiegoś garnczka i przesmażyć. Smacznego! 

No, ale teraz trzeba kurna czekac az ostygnie!PXL_20220114_214501859.thumb.jpg.cdcd4212e1b06d54d2fa4ced72efbe25.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...